о боже, ми всі помремо! знову!

омфг, чергова страшилка в жежешках
цитата. …мы считаем, что самостоятельно и сознательно дошли до тех ценностей, которые, с пеной у рта, отстаиваем в реальной и виртуальной жизнях. но на самом деле, эти ценности возникли у нас под воздействием серых бумажных листочков и цветных движущихся картинок. и чем дальше, тем сложнее будет нам, бывшим обезьянам, сопротивляться уплотняющейся вокруг нас информационной матрице (читати все)
на секундочку: в чім різниця між справжнім фантастом і отаким от блогером-устрашителем? коротко: справжній фантаст інколи пише страшні речі (найбільш близьке до теми з відомого мені — «хижі речі століття» стругацьких), але він не лякає — він завжди досліджує альтернативні варіанти розвитку цивілізації, разом із читачем шукає відповіді на питання «а що коли…»

а що досліджує ніколай горькавий (don_beaver), яких відповідей прагне знайти? його допис — так само як і реакція тих, хто його розшарив у googe reader’і — є лише посереднім взірцем продукту того ж таки маніпулятивного середовища, котрим він лякає в перспективі: «інтернет + штучний інтелект = інфозалежність і маніпуляція; погано-погано, всім боятися!»

мені цікаво: це щира проекція власного страху смерті — чи свідома спроба заробити ще трішки популярності старим як світ методом?

вся історія людства— це нескінченна (ну, принаймні дуже довга) послідовність скриньок пандори, вкладених одна в одну: людство лише тим і зайняте, що дістає наступну, відкриває, жахається і… пристосовується. тоді тягнеться за тією, що всередині. людство називає це еволюцією — і пережило вже тисячі, мільйони пророків жахливого кінця.

переживе і цього. або… загине? а яка, к бісу, різниця =)

p.s. ілюстрація — ну хіба не чудо!? — є роботою відомих британських ілюстраторів жанет та енн грехем-джонстон.

3 коментар(ів):

pan.bibliotekar сказав...

О! Прочитав про фантастику і відразу придумав сюжет "за фаренгейтом":

XXII ст. Людство потерпає від щоденних інфоатак з елементами маніпуляції. Єдине місце де людина може почуватися безпечно, повністю ізольованою від бідь-якої інформації, є - бібліотека.
Але ненаситна рука світового монстра-монополіста, інтернет-медіа корпорації "RADA.GOV.UA", намагається знищити і цей останній сховок людства.

ivanko сказав...

Я розшарив, але я незгоден з:
хто його розшарив у googe reader’і — є лише посереднім взірцем продукту того ж таки маніпулятивного середовища, котрим він лякає в перспективі: «інтернет + штучний інтелект = інфозалежність і маніпуляція; погано-погано, всім боятися!»

маніпуляція була і є, усвідомлювана чи у вигляді сервісу. Намагання підлаштуватися під мої інтереси, яке час від часу виявляє google — пропонуючи стрічки, чи twitter — рекомендуючи за ким мені слідувати, це також свого роду маніпуляція. Важливо що ми про це, як мінімум знаєм.

Я не берусь судити наскільки талановитий фантаст ніколай горькавий, але, як для блогера, текст гарний.

Взагалі ж мене особисто найбільше зацікавив цей момент:
нтел-нет или Великий Инка может стать мягким вариантом жесткого контроля, который будет так мягок, что и не заметен – как для героя, живущего в матрице Парижа.
Инка не только сможет нас ежедневно воспитывать, но и создавать уникальные досье на нас, доступ к которому сильные мира сего тоже смогут получить. Это будет и друг, и доносчик. Уже сейчас сеть проявляет признаки такого двурушничества.


там далі у коментарях е посилання на сайт з виступом одного детектива - http://stas-blinoff.livejournal.com/12484.html
Так от ця проблема цілком реальна, хоч і погано усвідомлювана. Питання стоїть так, або нас поступово мримусять брехати у блогах створюючи гарний імідж і всіляко виявляючи лояльність до фірми, влади, ще кого, або … власна що «або» я не готовий озвучити. Так, я також перебільшую реальну проблему, проте у мене перед очима «Кін-дза-дза» де всі читають думки та ніхто не думає правду, а тому прочитаному мало хто вірить.

Не важко зробити проекцію на інтернет: (страшилка№2 — бригадники, озброєні штучним інтелектом, заповнюють лайном увесь інфопростір)

Кін-дза-дза, доречи, також страшилка. страшилки потрібні щоб змусити людей звернути увагу.

tivasyk сказав...

@ivanko
> Кін-дза-дза, доречи, також страшилка. страшилки потрібні щоб змусити людей звернути увагу.
кін-дза-дза — це, якраз, не страшилка, а фантастика. тому що не лякає, а досліджує =)

страшилки не корисні. телемаса не боїться страшилок — вона їх прагне, всмоктує з екранів… з трепетом чекаючи наступного сеансу «магнолія тв» або чогось подібного. потребує цього як наркотику.

проблемна фантастика масам не потрібна, ти ж сам знаєш. тому й кін-дза-дза ніколи не була популярною в масах — ну хіба що окремі індивіди щиро сприймали фільм за комедію…

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›