вікна і мишки: цікавий сюрприз

ще раз про «глюки» розробників користувацьких інтерфейсів. пропоную маленький практичний дослід — найперше цікаво буде користувачам комп’ютерів з операційною системою windows… така собі лабораторна робота, заповнювати великих звітів не доведеться =)

умови: відкрийте на екрані два віконця зі смужками прокрутки, як на ілюстрації. наприклад, два вікна веб-оглядача — але так, щоби вміст кожного можна було прокручувати по вертикалі, це важливо. найбільш наглядно, якщо вікна перекриватимуться (як на ілюстрації).

тепер (уважненько) підводимо курсор мишки до нижнього вікна і… крутимо коліщатко прокрутки. в якому вікні прокручуватиметься текст?

на користувачів windows принаймні до версії xp (за сімку не скажу — не маю під рукою) тут чекає цікавий сюрприз.

чому це глюк? тому що так як стільниця на екрані є метафорою робочої поверхні столу, курсор миші є метафорою точки уваги — і користувач чекає, що будь-які дії мишою прикладатимуться саме в цій точці. а не в іншому вікні!

більшість віконних менеджерів для linux дозволяють налаштувати, як саме поводитимуться вікна в цій ситуації, але стандартною поведінкою є така: прокручуватиметься текст в тому вікні, над яким «гуляє» курсор в даний момент.

9 коментар(ів):

Disfinder сказав...

дядько Джоел давно писав про це, як про невідповідність поведінки програми очікуванню людей -тобто похибку у дизайні інтерфейсу.особисто я вже звик, що коли скролю коліщатом над панеллю задач - перемикаються вікна, над динаміком - міняється гучність. Дрібниця, але як до цього не додумалися досі у віндовсі?

tivasyk сказав...

через якісь дивні глюки blogspot почали зникати коментарі під час публікації… хоча повідомлення про них на пошту приходять. доводиться відновлювати:

disfinder сказав:
дядько Джоел давно писав про це, як про невідповідність поведінки програми очікуванню людей -тобто похибку у дизайні інтерфейсу.

особисто я вже звик, що коли скролю коліщатом над панеллю задач - перемикаються вікна, над динаміком - міняється гучність. Дрібниця, але як до цього не додумалися досі у віндовсі?

whirlwind сказав...

не має значення, додумалися, чи ні :) Не можна ламати користувацький досвід, змінюючи такі речі

Остап Toss Гетьман сказав...

Прокручує в мене нормально, але тільки над активними вікнами.

tivasyk сказав...

@усі — ага, я зрозумів нарешті, що то за «глюки»… це google придумав антиспам =(

@whirlwind — ну звісно ж, треба спершу зробити неправильно, неприродньо… а потім надцять років через кілька наступних версій розповідати про наслідування і те, що не можна ламати користувацький досвід.

@остап toss гетьман — це тому, що ти й справді відкрив два оглядача… а точніше, мабуть, вогнелиси — бо вогнелис відмовляється прокручувать вміст, коли мишка не над ним! решта вікон поводяться «правильно» — і часом сильно дратують цим =/

Disfinder сказав...

>не має значення, додумалися, чи ні :) Не можна ламати користувацький досвід, змінюючи такі речі
мишки плакали, кололися - та продовжували їсти кактус

Андрей Дегелер сказав...

Надо же, никогда не обращал внимания. =)

Кстати, в Win7 всё так же, как и в XP, — прокрутка идет в активном окне.

tivasyk сказав...

@андрій дегелер
> в Win7 всё так же, как и в XP, — прокрутка идет в активном окне
а я без надії сподівався, що таки виправили… от же ж ламери. навіть не знаю, як ще прокоментувать.

Анонім сказав...

ааа.. как же меня это бесит под форточками.. так бы и разбил моник

ЗЫ: я слишком долго это терпел

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›