оракул прямує лісом

попри те, що вдома відмовився від openoffice (на користь легших альтернатив), — на робочому ноутбуці використовуюсаме цей офісний набір вже давненько. і от сьогодні openoffice вирішив нагадати мені про реєстрацію:
цитата. please help oracle estimate the global openoffice.org market share by registering with oracle. registered users will benefit from frequent news and tips around openoffice.org as well as special oracle discounts. (переклад google)
ну гаразд, міркую, нехай — зареєструюся, оцінюйте долю ринку. врешті-решт, таким чином підтримую вільний продукт. втім, вирішив почитати ліцензійну угоду.

…і чи не найперше, на що втрапило око в тексті — ось цей фрагмент:
цитата. by sharing content, you grant oracle a worldwide, perpetual, royalty-free, irrevocable, nonexclusive, fully sublicensable license to use, reproduce, modify, adapt, translate, publish, publicly perform, publicly display, broadcast, transmit and distribute the content for any purpose and in any form, medium, or technology now known or later developed. (переклад google)
власне, тут вся історія закінчується, тому що на таких умовах я не реєструватимусь лише для того, щоби зробити приємне розробникам openoffice — нехай шукають якийсь інший спосіб оцінювать ринкову долю.

p.s. так, я знаю, що всі угоди такі — в деяких випадках я навіть згоден і на таке. проте вважаю, що рано чи пізно має настати доба усвідомленої, етично врівноваженої взаємодії особистості та бізнесу.

2 коментар(ів):

Анонім сказав...

Если ты пользуешься Пикасой, то подписался ровно на то же самое :) Почитай внимательно текст соглашения.

На самом деле это довольно стандартная штука. Она нужна для того, чтобы потом компанию не засудили за использование чужого контента (например, гуглу нужна такая лицензия, чтобы они могли легально показывать фотки в веб-альбомах пикасы).

tivasyk сказав...

@pavelurusov
> Если ты пользуешься Пикасой, то подписался ровно на то же самое
користуюсь, підписався… зробив це свідомо: альтернативи немає. хоча й не схвалюю цього =(

у випадку з openoffice умови ліцензії тим-то й викликали здивування, що… я лише хотів зареєструвати копію openoffice — а не реєструватися в якихось їхніх онлайнових сервісах. фейл.

> довольно стандартная штука. Она нужна для того, чтобы потом компанию не засудили
розумію, але — це відмазка. і від застереження про зміну, скажімо, відсотку за кредит в угодах українських банків відрізняється мало.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›