два дні в упсалі

провели два дні в упсалі. точніше, один — враховуючи, що позавчора приїхали десь о четвертій. вчора ходили на прогулянку до центру, потім робили бездумні покупки в найбільшій шведській ikea, пообідавши спершу в їхній «столовій». потім закупали харчі в сусідньому супермаркеті для поїздки: сьогодні виїжджаємо на західне узбережжя — поблизу гьотеборга винайматимемо будиночок біля морської затоки на тиждень.

інтернету там не буде (не хочеться морочитися з підключенням мобільного модему невідомої конструкції… сам передплачений пакет на тиждень вартував би 150–200 крон, що приблизно еквівалентно такій же сумі в гривнях): тобто власне модем плюс тиждень інтернету, з можливістю пізніше поповнити рахунок і користуватися далі. привіт нашим опсосам з їхніми цінами.

до речі, про опсосів. сюрприз (хоча навряд чи це сюрприз для тих, хто часто буває за кордоном). ще на поромі мобілка вчепилася за шведські мережі, і наші оператори порадували традиційними повідомленнями про вартість зв’язку в роумінгу: київстар хоче по 25 грн за хвилину вхідного (!) дзвінка і 35 грн/хв за вихідні, мтс дещо скромніший: вхідні по 12 грн/хв, вихідні — від 16 до 36 грн/хв в залежності від напрямку.

але сюрприз не в цьому. шведи розказали, що всередині євроспілки діє якийсь закон, який обмежує вартість роумінгу в країнах євроспілки — 45 євроцентів за хвилину. повторити? це близько 4,5 гривні. за хвилину.

ще раз — привіт вітчизняним опсосам і нашій турботливій, жодного разу не жадібній державі.

5 коментар(ів):

Юра сказав...

Бажаємо гарно відпочити! ;)

jin сказав...

Напевне уже пізно але, улюблений ZTE MF100 чудово працюватиме у Швеції ;) Розлочений, звісно, з місцевою карткою, звісно.

jin сказав...

але сюрприз не в цьому. шведи розказали, що всередині євроспілки діє якийсь закон, який обмежує вартість роумінгу в країнах євроспілки — 45 євроцентів за хвилину. повторити? це близько 4,5 гривні. за хвилину.

ще раз — привіт вітчизняним опсосам і нашій турботливій, жодного разу не жадібній державі.


Розказу тобі секрет - велику частину ціни роумінгу забирає собі мережа, яка приймає роумера, і коли Європарламент зафіксував ціну роумінгу, європейські оператори збільшили вартість доступу абонентів у власі мережі для наших абонентів.

Offspring сказав...

Якось мав можливість прилетіти з польською карточкою в Москву. Зразу в аеропорту порадували тарифи: вхідні та вихідні були по 25 злотих за хв. Це приблизно 10 баксів на той час. В цей же час, дуже вигідно було користуватися тою ж польською карточкою в Голландії та Бельгії. Тому ціни на роумнінг - це питання риторичне.
А щодо інтернету. Там же по всім готелям, мотелям,харчевням і причім злачним місцям є Вай Фай. Так що думаю, нет буде, при бажанні...

tivasyk сказав...

@усівдома! інтернет-депривацію пережив нормально: тягло перевірити пошту і підглянути щось в тенетах лише перші два-три дні… а зараз сиджу вдома — і не можу себе змусити почитати листи, що накопичилися, мабуть, в електронній скринці… коротше кажучи, всім привіт =)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›