острів проклятого ді капріо

якось нечасто випадає нам з миленькою нагода переглянути якесь нове кіно… то часу бракує (дітки!), то сил (дітки!!) — але у ці вихідні ми таки спромоглися вночі на перегляд однієї картини, яка вже давно чекала своєї черги: «острів проклятих» (shutter island, 2010).

ті, хто дивився цей фільм, найімовірніше чекають, що я почну хвалити його з усіх сторін, яскравими фарбами змальовуючи захоплюючу атмосферність і непередбачуваний фінал… справді, фільм дуже хороший, якісний. але не всякий хороший фільм залишає по собі хороші враження. і оскільки я не кінокритик, а кіноглядач, і пишу головне про враження — тож і пишу переважно не про кіно як таке, а про власні враження.

«проклятий острів»  — це й справді якісне, надзвичайно атмосферне, захоплююче кіно, і до фрагменту з убивством дітей (тобто практично до кінцівки) я дивився його з великим задоволенням. а от далі… достатньо буде сказати, мабуть, що невинну комедію (в порівнянні з «островом») «крамер проти крамера» я не зміг додивитися до кінця через те, що дивився на всю історію очима дитини.

щодо акторської гри… гхм, фактично, можна говорити про гру лише одного актора — ді капріо, бо решта (майже всі) — виконують роль декорацій; втім, це чудово гармонує з фабулою (пригадуємо «ігри розуму» — там, правда, дітей не топлять), а не псує картину.

персональна оцінка: 4/5

дивитися чи не дивитися? вирішуйте собі самі, послухавши захоплені відгуки знайомих та огляди в тенетах (приміром, від цінителя).

5 коментар(ів):

Axiom сказав...

гадаю, що дивитись варто. Дуже цікаво після перегляду ще раз згадувати всі події фільму.

tivasyk сказав...

@axiom — не всі. принаймні мені.

Цінитель сказав...

Те, що вдруге подивитись фільм ти не захочеш, я зрозуміти можу. Без інтриги це зовсім не те. А от основна причина, по якій фільм викликав в тебе певне відторгнення... Хм, навіть і не знаю, що сказати. "Острів проклятих" наполовину складається з важких сцен - і спогади про Дахау, і кадри з камерами психічно хворих. Можливо, сцена з дітьми стала останньою соломинкою. В будь-якому разі, це твої враження, твоє право.

До речі, в такому випадку категорично не рекомендую дивитись "Підміну" Іствуда, яку я розхвалював в своєму останньому огляді. Там теж є, м'яко кажучи, жорсткі сцени пов'язані з дітьми. Май це на увазі.

tivasyk сказав...

@цінитель
> сцена з дітьми стала останньою соломинкою
та ні, всі «важкі» сцени до цього сприймалися, як раз, досить нормально — тому що переважно вони «картонні». особливо фрагмент зі спогляданням закривавленого начальника табору майже не викликав емоцій — «тарантіновщина», поза, фарс. а от дітки…

> не рекомендую дивитись "Підміну" Іствуда […] є, м'яко кажучи, жорсткі сцени пов'язані з дітьми
гхм, дякую, що попередив. доведеться обійти цей фільм. що поробиш: я у себе один, треба берегти =)

Анонім сказав...

Фільм взагалі цікавий і атмосферний але не з тих , що хочеться покласти до себе в колекцію і колись передивитися... У Скорцезе є набагато кращі роботи (на мою думку), зокрема Відступники

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›