ще один шедевр юзабіліті

скільки не вчи програмістів, скільки не вказуй на (елементарні!) помилки — а вони, певно, ніколи не будуть здатні робити просто прийнятний дизайн. я не про «рюшечки», не про красивості — а про можливість взагалі більш-менш зручно користуватися програмами.

полюбуйтеся (скріншот, обведене червоним). от скажіть, невже треба якась спеціяльна «дизайнерська» освіта, щоби такого не робити? невже інтуіція не підказує — гімно?!

оцей шедевр юзабіліті зваяли для linux mint 9

10 коментар(ів):

Анонім сказав...

нормально...воно шо заважаэ )

tivasyk сказав...

@анонім — таааак. програміст? ну зізнавайся, програміст? =)

Анонім сказав...

Вав...який кіпіш))

tivasyk сказав...

@анонім
> нормально...воно шо заважаэ
класифікатор пакунків у linux’ах (саме класифікатор, а не менеджери пакунків) — це окрема пісня… тут помилка втому, що не просто видно всього класифікатора одразу, але й не всякому зрозуміло з першого погляду, що на екрані не весь класифікатор, а вертикальна прокрутка у вузькому горизонтальному віконці — це ознака бездумного програмування без бодай мінімального врахування психології користувача: програміст за звичкою, ні на секунду не задумуючись, втулив її! навіть якщо просто замінити її на горизонтальну — і то було би краще… про якесь креативне вирішення задачі показати класифікатор (як приклад — розкриття при наведенні курсора, чи дворівнева класифікація тощо) я взагалі мовчу…

tivasyk сказав...

> не просто видно всього класифікатора одразу
мало бути «не просто НЕ видно…» =/

Andriy сказав...

Скажу так: дизайн не найвдаліший :)

Анонім сказав...

а яка освiта потрiбна, щоб демонструвати скрiншоти, зменшенi до розмiру 200х133 ? ;)

tivasyk сказав...

@анонім — ну не варто переходити на особистості (фактично), тим більше, що я не можу відповісти тим же (ти ж анонім! буахаха).

насправді досить клацнути мініатюру (тобто підвести курсорчик, і натиснути ліву кнопочку мишки) — і вуаля, маємо той самий скріншот в розмірі 500×333. який я безсовісно видер з новини, на яку послався — тож «моторолер не мій».

Ipeacocks сказав...

ну опенсор же. допиляйте чи терпіть. (або голосуйте гаманцем) і взагалі консолька вам допоможе...там порядок.)

tivasyk сказав...

@ipeacocks
дякую. в підлітковому віці я цікавився програмуванням — але пізніше так склалося життя, що я пішов дещо іншим шляхом. розумію, що це epic fail - проте що вже вдієш =)

вважаю, що не обов’язково усім бути програмістами. хірург, приміром, нехай ріже ноги і руки, робить це добре і не забуває зашивати все як було — і йому зовсім не обов’язково той час, що він віддає лікуванню людей, витрачати на вивчення c++, щоби поправити пару маленьких глюків у програмі, написаній іншими людьми? те саме стосується людей інших — багатьох і багатьох — професій.

сила вільного пз не в тім, що кожен повинен програмувати — а в тім, що кожен *має право* вивчати й змінювати код.

отже. я практично не можу переписати код цієї програми, або калькулятора (хоча маю право і можу в теорії), але я роблю свій малесенький вклад в спільноту впз, використовуючи вільне і пишучи про це.

ну ось десь так =)

p.s. блог додав до читалки google.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›