минулого разу я трохи дав маху з оцінкою витрат паромну переправу polferries з гданська до нінашамна: 470 євро — це за проїзд туди і назад, та ще й за авто і 4 дорослих пасажирів (а діти до 7 років катаються безкоштовно). в дійсності має бути близько 220 євро в одну сторону…

…але виявляється, що є ще доступніший варіант: tallink sija пропонує переправу з риги прямо до стокгольма, і дешевше — в середньому 173 євро (залежить від класу каюти) за автівку і 2–4 пасажирів, в одну сторону.

тим часом маршрут з києва до риги має ту ж довжину, що і дорога до гданська — але через білорусь. в плюсах — менший час в морі, прибуття прямо до стокгольму (від нінашамна довелося б ще 200 км їхати автівкою). щоправда, до недоліків я записую а) транзит через білорусь (для мене це вже фактор ризику, бо совок), б) три кордони замість одного (україна — білорусь — литва — латвія). хто нещодавно їздив автівкою до білорусі — підказуйте, які є нюанси?

тим часом відпустку на другу половину липня офіційно узгоджено, тож ще один крок до фіналізації планів зроблено. скоро відчую передчуття мандрівки =)

3 коментар(ів):

Diak сказав...

Мій батько їздив маршрутом Львів - Москва, через Білорусь. Може і совок, але казав що шлях через Білорусь був найкращим, оскільки платні ідальні дороги. Єдине що штрафи за перевищення високі, тобто штраф був на лапу, але прийшлось довго вмовляти даїшника.

Я перетинав потягм минулого літа, наші прикордоники виглядали жибраками порівняно з Білоруськими, тому думаю боятись не варто. А між литвою і Латвією є кордон?

tivasyk сказав...

@diak
> між литвою і Латвією є кордон?
гхм… я там ніколи ще не бував, але кордон там точно є. питання в тім, чи є якась серйозна перевірка на кордоні, оплата за перетин — мабуть так? приєднуюся.

Diak сказав...

Я маю на увазі, що між Польшею і Чехією також є кордон, але він чисто умовний, то питаю, чи там бува не те саме, тре погуглити.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›