хіба я один такий?

виробникам мобільних телефонів та програмних платформ для них — присвячується. хочу мати можливість під час збереження телефонного номеру в записнику мобілки довільно додавати дужки, дефіс та пробіли, які будуть просто ігноруватися під час набору.
зараз так: +380441234567
хочу так: +380 (44) 123 45 67

скажіть: це що, так надзвичайно складно реалізувати? чи це більше нікому, окрім мене, не потрібно? я такий один у світі, кому незручно читати рядок із 12-ти цифр поспіль, без розділових знаків?

(с) і ці люди вчать нас колупати в носі. пляц.

p.s. юра новоставський підказує, що android це вміє. ура! тепер залишилося дочекатися смартфона з android’ом на дві sim’ки =)

18 коментар(ів):

Андрій Дегелер сказав...

Е-е... А навіщо записувати так номер? Це ж безглуздя виходить. Скажи, чи ти дійсно можеш набрати +3801234567 і кудись зателефонувати? ;)

tivasyk сказав...

@андрій дегелер — не зрозумів питання… в моїй мобілці всі номери зберігаються в форматі +380ххххххххх. я хочу бачити в контактній книзі +380 (хх) ххх хх хх — але щоби набирався номер при цьому як зазвичай.

Анонім сказав...

sony ericsson p900 умеет так делать.

Андрій Дегелер сказав...

Я кажу про те, що запис виду +380(44)1234567 — це якась дурниця. В дужки повинні ставитися цифри, які в деяких випадках набирати не обов'язково. Наприклад, для такого номера логічно буде написати (+38044)1234567 — тому що з київського міського апарата набирати код непотрібно.

tivasyk сказав...

@анонім — модель 2003 року, і цим все сказано. хочу таке в першому-ліпшому — кожному! — телефоні й комунікаторі =)

tivasyk сказав...

@андрій дегелер — ага, тепер зрозумів… гхм, логіка в цім є, але суті мого бажання воно не змінює: хочу довільно розставляти знаки. програмна реалізація в телефоні — елементарна… (за винятком збереження на sim’ку — але це мене не барабанить, я так не зберігаю контакти), і де?

jin сказав...

Щойно перевірив - Android так уміє

Axiom сказав...

Я би приєднався до прохання. Дійсно це полегшує сприйняття цифр. А в ідеалі щоб будь-який введений телефон приводив до заданого виду. наприклад якщо я введу номер 0997766555, то собі телефон має записати як +380997766555, а мені показувати як +38(099)7766555

Alex "Sgr" сказав...

Телефони і смартфони Nokia розуміють такий запис, але з телефону його створити не можливо (символи при заповнені поля недоступні). Проте я це питання вирішив за допомогою синхронізації. Раніше тримав усі контакти в Outlook і через Nokia PC Suite синхронізував з телефоном, зараз синхронізую з Gmail. І там і там є можливість записувати контакти в довільному форматі.

tivasyk сказав...

@alex"srg"
> з телефону його створити не можливо
ги, чогось мене це не дивує…

> зараз синхронізую з Gmail
з цього місця трошечки детальніше — як nokia зараз підтримує синхронізацію контактів з gmail’ом? в обидві сторони? чи дозволяють також синхронізувати календар?

Alex "Sgr" сказав...

Gmail надає можливість більшості телефонів Nokia синхронізуватися по протоколу SyncML, у такому випадку доступна лише синхронізація контактів. Для смартфонів доступна синхронізація як з сервером Exchange, от тут є контакти, календар і пошта.
Докладніше тут.

tivasyk сказав...

@alex"srg" — ага, зрозуміло… про цікавий «фінт ушамі» від google стосовно обмежень syncml я вже бідкався, пробуючи в роботі moblin свого часу.

Alex "Sgr" сказав...

@tivasyk - на початках був і календар через SyncML у Goodle, але чомусь не склалося.

Mobical тестував, але щось не прижилося воно в мене. Проте там можливо синхронізувати контакти і календар з Google, а потім з телефоном.

Disfinder сказав...

ні, ти таки не один :)
давно таке слід зробити.
тим паче, що, наприклад, модеми (ще діалапні!) нормально сприймають такий номер, ігноруючи пробіли-риски-дужки і набирають його. в чім проблема зберігати - неясно.
Змова!

MrGALL сказав...

В мене телефон на Андроїді і номери зберігаються в контактах Ґмейла. То я просто додаю в номер дефіси (до прикладу +380-44-123-1234) і саме в такому вигляді ці номери показуються мені в телефонній книзі.

tivasyk сказав...

@андрій дегелер — знаєш, твій коментар мене зацікавив, і я вирішив пригадати, чому я саме так занотовую телефонні українські номери: +380 (хх) ххх хх хх…

звісно, точно вже не пригадаю, але пам’ятаю, що до приведення до ладу внутрішньої нотації коду країни (+380) та регіональних кодів (як 44, який раніше був 044) записував номери як +38 (0хх) ххх хх хх… і звідки цей формат? не сам же я його придумав?

виявляється… схожий формат (в дужках — якраз лише код регіону) був прийнятий в microsoft для нотації в їхніх програмних продуктах о_О

окрім того, в росії, записуючи телефонні номери, в дужки також брали лише внутрішні регіональні коди, а за необхідності вказати код країни — дописували попереду.

такі справи.

Serjart сказав...

Я навіть про це не думав. Але зазвичай записую всі номери ось так 0973548520, тобто без +38. Мені так подобається. :)

Анонім сказав...

айфон прекрасно вміє відображати імена так, як Ви це описували з "коробки" без доп патчів

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›