динамічний діапазон

повернувшись додому після чергової поїздки, переглядаю відзняті світлини — і знову комплексую з приводу їх якості… фотограф з мене — як з гімна куля.

але є претензії й до камери =/ для ілюстрації — гляньте динамічний діапазон на скріншоті. камера — olympus e400, кард відзнято з експозицією –1. солідну «дірку» в світлому діапазоні готовий списати на корекцію експозиції (але без неї на 90% кадрів отримую кліпінг по білому, який витягнути редактором вже неможливо, тому знімаю завжди на –0,3..1,0 в залежності від освітлення), але зліва, в темному діапазоні? звідки?!

на скріншоті світлина до і після витягування редактором — але це милиці, а хочеться знімати правильно, красиво… часткове рішення, я думаю — поляризаційний або хоча б уф-фільтр (давно хочу, але то грошей шкода, а то лінуюся замовити), але головне — наступну камеру буду вибирати не за ціну, не за наявність двох об’єктивів у кіті (все-одно користуюсь одним)… а виключно за нормальну матрицю і грамотну програму.

11 коментар(ів):

pan.bibliotekar сказав...

Щось таке завумне понаписував, а ще бідкається що не фотограф=)

Анонім сказав...

скажу честно: не обратил бы внимания на качество, если бы фотография была выложена сразу после съемки. не имею такой привычки (зато люблю ловить детали которые попали в кадр случайно).
хотя аппарат, к сожалению, не всегда цену оправдывает. хотя сам покупал девайс (щас за признание в морду получу =)) подешевле. причина: ну не умею я красиво фотографировать, да и не люблю огромные коллекции фото.
а вышло вообще супер: в основном фотографирует отец (он увлекался фотографией в далеких 80х), а мне хватает камеры с телефона (в 95% случаев).

Юра сказав...

Таке враження ніби камеру "засліпило" занадто яскравим небом.

tivasyk сказав...

@юра — це було б нормально, але… зліва на скріншоті — оригінальний кадр, очевидно, що він темний… і при цьому в зоні темних відтінків на гістограмі — діра. мене це здивувало.

tivasyk сказав...

знайшов цікавий короткий довідник (у форматі faq) про світлофільтри для початківців (таких от як я).

Serjart сказав...

Я завжди підкручую баланс білого та рівні в фотошопі, хоча в одних випадках менше, а в інших більше. Ось тепер взагалі переходжу на raw, бо jpg не так піддається обробці. Тепер на мою нову флеш-картку влазить 967 знімків в raw-форматі. )

tivasyk сказав...

@serjart — з raw’ками я не грався… і чомусь ця справа асоціюється в мене із зайвим клопотом. та й питання конвертації в linux, знову-таки…

tivasyk сказав...

ну от, придбав собі комбінований фільтр (полярик + уф з просвітленням) — буду пробувати.

Diak сказав...

Користуюсь поляриком, і градієнтним фільтром, для сонячних пейзажів.
Забув коли останій раз знімав в жпегу, навіть на мильниці Кенон ж9 тільки рав. Рав дозволяє виправити багато помилок.

Павел Урусов сказав...

Фотография выглядит очень странно. Я не фанат Олимпуса, но с цветами у них обычно всё в порядке.

Скорее всего:

1) Плохая погода, неинтересный свет. Ни один фотограф и ни одна, даже самая крутая камера, не может сделать интересный снимок в неинтересном свете.

2) Судя по фотографии, уже приближается вечер? Частичная облачность? Сложно ожидать от камеры чудес в таких условиях.

3) Недосвет явственно заметен. Во время съёмки надо контролировать такие вещи по гистограмме. Насколько я помню, у Olympus E-400 довольно шумная CCD-матрица, поэтому при съёмке этим аппаратом надо сдвигать экспозицию вправо и снимать в RAW.

tivasyk сказав...

@павел урусов — пашо, дякую за корисні поради, спробую прийняти до уваги. але… з недосвітом все ясно — я роблю це свідомо, в цьому вже зізнався. але здивувала саме ненормальна — як на мою думку! — «дірка» якраз в тінях. як на мої скромні пізнання в софті для камер, одна із задач програмного автомата — якраз уникати цих незапланованих дірок! звісно, тут я не говорю про якусь глобальну проблему прошивки чи камери — бо просто не приділив ще часу, щоби детально співставити гістограми інших кадрів, знятих тоді ж таки… пізніше візьмуся до цього =)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›