днями у блозі «український нетбук» з’явився гостьовий допис андрія дегелера «шрифти droid — знахідка для нетбука», і я одразу встановив собі цей шрифт на нетбук з linux mint, щоби спробувати наживо.

сподобалося: шрифт компактний, легко читається. але тоді схотілося мені порівняти його до інших кириличних шрифтів, доступних безкоштовно і котрі так само можна було б використовувати для відображення інтерфейсу — чи насправді droid найкращий?

коротка відповідь: так! власне все видно на доданій ілюстрації (переглядати обов’язково на повний розмір): справді, droid має оптимальне сполучення компактності, читабельності та — дуже важливо! — якісно відображається системою (перевіряв під windows).

порівнював до трьох стандартних кириличних шрифтів у базовому наборі більшости дистрибутивів linux (dejavu, freefont, liberation) та нещодавно анонсованої компанією paratype гарнітури pt sans.

отже: droid рекомендую в якості загальносистемного шрифта для усіх елементів інтерфейсу. де взяти? читайте допис андрія дегелера.

4 коментар(ів):

Кирило Калугін сказав...

Liberation Sans та PT Sans при нормальному хінтінгу дуже добре для десктопних вимог. PT Sans краще працює із Windows ClearType, Liberation на GTK. Щоб PT працював нормально в GTK, тре відключати використання bitmap’ів в fontconfig.

Щодо класичного DejaVu можно використовувати DejaVu Sans Condensed з пакету ttf-dejavu-extra.

Не вказане — Droid має майже найкраще юнікодове покриття, а PT Sans доволі бідний на додаткові символи.

Кирило Калугін сказав...

Ось такі налаштування хінтингу я вважаю за нормальні:
Liberation Sans
Droid Sans

tivasyk сказав...

@кирило калугін
> Liberation Sans та PT Sans при нормальному хінтінгу дуже добре для десктопних вимог. […] Ось такі налаштування хінтингу я вважаю за нормальні
як цього досягти? зізнаюся — я ламер в цім питанні, і перевіряв без жодних додаткових налаштувань. готовий опублікувати твій допис на цю тему на «укрнетбуці»!

> можно використовувати DejaVu Sans Condensed з пакету ttf-dejavu-extra
це другий згори рядок на скріншоті — але я вже бачу, що мій тест є показовим хіба що для випадку «нульових» додаткових налаштувань.

> Droid має майже найкраще юнікодове покриття, а PT Sans доволі бідний на додаткові символи.
це, як на мене, є в більшости випадків несуттєвим для використання в якості загальносистемного шрифта інтерфейсу… для поліграфії чи для вебу — було б суттєво.

Павел Урусов сказав...

Мне очень нравится PT Sans.

С нетерпением жду PT Serif и PT Mono.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›