два обличчя + голівуд = без обличчя

узагалі «голівуд» не мав би бути синонімом «халтури» — навіть взявши наче б то зачовгані голівудські штампи, і показавши їх глядачеві під оригінальним кутом, можна створити справді цікаве кіно. або й взагалі — епохальне.

але для цього треба якоїсь іскри. а от джонові ву, коли він знімав «без обличчя» (face/off, 1997), такої іскри якраз і забракло… і це я ще зм’якшую, не сумнівайтеся. бо як на мене, результат не можна назвати інакше як «гімно». якби не обличчя траволти і кейджа — вже від перших хвилин можна було б затаврувати фільм грифом «фекашка», файл видалити а назву занотувати в чорний перелік.

персональна оцінка: 2/5

яким чином ця поробка отримала 7.2/10 на imdb — не можу второпати. якщо хочеться подивитися більш-менш цікавий розважальний екшн в тому ж стилі, та ще й з тим-таки ніколасом кейджем — раджу переглянути хоча б «пророка» (next, 2007): тут хоч якась тобі інтрига.

p.s. мало не забув: і що ж мене підштовнуло переглянути «без обличчя»? усі 4 відгуки на ex.ua — не просто схвальні, а навіть… захоплені! і от скажіть після чого —  куди котиться цей світ, населений такими от «поціновувачами» кіна?

7 коментар(ів):

Diak сказав...

мені здається, що цей фільм отримав такий рейтинг, власне тому що був випущений 13 років тому.
Я його бачив в 98, коли він був чимось новим після одноманітних бойовиків з вандамом. Мені він тоді подобався, пробував дивитись і після 2005, не пішло. Можливо ше різниця в тому що в 98 мені було 13 років.

tivasyk сказав...

@diak
> цей фільм […] був випущений 13 років тому
так, але ж хіба це робить його хорошим, чи бодай просто «добротним» фільмом?

«матрицю» було знято через 2 роки (1999), — а «джоні мнемоніка», «водний світ» чи «десперадо» — на два роки раніше (1995)… кожен з цих фільмім цікавіше дивитися не знаю на скільки порядків.

а фекашка — вона в будь-яку епоху фекашка.

mr.psiho сказав...

Про фільм сперечатись не буду. Він дещо посередній, але, імхо, не фекашка)))

Тівасик, ти б погодився за безкоштовно писати рецензії до фільмів? Свої ось такі, авторські? Спеціально не треба, достатньо постів твоєї доброї волі і природної тяги до блогінгу. Або чи можна "накопати" і використати твої такі пости-"рецензії", звичайно ж, із вказанням авторства та проставлянням гіперпосилання?

tivasyk сказав...

@mr.psiho
> чи можна […] використати твої такі пости-"рецензії", звичайно ж, із вказанням авторства та проставлянням гіперпосилання?

можна — дотримуючись умов ліцензії creative commons (by, nc, sa).

звучить потужно =) а по суті — можна використовувати мої тексти з блогу tivasyk@home, з обов’язковим посиланням на tivasyk (http://tivasyk.info, а бажано — з прямим посиланням на відповідний допис), в некомерційних цілях, в тому числі вносячи зміни (наприклад, ги, можна дати великі літери на початку речень тощо) — але враховучи, що результат також має розповсюджуватися під тією ж версією ліцензії.

те саме стосується усіх інших дописів у блозі — за винятком гостьових (поки що такий один).

Юра сказав...

Я Кейджа хронічно не люблю. А сам фільм — так собі, на один раз подивитись можна.

Цінитель сказав...

Схильний погодитись з Diak'ом. Те, коли саме ти переглядаєш той чи інший фільм має величезне значення для сприйняття. В ті роки фільм мені здався непоганим, зараз я б скоріш за все не став його навіть дивитись, лише переглянувши анонс. А хто дасть гарантію, що років через 15, деякі фільми, які захоплюють мене зараз, не викличуть лише скептичну посмішку?
Безумовно, є халтура є шедеври, але... лише час розставляє все на свої місця.

До речі, не знав, що 4 чотири відгуки на ex.ua можуть так легко схилити до перегляду фільму :-)
На днях дивився "Гран Торіно" з Іствудом. Класний фільм, рекомендую.

tivasyk сказав...

@цінитель
> коли саме ти переглядаєш той чи інший фільм має величезне значення для сприйняття […] час розставляє все на свої місця
згоден, абсолютно. власне, і з diak’ом не те щоби сперечався… радше уточнив =)

> не знав, що 4 чотири відгуки на ex.ua можуть так легко схилити до перегляду фільму
я шукав щось легке для перегляду, якийсь екшн… а в таких випадках я взагалі схильний якщо не довіряти коментарям, то принаймні приймати їх до уваги: якщо коментарі агресивні — байдуже, позитивні чи ні — фільм має бути принаймні неоднозначним, помітним… якраз diak зауважив, що так воно і було, можливо, у 1997 році — але ж дивись (вище), які справді цікаві фільми вийшли в той же період, не порівняти з цим?!

коротше, промахнувся, і здивувався.

> дивився "Гран Торіно" з Іствудом. Класний фільм, рекомендую
також приглядаюся до цієї назви вже якийсь час. буду переглядати.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›