про wifi, ярлики і бажання ділитися

нехай кажуть що завгодно про любов до халяви, невигідність відкритого wi-fi, нехай вішають будь-які ярлики — поки в мене буде можливість вибирати, де випити каву (30 грн), пообідати (80 грн) чи посидіти з друзями (200 грн) — в кафе з відкритим wi-fi чи без, — я довго не думатиму.

сиджу в coffee house на саксаганського — прийшли сюди з сім’єю на зустріч із товаришем. сів, відкрив нетбук, підключився.

я взагалі не бачу проблеми відкритого wifi. висока швидкість не потрібна — навряд чи в кав’ярнях такого розміру навіть в центрі міста одночасно більше трьох гостей сидять з ноутами, і кожному достатньо (насправді!) швидкості якісного діалапу для пошти та аськи. для цього вистачить мінімального тарифу на комерційний інтернет від будь-якого великого провайдера. 300 грн/міс. — дорого для закладу, де чашка кави коштує під 30 грн?

та не смішіть.

єдиною перешкодою може бути черговий напад агресивного дебілізму законотворців, під час котрого їм захочеться продублювати британську ініціативу щодо заборони відкритих точок доступу.

щодо мене — я б залюбки відкрив свою домашню точку доступу, якби лише рутер дозволяв лімітувати смугу для «гостьових» підключень. нажаль, рутер — простенький lg, який не вміє майже нічого. тут є два варіанти вирішення: програмний рутер на домашньому пк (для цього підійшов би неттоп) — або шукати новий «розумний» рутер на заміну своєму.

подумаю над цим.

оновлення (10.07.2012). чудова деталізована підказка щодо налаштування прошивки dd-wrt для розшарювання та шейпінгу додаткової wifi-мережі на рутері.

11 коментар(ів):

Serjart сказав...

Я от думав відкрити свій віфі товаришу, котрий має можливість під'їхати на авто з лептопом під мою хату (він сидить зараз на жахливому піплнет і буває щось хоче важке викачати). :) Більш він тут нікому не потрібен.

tivasyk сказав...

2serjart
відкрити точку для однієї людини (точніше, для одного конкретного пристрою) — не проблема абсолютно, незалежно від схеми захисту (фільтр mac-адрес чи логін/пароль). складніше, коли треба відкрити для будь-кого, але лімітувати час доступу чи швидкість…

Offspring сказав...

Вже більше пів року сижу на відкритій вай фай точці доступу і не жалію. Швидкість не космічна, але дозволяє бравзити по нету та користуватися скайпом: все що мені потрібно. Дозволяє зекономити близько 60 дол. в місяць (ціна безлімітного мобільного інтернету з умовою укладення контракту на рік). До речі, тут вай фай інтернет є навіть на авіарейсах деяких авіакомпаній (платний), в деяких поїздах (особливо швидких, безкоштовний) та на окремих автобусних міжміських рейсах (безкоштовний).

Andriy сказав...

Може час поміняти... законотворців?

tivasyk сказав...

2andriyr
«хто ж його посадить? він же пам’ятник!» нажаль

Андрей Дегелер сказав...

Я тоже, кстати, неоднократно думал о том, чтобы расшарить полосу, например, в 256/64 Кб/с. Но D-Link DI-524 такого не позволяет. Если найдешь решения — пиши.

tivasyk сказав...

2андрій дегелер
рішення підказав jin (aka yurnov): пррошивка dd-wrt для рутера — і або налаштування приорітетів qos, або другий віртуальний bssid… але ані мій столітній lg, ані твій d-link не підтримуються =(

подумую про придбання нормального, недешевого рутера з підтримкою 802.11n — ідея розшарювання мережі сподобалася.

Юра сказав...


Вже більше пів року сижу на відкритій вай фай точці доступу і не жалію.


:) :) :)
Ще б пак. ;)

Un.Known сказав...

>про wifi, ярлики і бажання ділитися

Зацікавило "бажання ділитись".

А що викликає бажання не ділитись? Вірніше, чому воно виникає? Є якась технічна проблема, коли ділишся? (поясніть чайнику).

tivasyk сказав...

@un.known
> Є якась технічна проблема, коли ділишся?
так. дуже коротко:

= безпека. відкрита мережа — потенційна «дірка» в твій пк;
= трафік. якщо просто відкрити доступ без котролю — «гості» можуть «зжерти» увесь канал, і ти сидітимеш без можливості нормально почитати пошту, поки хтось завантажуватиме кіно в півсотню потоків;

тому щоби ділитися безпечно і комфортно — потрібно не просто розшарити свій wifi, але зробити це розумно. проте звичайні бездротові рутери таких можливостей не надають - треба шукати щось недешеве.

jin сказав...

> а що викликає бажання не ділитись? вірніше, чому воно виникає? є якась технічна проблема, коли ділишся? (поясніть чайнику).

- безпека, я не хочу сторонніх пристроїв, яким (тим бльше) я не контролюю у своїй власній мережі;
- сторонніх користувачів треба обмежувати шейпінгом та QoS-ом, щоб вони не заважали мені, все-ж за цей досутп сплачую я;
- контроль трафіку у витрат, багато операторів вводять обмеження на "безлімітних" тарифних планах, і їх можна зрозуміти

> тому щоби ділитися безпечно і комфортно — потрібно не просто розшарити свій wifi, але зробити це розумно. проте звичайні бездротові рутери таких можливостей не надають - треба шукати щось недешеве.

не обов'язково щось недешеве, DD-WRT і на дешевому D-Link DIR-320 дозволяє зробити окрему віртуальну мережу (BSSID), з окремим діапазоном IP-адрес та обмеженнями швидкості. Скоріше треба вибирати не модель маршрутизатора, а систему, яка на ньому працює.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›