шукаю альтернативу для openoffice

хочу позбутися openoffice’а на нетбуці — може хто порадить хороший текстовий редактор з мінімально достатньою функціональністю на заміну openoffice write?

ні, з openoffice’ом все гаразд — чудова альтернатива офісному набору від microsoft, і на роботі я майже виключно openoffice’ом користуюся для всієї роботи з текстами, таблицями і (час від часу) презентаціями. проте на нетбуці мені потрібна лише робота з текстами, тож нема чого стріляти по горобцях з гармати.

вимоги до редактора:
  • здатність імпортувати текстові документи word (.doc) та openoffice (.odt) 
  • мінімально достатня функціональність (структурування тексту і стильова розмітка, бажано перевірка укр. правопису — ніякого скриптування, дякую)
  • віджети gtk+, мінімум залежностей від наборів бібліотек на кшалт gnome office, ніяких mono, kde чи qt
  • wysiwyg, графічний інтерфейс (не треба пропонувати emacs, vim тощо)
  • вільне пз
може хтось тихенько користується чимось подібним, і мовчить? діліться!

17 коментар(ів):

ivanko сказав...

А все ж таки чому не AbiWord?
Він хоч і з gnome office, але невже так багато тягне залежностей?

tivasyk сказав...

вже колись пробував і, по-моєму, він таки тягне половину gnome office’а за собою. сьогодні ще раз спробую…

Zoresvit сказав...

Давно з другом намагалися знайти щось з потужністю, гнучкістю і можливостями Latex та простотою WYSIWYG редакторів. Крім як написання чогось нового (наприклад графічного движка для Latex) іншого рішення не знайшли :)

tivasyk сказав...

2zoresvit
та я би вже відмовився й від wysiwyg, якби було заради чого, але куди не глянь — або python’и, або qt, або щось настільки момонтоподібне й відірване від простих буденних задач…

tivasyk сказав...

мало бути «мамонтоподібне» =)

Zoresvit сказав...

Для всього, що займає більше однієї сторінки або містить хоча б одну формулу все ж використовую Latex. А редактор для нього - Texmaker. Кросплатформенний і, як на мене, дуже зручний і мінімалістичний.

Анонім сказав...

Як на мене, то крім AbiWord, чогось більш легкого годі й шукти:
- імпорт doc, odt, docx-у версії 2.8.1;
- GTK;
- перевірка правопису;
- wysiwyg.

По залежностях-біля двох десятків маленьких лібів потягне, але його швидкість то все компенсує.

Zoresvit сказав...

@Ubuntolog ні в якому разі не в образу AbiWord, але формати doc/docx з їх шльопнутими специфікаціями ще жоден існуючий редактор не може нормально імпортувати.

Анонім сказав...

2Zoresvit згоден, але допоки в світі українського документообігу doc/docx домінують, ми змушені шукати спосіб їх імпорту, і нікуди не дінешся...

Zoresvit сказав...

Згоден, але імпорт для мене не вихід. Майже ніколи не зберігався формат тексту, завжди якісь викривлення. Тож в мене завжди стоїть MS Office 2007 або на віртуалці, або на вінді, забитій в куток вінчестера. =)

Інакше хороших результатів не було.

tivasyk сказав...

2ubuntolog & zoresvit
мені поталанило в тім плані, що… від документів ms word мені майже ніколи не потрібно їх форматування з точністю до типографського пункта… я давно (справді давно — років десять як) відучив себе ставитися до word як до інструмента, придатного для верстки чогось складнішого за односторінкові заяви на відпустку =)

останнім часом навіть на роботі документи готую виключно в openoffice, зберігаю в odt — і лише експортую в pdf/doc за необхідности. а вже поза роботою… листи з вкладеними .doc’ами автоматично відсилаються назад =)

Zoresvit сказав...

@tivasyk Аналогічно! Та якби ж це всі розуміли :) У нас в університети не те, що документи, книги! верстають в ворді. Ще й копірайти на них ставлять :) Жах, одним словом.

А в мене ж Office - це така програмка, якою можна відкрити doc та зробити з нього pdf через віртуальний прінтер. Більшого поки що мені від нього не треба. :)

Доречі, використовую віндову прогу dopdf для створення віртуального pdf прінтеру. Бо конвертування в pdf, що йде з сервіс паком офісу теж криво працювало на математичних формулах.

jin сказав...

для збереження у pdf я на робочому компютері використовую Acrobat (потрібен для роботи), а поза - колись користувався gostscript

Юра сказав...

Звичайно це не те трохи, але ти казав що для офісу. Google Docs?

Юра сказав...

Прошу сприймати просто як нагадування про онлайн. звичайно, для постійної роботи не підійде.

tivasyk сказав...

онлайн не дуже подобається… але видаливши openoffice — і не знайшовши поки-що заміни — я, схоже, так і залишаюся без іншої альтернативи, — тож за потреби доведеться користуватися google docs’ами — або просто конвертором doc/odt в звичайний текст чи html (пошукаю, певно повинен бути якийсь такий інструментик для командного рядка).

tivasyk сказав...

о! для конвертаці doc в txt/pdf знайшовся antiword. вже легше =)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›