вибрати текстовий процесор на заміну openoffice write виявляється не так вже й просто… надмір редакторів на будь-який колір і смак на перевірку виявляється досить жалюгідним. наче й вимоги до програми не надто суворі? видаливши openoffice, я вивільнив… 358 мб на диску! і все, що мені потрібно на заміну — щось подібне до одного компонента openoffice, але менше, легше і без надлишку функцій.

думаєте, знайшов?


abiword
найперший претендент — редактор з набору gnome office. невеликий розмір завантаження — 8 мб, і лише 26 мб на диску після встановлення. за функціональністю наближається до openoffice write. коротше кажучи, ідеальний варіант на випробу?

встановив… на скріншоті видно дивні глюки відображення тексту в abiword’і =( от і думай, що таке «не таланить» і як з ним боротися.

ну, гаразд. буду шукать щось подібне — вирішив собі я. а вибір насправді виявився дуже обмеженим: редактори для науковців (оболонки tex) з одного боку, для програмістів (лише текст + підсвітка синтаксису) — з іншого. і все.

texmaker
редактор на базі системи верстки tex, не wysiwyg ні разу. тягне добрих три десятки чималих бібліотек додатково до того, що вже маю, використовує віджети і бібліотеки qt (ну нема їх в мене, і не збираюся їх ставити на додачу до gtk+)… звантаження 220 мб, після встановлення — 420 мб.

в сад.

lyx
ще один потужний редактор, збудований довкола tex — «простий та єдиний», гиги. не wysiwyg, хоча такий-сякий перегляд результату на додаток до голого «коду» пропонує. практично той самий набір бібліотек, і також qt. звантаження — 240 мб, встановлений — 490 мб.

якийсь бульдозер, а не редактор =(

winefish
третій tex-редактор, трохи легший варіант порівняно до двух попередніх: лише 128 мб звантаження, 250 після встановлення, і навіть на gtk+. але не те що wisywyg, але й перегляду людського немає. і все-одно: чи варто міняти openoffice на таке?

туди ж, в кущики.

серед програмістських редакторів заміну шукати взагалі годі — це зовсім інші іструменти. так що залишився я наразі з mousepad’ом та переглядачем документів. побачимо, чи скоро мені знадобиться текстовий редактор — може й не знадобиться?

тим часом з того горя встановив я собі pyroom — звісно, на текстовий процесор не тягне, але може з того щось і вийде?

5 коментар(ів):

ivanko сказав...

„дивні глюки відображення тексту в abiword’і =( от і думай, що таке «не таланить» і як з ним боротися“

Справді не пощастило, у мене працює без глюків (на десктопі), з невеличких недоліків — трапляються неперекладені пункти меню, але то дрібниця.

А про що будекнига ?

lio сказав...

Повинен визнати — серед програм для Windows ситуація не краща. Переглянувши десятки безкоштовних програм я не знайшов нічого путнього. Лише той самий abiword. Хоча він і має досить недоліків.

tivasyk сказав...

2ivanko
> А про що будекнига ?
маю декілька ідей… приміром:

1) фентезі у світі, де існує магія. фуууу, як банально — скаже практично кожен =) справді, банально. як на рахунок повісті про юнака, котрий не за своєю волею навчається в магічному ордені, і на одному з вищих щаблів дізнається, що магія «живиться» людськими нещастями? начарував дитині іграшку — поруч вигорів ліс, вилікував ближнього — десь там за горами померло півсотні «дальніх»… але відмовитися від знань — значить полишитивсе на самоплин і спостерігати звичні для середньовічного світу жорстокість, хвороби, смерть… ну і так далі.

2) інший варіант — фантастика. приміром, одного дня на околицях сонячної системи з’являється невідомий космічний корабель. люди споряджують експедицію, так чи інак потрапляють всередину, знаходять там… заморожених людей. точнісінько таких, як ми. ну, вони розморожуються, платонічне кохання головних персонажів і таке інше… банальщина, але… звідки взявся цей корабель? людство в далекому-далекому минулому розвивалося на іншій планеті, але з часом було повністю знищене через природні причини — старіння планети, забруднення тощо. помираючи, воно відправило в космос лише один корабель, котрий мав «запліднити» іншу, подібну планету бактеріальним життям — а потім мільйони років чекати, використовуючи часові аномалії, щоби перевірити, чи відродиться людство… щоби повідомити, що і нас також в майбутньому чекатиме та сама доля: загинути, залишивши по собі лише один корабель…

ну щось таке =) банальщина.

Andriy сказав...

Ну не знаю...
Може спробуй geany, воно щось схоже на gedit, але як на мене - на прядок краще :)

tivasyk сказав...

2andriy
дякую — але це ближче до tea, scribe та інших програмістських редакторів — нумерація рядків, структурне згортання коду, підсвітка синтаксису тощо… це інше.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›