усім негайно забекапитися!

пожежа, що трапилася на серверному майданчику hosting.ua ввечері в суботу, змусила, мабуть багатьох блогерів задуматися про необхідність регулярного резервування вмісту своїх жежешечок, сайтиків, щоденничків… і я не виняток: як уявив собі, що би я відчував, якби пропали усі 920 дописів блогу tivasyk@home — хутчій кинувся бекапитися.

зберігати копії тексту в блогах на blogger досить просто, відколи розробники передбачили відповідну функцію на панелі інструментів, не потрібно жодних додаткових програм. а ще я навмисне перевірив — виправлено «глюк» збереження незалежно від налаштування формату подачі (коротко чи повністю) архів дописів зберігається коректно.


залишається лише вибрати, куди зберігати архів. локально? як варіант. але мені зручніше завантажити копію на dropbox.com — сподіваюся, втім, що вони не купують дисковий простір в google? =)


а головне в резервному копіюванні що? правильно — регулярність. тому нема чого читати далі — вперед, нагайно бекапитися!

15 коментар(ів):

whirlwind сказав...

а відновитися десь потім зможете, крім блоггера?

pan.bibliotekar сказав...

І де знаходиться ця функцію на панелі інструментів?

tivasyk сказав...

2whirlwind
легко — ні. але збережений файл — xml з текстом, а не якийсь шифрований бінарник, тому за бажання можна відновити тексти… але не ілюстрації.

2pan.bibliotekar
на скріншотах видно: перший, другий.

мінус-один сказав...

http://blogger2wordpress.appspot.com/

– веб-конвертер блоггерного експорту у вордпрес (в вордпресі є і прямий імпорт з блоггера, але то з живого блогу...)

і дропбокс незалежний, до речі

tivasyk сказав...

2minus-one
> і дропбокс незалежний, до речі
оце добре, тепер моя блогерська душенька спатиме трохи спокійніше =)

мінус-один сказав...

до речі, це не дуже гмм... адекватна екстраполяція - hosting.ua до гугла (порівняли Жмеринку з Нью-Йорком...)

гугл too big to fail. твої дані там не зберігаються в одному місці (як це очевидно було на хостінг.уа) - вони віддзеркалені в n-ній кількості по датацентрах по всьому світі.

крім того, блоггер - це не просто хостинг, це блог-платформа; вона одразу задумувалася, щоб "інкапсулювати" від кінцевого юзера такі речі як бекап і т.п. на самохостах (а хостінг.уа для таких) ми самі турбуємося про бекапи. тому якщо самохост впаде – я підніму блог з бекапу на іншому хостингу. а на блог-платформах вам нічого про це турбуватися, за вас все зроблять :) (тому можеш не заморочуватися з усім цим)

tivasyk сказав...

2minus-one
все це так — і це одна з причин, чому я не збираюся, навіть не задумувався ніколи про standalone.

проте…

що там пише в угоді google (eula)? жодних гарантій? =) а щодо надійности, то… і титани падаютьтак само як звичайні люди — тільки гуркіт гучніший.

мінус-один сказав...

це не зовсім так. too big to fail падають по-особливому (інакше б AIG вже лежав би, і світ, як ми його знаємо, припинив би існування). їх викупає держава. дані повертаються користувачам. і т.п...

іншими словами, якщо гугл впаде з втратою даних – світ стане іншим, і твої дані в їх сучасному вигляді тобі будуть непотрібні (нагальним буде клопіт зовсім іншого масштабу :D ).

tivasyk сказав...

2minus-one
ну що тобі сказати… «сбєрбанк», банк «україна», «ммм», «еліта-центр»…

кагбе натякаю: надмірна довіда до всього наднадійного, а тим паче наднадійного та ще й державного… кагбе до добра не доводить.

але це треба пережити, щоби уяснити собі на-зав-жди.

мінус-один сказав...

так в тому то і справа, що коли гнуться too big to fail, загинається деражава! ймовірність існує, ніхто не сперечається. сбербанк тому доказ (решта названих фігня). просто ця імовірність на декілька порядків менше, ніж у звичайних бізнесів. (тому державні облігації так цінуються!) коли станеться такий катаклізм, як падіння ринкової економіки (США) – тобі буде не до твоїх даних, повір :))) це форс мажор – не можна страхуватися від землетрусів.

дропбокс, до речі це Амазон S3 http://en.wikipedia.org/wiki/Amazon_S3 (ще один велетенський централізований сервіс...)

Анонім сказав...

Ще одна страховка не є зайвою.
PS: в п’ятницю зглючила флешка з єдиною копією деяких даних, а вчора порадував ненадійністю жорсткий диск на ноуті (є над чим подумати). Тому тепер серйозно задумався про бекапи
PPS: Після попередньої замітки коментувати цей блог буду тільки українською.

Роман Туз сказав...

Угу, всі діляться на дві групи: хто робить бекапи і ті, хто уже робить бекапи. :)

мінус-один сказав...

Zemlyanin
хаха

і бекапи ти будеш робити ДЕ? фізично зберігати в смислі? щоб було надійно?

розповім історію з життя: у мене згоріла материнка і вінт – обидва рази пропали всі дані. крім тих що були на гуглдокс. мораль: гуглплекс надійніший за вінти (бо вони за своїми вінтами слідкують і регулярно міняють, а я ні).

і ви хочете бекапити блоггер, який і без того хоститься в гуглплекс?? хіба що дійсно на амазон-S3, для диверсифікації якоїсь (хоча насправді для самозаспокоєння – ніфіга вам цей бекап не знадобиться все-рівно :D ).

Анонім сказав...

@мінус-один
бекапити документи - правильно, на гугл-докс. щось поменше - зазвичаю на gmail зберігаю в чернетках лист з прикріпленим файломю. щось значно більше (небагато такого) - тут треба подумати.. або dvd або жорсткий диск домашнього комп'ютера.
інші дані, такі як музика-кіно-ігри можуть існувати або лише на оптичних носіях, або лише на жосрсткому диску (втрачу - ще раз викачаю, або знайду щось нове)

Блог бекакплю лише перед тим як покопирсатися в налаштуваннях, але ще ні одного бекапу не видалив...

Andriy сказав...

В свій час я скористався акцією на backupify і тепер безкоштовно користуюсь їхнім бекапом для блоггера. Сервіс зручний: бекап робиться рагулярно і автоматично :)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›