неможливо створити нове…

попри мою палку любов до apple і того, як компанія робить бізнес, експлуатуючи трендовий тупуватий конс’юмерізм… інколи хочеться залізти на якийсь броньовик і голосно звернутися до інших виробників цифрової електроніки (як от acer, asus, dell, hp і далі за переліком):
подивіться на apple і винесіть з її успіху один урок: неможливо створити щось нове, базуючись виключно на користувацьких побажаннях — їх треба відкинути і експериментувати.
я навіть десь цю тезу вже зустрічав — десь у блогах, тільки не пригадаю, де… ніхто не дослухаються. кожен поспішає зробити клона-вбивцю чергового продукту apple. і для більшости компаній, орієнтованих на маси, це, можливо, цілком нормально. але…

не для лідерів-іноваторів. не для тих, хто хотів би зробити власний бренд в ніші. для таких мавпування — це шлях до занепаду.


canonical зробила свій ubuntu подібним до того, як виглядає macos x від версії 10.5переступивши через думку власної спільноти — і втрачаючи тепер значну частину довіри свідомих учасників. щось не дуже схоже на шлях до популярности…

втім, є інший погляд. мавпування успішного досвіду — цілком надійний шлях до банального і обмеженого, але прогнозованого і — в екстраполяції на світову аудиторію! — доволі солідного заробітку. без ризику, завжди пов’язаного з будь-який експериментом — нехай хтось інший експериментує.

піпл хаває клони? можна продавати!

оновлено. добавка: crunchbank, чудовий мінімалістичний дистрибутив, що базувався на ubuntu, надалі буде використовувати debian («батька» ubuntu) за основу. і, доречі, вийде у версії зі стільницею xfce! схоже, скоро я ще раз оглядатиму crunchbank як можливу заміну linux mint для нетбука.

оновлено. допис не закінчений, і тому наче містить протиріччя: canonical наче вчинила вірно, поігнорувавши спільноту, якщо прийняти логіку першого твердження? от і думайте =)

оновлення. попри те, що загальний настрій допису (а надто згадка про apple) може створити враження, що я також незадоволений кроком canonical… це не зовсім так. я не користуюсь власне ubuntu, а тим більше не бачив на власні очі нової версії, і наразі лише спостерігаю за розвитком подій. мені цікаво — чи, врешті-решт, такий непопулярний крок дасть позитивний результат (підвищення популярности ubuntu), чи навпаки… поживемо — побачимо.

5 коментар(ів):

Andriy сказав...

А чим саме новий Ubuntu схожий на macos?

tivasyk сказав...

не ця схожість є суттю допису, але…

дивимося тло. дивимося тему мініатюр для панелі. і найгірше — дивимося мегафейл з кнопками заголовків вікон.

Andriy сказав...

Наскільки я читав, то переміщення кнопок вліво - проміжний крок, потрібний їм для якоїсь "мегі-фічі". Тому як на мене на "мегафейл це не тягне. До того ж, тло, тему і положення кнопок можна дуже легко поміняти. Як і пошук по-замовчуванню у Вогнелисі ;)

Від суті допису я таки відійшов. Але я з нею погоджуюсь :)

tivasyk сказав...

на мега-файл кнопки не тягнуть, ні. на мегафейл, на думку декого зі спільноти ubuntu, тягне ігнорування спільноти, за допомоги та підтримки котрої створювався дистрибутив: значна частина спільноти не згодна з тим, що «відкритий» від початку проект раптом поставив комерційний зиск вище думки спільноти.

проблема в раптовості — бо, приміром, mandriva, fedora, opensuse від початку мають різні версії «для спільноти» і «для грошей» — і хоч там час від часу траплялися «заворушки», але на моїй пам’яті аналогів цієї «кнопочної війни» не було.

а власне самі кнопки — це лише привід… лакмусовий папірець, індикатор проблеми.

Andriy сказав...

Будеш мати бажання, можеш почитати про мегаприкол з 12-ю Федорою :)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›