безславні виродки… такі безславні

вчора переглянув тарантінівських «безславних виродків» (inglorious basterds, 2009). рейтинг imdb — аж 8,4/10, це дууууже висока оцінка — а проте я маю власну думку.

квентін тарантіно — без сумніву, гучне ім’я голівуду. перший його режисерський проект — «скажені пси» — виявився надзвичайно вдалим (я так і не бачив його ще) і звернув на нього увагу «дорослого» голівуду. наступний — «кримінальне чтиво» — геніальний фільм, по-моєму, який можна дивитися і передивлятися багато разів. у «чотирьох кімнатах» впізнається той самий, вже відшліфований до дрібниць почерк тарантіно — деталізовані й сповнені темного гумору діалоги, котрі повільно накопичують напруження — і декілька типових катарсисів у вигляді очікувано-несподіваного розвитку подій.

рядовому піплу таке подобається (і оскільки йому подобається майже виключно комедії — цей тарантінівський стиль теж прозвали комедійним), а вдумливий глядач цінував таке кіно за високий рівень візуальної якості, незвичний стиль і своєрідний, не надто грубий гумор.

потім був «вбити біла»… і хайпова завірюха довкола. гхм. після довгих вагань взявся був подивитися першу частину — десь до половини подужав: я так і не зрозумів, що хотів зняти й кому показати тарантіно =/ можливо, я ще не доріс до такого кіно?


«безславні виродки» були задумані ще до «вбити біла» — але зняті пізніше. мені здалося, що це щось середнє між «кримінальним чтивом» і «вбитибілом»: молодий агресивний тарантіно зустрічається зі старим професіоналом кіноконвейєра, майстерна режисура і творча імпотенція.

от приблизно такі враження залишив фільм. без сумніву, він багатьом сподобається: тарантіно врешті-решт виділив концентровану «есенцію щастя» для мас — рецепт отого катарсису виявився простим, і дозволяє викинути як зайве всю мішуру глибших емоцій, якогось глибшого наративу тощо… на виході — візуально якісний, але «коміксовізований» конвейєрний продукт.

персональна оцінка: 3/5

це вже не той тарантіно. як не дивно, навіть одвертий «відеокомікс» — «місто гріхів» — мені сподобався незрівнянно більше. а якщо хочеться «старого» тарантіно — варто передивлятися «псів», «чтиво», «кімнати», а також пару фільмів, у яких він з’являвся як актор — «десперадо» та «від сходу до заходу».

p.s. а почитайте ще, що пише про «покидьків» блог «двері в кіно» — можливо, ця рецензія більше сподобається.

21 коментар(ів):

Andriy сказав...

Мені було настільки нецікаво, що я навіть не додивився цей фільм до половини :)

Анонім сказав...

я тоже не смог полностью просмотреть. это эпидемия?

tivasyk сказав...

2andriyr & zemlyanin
а які фільми з порівняно свіжих, на противагу «покидькам», вам сподобалися?

Анонім сказав...

Свежих? Ну не знаю как насчет свежих, а я собираюсь "Войну и мир" 1967 года сейчас посмотреть. А потом где-то в пятницу пойдем с любимой на "Алису в стране чудес"

PS: не сразу с html разобрался

Andriy сказав...

2 tivasyk:
зі свіжих і схожих за жанром - не пригадую таких :)

cm сказав...

От з оскаро-відзначених не раджу "Невидимий бік" . Американське-голівудське фуфло, "великий гетсбі" для бідних...

А зі схожого... вже колись писав про "The Departed", але не пригадую, що ти відповів.

tivasyk сказав...

2cm (aka с.манту)
> вже колись писав про "The Departed", але не пригадую, що ти відповів.

мабуть, таки нічого не відповів… бо щось не пригадую. фільм ще не дивився — спробую глянути.

tivasyk сказав...

с.манту
гхм… так і не зрозумів — ти дивився «виродків»? які враження?

cm сказав...

>... які враження? ...

тарантіновщина :(

tivasyk сказав...

ги… «да ви естет, батінька»! =D

Юра сказав...

Знаєш, а мені фільм сподобався.

Не сюжет, але гра акторів. Їх діалоги, поведінка. Один той підлий німець чого вартий. Згадай самий початок.

Ага! Я дивився з оригінальним звуком. І це було супер.

Тепер хочу подивитись з перекладом і знову в оригіналі, щоб зрозуміти більше.

А самі опришки-євреї мені не сподобались (Бред не рахується ;) ). Особливо той з бакенбардами. Ну сюжету нема, як такого.

Увага — далі спойлер!!!
зате один не з багатьох фільмів де Гітлера таки вбивають, ще й жорстоко знущаються. ;)

tivasyk сказав...

2юра
> …а мені фільм сподобався. Не сюжет, але гра акторів. Їх діалоги, поведінка. […] Я дивився з оригінальним звуком. І це було супер.

візуально фільм бездоганний. постановка діалогових сцен — теж надзвичайно яскрава, достойна тарантіни.

але… це кіч. в цім нема бодай чогось для мізків — це візуальний поп-корн =(

дивився теж в оригіналі. щоправда, без субтитрів (було ліньки шукати), тож не все зрозумів, але якість саундтреку оцінити зміг =)

Offspring сказав...

Ги. Десь я це вже чув. А. точно. Тут http://offspring2002.blogspot.com/2009/12/blog-post.html

tivasyk сказав...

2offspring
справді, я це вже читав. дякую за нагадування (а лінк можна було зробити так).

що стосується kill bill’а… подивись «героя», приміром, якщо ще не бачив — і «вбити біла» піде в сад, разом з усіма іншими заявками щодо стьобу на китайські бойовики.

Цінитель сказав...

В картині, один тільки Ганс Ланда розмовляє на 4 мовах. Дивитись цей фільм без субтитрів, лише здогадуючись про що говорять на екрані - це майже те саме, що взагалі дивитись без звуку. Ба, більше, навіть знаючи англійську, непогано все-таки подивитись з перекладом, оскільки діалоги в стрічці на значно вищому рівні аніж традиційні голівудські "шедеври".
Звичайно, сподобалось чи ні - справа власного смаку, наприклад мені "Скажені пси" сподобались на порядок більше "Кримінального чтива", а от "Джекі Браун" та "Доказ смерті" не викликали нічого крім нудьги.

Але я так і не побачив в тексті, що саме не сподобалось! Вислів режисер "вже не той" настільки заюзаний та універсальний, що він практично ні про що не говорить. "Картина попсова"? Хм.. а як на мене досить нетривіальна. Принаймні, навести свіжі аналоги я не можу.
Не погоджусь і з введенням терміну "есенція щастя" - дуже багатьом картина не сподобалась - комусь через надмірну жорстокість, комусь через спотворення історичних подій...

...Щось я розійшовся з цим коментарем... Піду краще писати розгромну рецензію на "Повелителя бур" - як на мене одне з найневдаліших рішень американських кіноакадеміків за останні 10 років.

tivasyk сказав...

2цінитель
> Піду краще писати розгромну рецензію на "Повелителя бур" - як на мене одне з найневдаліших рішень американських кіноакадеміків за останні 10 років.

чи варто перейматися? підказка: кількість негрів, азіатів і жінок серед номінантів оскара мусе бути доведена до статистичних показників населення сша, а якість їхнього вкладу в кіно — справа друга.

tivasyk сказав...

2цінитель
> В картині, один тільки Ганс Ланда розмовляє на 4 мовах. Дивитись цей фільм без субтитрів, лише здогадуючись про що говорять на екрані - це майже те саме, що взагалі дивитись без звуку.

е… оцінювать фільм за кількістю мов — все одно що підносити «війну і мир» на шедевральний щабель за інтенсивне використання французької… але я розумію, що ти насправді про це згадуєш лише побігом =)

щодо субтитрів… дивився з файлу, в якому всі мови, окрім англійської, були субтитровані, так що все ок в цім плані. англійську я знаю достатньо, щоби оцінити якість діалогів.

до речі, колись читав сценарій «кримінального чтива» — доволі класна річ сама по собі, навіть поза переглядом фільму, рекомендую!

tivasyk сказав...

2цінитель
> Не погоджусь і з введенням терміну "есенція щастя" — дуже багатьом картина не сподобалась — комусь через надмірну жорстокість, комусь через спотворення історичних подій...

в даному випадку говорячи про «есенцію щастя» я мав на увазі набір шаблонних прийомів, котрі дають гарантований, передбачуваний емоційний відгук в переважної частини аудиторії. думаю, ти погодишся, що в тарантіно дуже добре від фільму до фільму помітне вдосконалення, шліфування цього шаблону. результат — вже не цікаве кіно, а конвейєрний кіч; хоча формально якість продукту надзвичайно висока.

і от те, що фільм не всім сподобався, особисто мене радує — значить, люди ще чекають чогось… глибшого. на сам зміст їхніх коментарів не зважай — вони просто не можуть пояснити, що саме їм не сподобалося, оформити це почуття точними фразами.

я теж не можу. це відповідь на твоє питання «що конкретно не сподобалось» — не знаю. відчуваю, але пояснити краще, ніж отак, не зумів.

tivasyk сказав...

насправді ж не те, щоби фільм мені не сподобався — 3/5 є цілком середньою оцінкою. але я чекав від тарантіно кіна, а не конвейєрного кітчу =) мабуть звідси й розчарування.

Serjart сказав...

Згоден, що в цьому фільмі "Тарантіно вже не той". Не розумію, як у "Безславних виродків" з'явився такий високий рейтинг. Я б його так до 5-6 опустив, щоб Тарантіно задумався добряче над своїми наступними фільмами.

Я думаю тут винна спрямована на масовість, тобто більше продати. Зараз така штука спостерігається у всіх напрямках починаючи від створення комп'ютерних ігор.

ukrainets сказав...

Було в мене те кіно, і не дивився. Його смаків я не розділяю...

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›