закінчивши гратися з moblin’ом і зітхнувши полегшено (бо набридло), я… одразу завантажив crunchbang linux: хотілося спробувать на тестовому нетбуці якийсь новий дистрибутив, легкий і швидкий, з мінімалістичним підходом до оформлення.

пробував версію 9.04.01 livecd, стандартну 32-бітну. скріншотів не робив, проте все виглядає точнісінько як на офіційному сайті (з поправкою на менший розмір екрану в aspire one).

мені сподобалось:
+ відчуття накрученої «пружинки» в інтерфейсі: вікна й кнопочки реагують на мишку миттєво;
+ монітор conky на стільнці «з коробки» — тільки налаштовуй під себе;
+ crunchbang базується на ubuntu — є доступ до репозиторіїв;
+ справді мінімалістичний інтерфейс і симпатичний логотип =)
про оту «пружинку» — такого я давненько не відчував, мабуть з часів, коли користувався windows 98/xp на стаціонарному пк. щоправда, за неї довелося заплатити — стандартний набір програм crunchbang ну дуже вже аскетичний.

мені не сподобалось:
- вогнелис за стандартного оглядача — він гальмівний! єдина, мабуть, програма, що викликала незадоволення швидкістю реакції інтерфейсу;
- є кілька графічних утиліт налаштування, але слабо інтегровані, переважно — налаштування системи редагуванням текстових файлів…
- справді-справді мінімалістичний інтерфейс (ги) — зокрема, вибір системної панелі (tint2 + trayer)
час від часу мені цікаво, вичитавши якусь цікаву пораду, залізти в текстові файли конфігурації й щось там «потвікати»… але я не настільки хардкорний (укр. затятий) пінгвіновод, не настільки закоханий в командний рядок і редагування текстових конфігів, щоби длубатися в них щодня! crunchbang, насправді, має кілька графічних утиліт для налаштування — але вони не інтегровані, і не покривають не те що всіх, але й найбільш потрібних налаштувань. я, приміром, не знайшов з ходу, як налаштувати українську локалізацію для інтерфейсу системи — а для мене це критично.

позитив, пов’язаний з актуальним ядром gnu/linux, а не з дистрибутивом — aspire one l110 «завівся» без шаманства: wifi, лівий карт-рідер, веб-камера (дзвонив skype’ом)… все працює одразу і без проблем.

в цілому ж, якби crunchbang був бездоганно оформлений, з іншою системною панеллю — я б не встояв і спробував покористуватися ним довше. але наразі взявся завантажувать fedora 12.

4 коментар(ів):

jin сказав...

Спробуй ще http://www.jolicloud.com/

tivasyk сказав...

гхм, спробую. мені з ходу не подобається (майже) повний перехід до онлайнових сервісів замість локальних програм, де це можна — але чому б і не спробувать.

от награюся федорою — і тоді…

Andriy сказав...

> наразі взявся завантажувать fedora 12
А чому попередню версію, а не поточну?

tivasyk сказав...

@andriy — на той момент 12-та була найсвіжішою з xfce-спіном. загалом сподобалася — але для мого нетбука довелося би багато руками допилювати. полишив.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›