kubuntu — беру свої слова назад!

на братовому нетбуці (той самий aspire one l110 + додатково 1 гб пам’яті) споконвіку (тобто практично від моменту придбання) було встановлено kubuntu 8.10. днями постала потреба виправити якісь проблеми завантаження (котрі я так і не зміг відтворити — у мене нетбук працював як годинник!), і зрештою я запропонував кардинально поновитися, встановивши kubuntu 9.10 (і тим самим перескочивши через 9.04, щоби зекономити час та трафік). отже — завантажили, спробували…

далі цікаво: коли я планував і розпочинав друкувати цей допис, я збирався пояснити, чому відрадив братові залишати kubuntu 9.10 на нетбуці, і чому не варто повторювати експерименти з kde 4.x на нетбуці — на перший погляд дистрибутив видався мені неповоротким, перевантаженим візуальними ефектами…

тепер я вже мав змогу трошечки погратися з kubuntu, і забираю назад ті слова, котрі вже майже злетіли з вуст (та чого там — таки злетіли!) враження від самого дистрибутива — переважно позитивні: зріла стільниця, справді зручна у використанні (хоча аскетам на кшалт мене та любителям gnime/xfce видасться надто строкатою — але це суб’єктивне), ряд унікальних (як на стільниці для linux) можливостей, дуже багатий набір якісного, функціонального програмного забезпечення (повірте, для gnome/xfce доводиться довго шукати відповідників).

і до всього, попри мої перші побоювання, вся ця краса досить добре ворушиться на нетбуці з процесором atom n270 і 1,5 гб пам’яті. звісно, без «пружинки», як xfce з мінімалістичними налаштуваннями без композитної графіки — але достатньо добре як на kde 4.х!

я вражений. сам я, мабуть, ще не готовий повернутися на kubuntu — але братові тепер доведеться пояснювати, чому я передумав ставити йому щось інше: він звик до цієї стільниці, тож нехай користується далі. врешті-решт, він не схильний до експериментаторства з операційними системами =)

14 коментар(ів):

Юра сказав...

Я працював на KDE роки зо два. І Gnome виглядав для мене таким незвичним. Після Ubuntu я настільки звик до Gnome що без зморщення дивитись на KDE не можу. Його іконки, рубані шрифти... Бррр...

tivasyk сказав...

2юра
якщо провести мишою над теками на стільниці — вигулькують панельки з переглядом вмісту теки.

не знаю щодо gnome (не користувався) — але xfce такого не вміє.

це лише один малесенький приклад.

Disfinder сказав...

я вперше спробував КДЕ4 ще як тільки вони з'явилися (тоді користувався фряхою та КДЕ 3.5) - було незвичне і падуче.
а зараз КДЕ стабільний і дійсно дуже шустрий, пам'яті просить ну зовсім трошки.
Тепер в мене вдома Кубунта 9.10, на роботі - Мінт КДЕ.
Строкатість - настроюється.

а ще сьогодні КДЕ 4.4 вийшло

Roman сказав...

Я не міг інтернету на KDE налаштувати, доречі теж на нетбуці, а Ubuntu netbook remix вимагала паролю) Відтоді не дуже люблю ці середовища.

tivasyk сказав...

наприкінці вересня 2006 року я встановив opensuse 10.1 зі стільницею kde (на той час ще 3.x) на домашній пк… і два роки виключно користувався цією системою, забувши про крадений windows xp.

потому ще з півроку використовував kubuntu 8.10 вже з kde 4.x і на нетбуці, замінивши стандартний linpus linux.

так що з kde в нас давні стосунки. але наразі… поміркований мінімалізм xfce — найбільше до душі.

zymova сказав...

нє. Gnome таки мені рідніший та ближчий.

tivasyk сказав...

2zymova
з тебе я узагалі дивуюся: особа жіночої статі, що з незрозумілих мені причин свідомо (чи як?) користуюється linux’ом, ба навіть знає, як називається стільничне середовище… скажемо так, це перший випадок на моїй пам’яті.

zymova сказав...

tivasyk
а ще я філолог і зараз працюю вчителем в школі)))
причина проста — маю друга, який познайомив та наполегливо радив скористатись. зупинилась на убунту. коханий допоміг перший раз поставити. тепер мене звідси не випхаєш, бо мені там зручно і затишно.

tivasyk сказав...

2zymova
твоя оповідка про ubuntu нагадала ось цей жарт на башику… =D

tivasyk сказав...

ги, а ось іще знайшов невеличку підбірку башівських смішинок на тему linux’а… два роки тому збирав. йпрст, як час летить.

Анонім сказав...

tivasyk
ґи. ну за такою логікою, я не ЙОГО дівчина, в нього МакОС))

tivasyk сказав...

2zymova
зачекай, у жарті ані словом не йдеться про те, яка ос на пк хлопця — нехай хоч і windows! — але дівча з linux’ом тепер вимушено спілкуватиметься з ним досить часто =)

Анонім сказав...

tivasyk
хм. не сказала б, що я часто спілкувалась/спілкуюсь з ним про лінукс. може раз в 1-2 місяці питаю щось.

tivasyk сказав...

2zymova
все правильно — хіба з «яблучником» взагалі можна про щось поговорити, я вже мовчу про linux =D

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›