святкова радіоактивність!

родина вирішила потішити мене з нагоди невеличкого свята, і реалізувала одну з моїх дитячих (гаразд, підліткових) мрій — тепер я маю собі пару радіостанцій motorola tlkr t7. бачили коли-небудь, як радіє 34-річний чоловік? стримано і контрольовано — от тільки всередині знову прокидається підліток: ура, чергова забавка!

вчора розбирався, як воно працює. випробовувати на дальність (перша думка, правда?!) не було де — відкладемо до весни. зате одразу знайшлося кілька побутових застосувань для рації.

по-перше, в режимі спостереження можна залишити одну трубку біля мілі, коли та спить — як прокинеться і заплаче, буде чути на другому «моторчику». щоправда, малеча найчастіше, прокидаючись, просто тихенько лежить або сидить, роззираючись довкола. інколи досить довго =)

по-друге, тимко сьогодні вже прокидався з рацією — мені досить зручно будити його, водночас заварюючи чай на кухні, а йому також весело гратися у військові переговори по радіо =)

але найцікавіше, звісно ж, почнеться все-таки навесні.

p.s. миленька звітує, що поки я працюю в офісі — вони з мілєчкою вже перевірили роботу моторчиків у режимі «радіоняні» =)

8 коментар(ів):

jin сказав...

Для радіоняні краще підходить спеціалізований девайс, який до слова сумісний із PMR-радіостанціями (підтримує 8 каналів PMR із 38 субтонами CTCSS, як і твої станції) - завдяки можливості регулювати чутливість мікрофона та задавати поріг спрацювання VOX.

Судячи по опису TLKR T7 - досить функціональні PMR-ки, приїзджай потестуємо дальність зв'язку у міських умовах як у парі "моторчиків", так і при інтероперабельності із моїми TT1300

tivasyk сказав...

2jin
> приїзджай потестуємо

і не сумнівайся, приїду обов’язково! =D

Анонім сказав...

новые игрушки - это хорошо))

Sasha сказав...

Я б не стал детей облучать, и так много всего фонит а тут еще под носом такая штука.

jin сказав...

похвастаюсь, купив собі (ще не приїхала, лише замовив) двохдіапазонну станцію (2м/70см), яка може працювати з кроком 6.5кГц і при девіації 2.5кГц, а отже може працювати сумісно з PMR446 (включаючи твої станції)

jin сказав...

PS: якщо ви з Тимком досі ведете «секретні переговори» по радіо — обов’язково вмикай CTCSS — у безліцензійному діапазоні 446,0—446,1МГц працює дуже багато станцій, і як результат багато «шуму», CTCSS дозволить не відволікатись на і не прокидатись від «чужих» сеансій радіозв’язку

tivasyk сказав...

+jin вітаю! раціями користуємося час від часу — проте рідко насправді: якось не випадає нагоди брати їх зі собою на прогулянки чи за місто. ctcss, здається, увімкнений =)

jin сказав...

я от сьогодні виявив, що autoua-шники користуються радіозв’язком — 434.325 МГц з CTCSS 77Гц є «репітер-попугай», прямий канал — 434.525 МГц. Ідея використання — попереджати один одного про дорожню ситуацію на дорогах, для запитів про допомогу у складних ситуаціях, тощо. Треба буде спробувати, жаль що PMR-ки для цього не годяться (PMR працюють у смузі 446.0-446.1МГц)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›