закохані в кіно — «аватар», ще раз

у неділю ми з миленькою влаштували собі та батькам день походу в кіно: усі ходили на «тривимірного» «аватара» в «батерфляй» на «більшовику» (а чи я не передав куті меду з тими лапками?) спершу ми з милою дивилися кіно в ранковому сеансі на 10:00 — удвох, як і належить закоханим в таке свято, — а для батьків брали квитки на 17:20 (насправді довелося розділитися через те, що хтось мав бути з малечею, поки миленька відпочивала).

усім сподобалося. що досить нехарактерно: зазвичай смаки в нас із батьками не співпадають, та й не можуть співпадати — різні покоління, що виросли в зовсім різних умовах.

цього разу всі однаково в захваті — кожен побачив щось своє в камеронівському блокбастері. батьки, що зазвичай нічого крім російських серіалів (мама, теща) чи російських бойовиків (батько) не дивляться — вийши з залу в захваті як від самого фільму, так і від абсолютно нових вражень від «об’ємності». і це — ще одна прикмета професійно зробленого, якісного кіно. окрім того, я дивився вдруге, цього разу в 3d, і мав нагоду вже менш емоційно оцінити і вплив об’ємності, і якість сценарію.

об’єм. перші враження — поза будь-якими коментарями. це новий крок в передачі емоцій на екрані, без сумніву. усім, хто ще не познайомився з цим ефектом — дуже раджу знайти можливість, час, і сходити на тривимірне кіно або мультфільм. перші 5 хвилин ламають всі уявлення про кіно… далі усі «вау!» всередині трошки вщухають, і можна просто насолоджуватися новими відчуттями. і зауважувати таку особливість: відстань чіткого бачення (тобто де сфокусовано зображення) контролює не глядач, а режисер… це незвично, і найперша реакція — протест… але цілком припускаю, що для більшої кінематографічної виразності це якраз плюс.

сценарій. ще раз повертаюся до цієї теми. раніше я писав таке:
цитата. сценарій? достатньо простий для того, щоби за ним можна було зняти справді динамічне кіно, і в той же час достатньо насичений деталями, щоби за ним цікаво було спостерігати — навіть попри те, що сюрпризів тут нема, всі складові кожен з нас вже бачив у кіно, мультфільмах, книжках тощо (звідси).
сценарій чудовий. чу-до-вий. він якраз такий, який повинен бути в цьому фільмі. і узагалі: сценарій не має бути довгим чи коротким, насиченим чи примітивним, закрученим чи прямим… він взагалі не повинен бути якимось — а тільки гармонійним у поєднанні з усіма іншими обраними інструментами передачі вражень, емоцій.

з цієї точки зору, сценарій «аватара» — чудовий. крапка.

зрада? і, наприкінці, ще раз дам відповідь і характеристику усім, хто бачить в «аватарі» зраду, і відповідь буде значно коротша, ніж попереднього разу… зрозумієте — добре, а не зрозумієте… так і буде.

немає людей, котрі не ділять світ на «них» і «нас». проте… є люди, які ділять світ на «своїх» і «чужих» залежно від кольору уніформи — а є такі, хто слухає биття серця.

p.s. усе, що я писав про «аватар» раніше:

7 коментар(ів):

Владислав Ткачук сказав...

Хех, ну я і не сумнівався, що тобі сподобається :) А про те, що в тривимірному зображенні не можна керувати точкою фокусу — тут, мабудь, у найближчому майбутньому нічого не вдієш. Так би мовити обмеження технології, так що доведеться звикати.

tivasyk сказав...

2владислав ткачук
> обмеження технології

я от і не певен, що це обмеження треба усунути =) цілком припускаю, що воно підвищує виразність кадру…

Роман Туз сказав...

У мене таке запитання? Очі від 3Д не втомлюються? P.S. Сам ще не ходив у ЗД (немає у нашому місті).

tivasyk сказав...

2роман туз
гхм, у мене не було жодного фізіологічного дискомфорту… лише спершу трошки звикав до того, що не я, насправді, фокусуюся на тому чи іншому плані — бо це за мене вже зробили =) але згодом розслабився і просто слідкував за фокусом.

Анонім сказав...

эх(( жаль что Черновцам до 3Д далеко(((

Юра сказав...

Привіт. Не хочу перепитувати зайвий раз, може можна десь почитати чому ти не вживаєш Великих букв.

tivasyk сказав...

2юра
не знаю, чи десь писав… але в будь-якім випадку простіше ще раз зізнатися, ніж шукати лінки: це просто підлікова забавка, що з часом переросла у трошки більше, ніж звичку…

p.s. окрім того, зручно: копіпастери не дуже зазіхають на тексти =)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›