вибрали. інформація на сайті цвк на цей момент (оброблено 99,99% електронних протоколів):
показово те, що за того чи іншого кандидата цього разу проголосувало приблизно 65,8% виборців україни, решта — або голосували проти обох, або псували бюлетені, або ж взагалі не пішли на вибори. для порівняння: у 2004 році в третьому турі вибирати між ющенком та януковичем вийшло трохи більше 74% виборців. наче й справджуються заяви про те, що українці змучилися від політичного цирку — але клоунам ще є перед ким виступати.

звідси випливає цікавий момент: наведені вище відсотки виглядають красиво. аж надто красиво. приміром, за януковича проголосувало 48,95 відсотків… кого? тих, хто взагалі прийшов голосувати. а я пропоную поглянути на результати виборів під трошечки іншим кутом:
  • янукович в.ф. — 34,12%
  • тимошенко ю.в. — 31,70%
  • проти обох і не голосували — 33,40%
розрахунки, можливо, не ідеальні, проте базуються на офіційних данних. третина виборців відмовилася голосувати за одного з кандидатів, тим самим висловивши свої недовіру й розчарування. або скажу інакше: 65,10% виборців проти януковича, і 67,52% — проти тимошенко.

ну й лихо з ними, тут би й лишалося привітати реваншистів під синьо-білими прапорами — ваше свято — і того з кандидатів, проти кого проголосувало менше українців (сумний жарт). але!.. українська жанна д’арк на те й отримала це прізвисько, що нездатна змиритися з поразкою: бютівці два дні відкладали прес-конференцію за результатами голосування, і врешті-решт оголосили, що збираються оскаржувати ці результати, спираючись на якісь звіти про грубі порушення під час підготовки до другого туру.

але знаєте, що я думаю? за всіма ознаками скидається на те, що тимошенко і сама не вірить в непорушну підтримку свого електорату, в можливість виграти судові розгляди, оскаржити кінцеві результати (коли їх буде офіційно оголошено) та ініціювати додатковий тур… ні, мені скидається на те, що її влаштує перерахунок голосів, який дозволить виграти час.

а час потрібен — на те, щоби спланувати найближче майбутнє, досягти якихось критичних домоленостей у верховній раді з тими, хто ще не встиг «перебігти» під сині знамена і, врешті-решт, максимально усладнити процес «розправи» з поточним форматом кабміну і усунення від важелів впливу на ситуацію. тому що до моменту інавгурації нового президента — вона ще на коні, як не крути.

а от після цього… в одну ніч (або в один сесійний день вр) — все розвалиться, і юліцка з усіма своїми соратниками знову опиниться на барикадах. знову явки, паролі, мітинги, купи бабла на формування бодай якоїсь підтримки у верховній раді й таке інше.

коротше кажучи, хто сказав, що цирк від’їжджає? дзуськи, ми ще насміємося, аби не плакали.

5 коментар(ів):

Martiana сказав...

Яскравий приклад маніпуляції. Рахувати тих, хто не проголосував, - совковий анахронізм, неприйнятний у цивілізованих країнах. Ще не так давно у нас на виборах голосували 99,9 відсотків. Врешті, людина має право на соціальну байдужість.
Але про цифри. Знаю, що в багатьох місцях за якогось з кандидатів проголосували навіть покійники, значно більше тих, хто реально був за кордоном. Обман? Так. Прорте за кордоном вони просто не могли проголосувати, хоча тенденції закордонного округу безсумнівні, як відомо, на користь ЮВТ. У моєму місті, наприклад, масово звозили всіх бомжів, що вирішили зимуватии "у вирії". Тим не менше: суспільство рухається у певному напрямі все-таки завдяки тим, що свідомо вибирають і беруть на себе якусь відповідальність. Ті, хто тримають дулю в кишені або навіть її виймають вряди-годи, - завжди маргінали. Цей політичний декаданс мені вкрай несимпатичний.

tivasyk сказав...

2martiana
я, мабуть, нині трохи «гальмую» — бо не одразу можу второпати, чим це я міг викликать стільки агресивної (чи мені лише видається) експресії =D

фактично звинуватили в маніпуляціях (мене?), в совковому анахронізмі (ги!), в нецивілізованості (нехай), байдужому цинізмі чи цинічній байдужості (це про дулю в кишені)…

65,10% виборців проти януковича, і 67,52% — проти тимошенко.

оце, мабуть, викликало такі емоції? справді, недалеко від маніпуляції. але не ближче, ніж оте «янукович в.ф. — 48,95%, тимошенко ю.в. — 45,47%», лишень трохи інший погляд на ті самі цифри.

СМ сказав...

Пропоную влаштувати змагання:
martiana v.s. tivasyk
Хто більше не любить януковича?
;)

tivasyk сказав...

2см
я програв би таке змагання, бо… януковича і тимошенко не люблю приблизно однаково.

2усі
а до теми допису… ось чудова графічна ілюстрація географії стомленості політичним безладом (посилання). ще для себе жодних висновків з того не зробив — розглядаю =/

Руслан сказав...

Так, кількамісячне шоу нам гарантоване... може й до прямого президентського правління дійде.....
;)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›