хто чекав великий огляд moblin’а від tivasyk’а? маже дочекалися! доречі, прошу пробачення за майже двомісячне зволікання з поверненням до цієї теми — мені потрібно було знайти вільний нетбук під цей проект, щоби не «ламати» свою машинку, якою я щодня активно користуюсь.

доречі, окрема подяка kobzar’еві з українського форуму aspireone.com.ua за сприяння. також дякую усім, хто відгукнувся коментарем на пропозицію зробити огляд moblin’а.

отже, вчора встановив moblin 2.1 на нетбук aspire one (модель l110: пам’ять 512 мб, ssd 8 гб) і поновив систему з мережі. трошечки погрався інтерфейсом, спробував стандартний програмний набір.

перші враження: проста і швидка інсталяція з мінімумом «дурних» запитань, але «некрасивий» інсталятор; дещо незвичний у використанні, проте дуже цікавий інтерфейс без стільниці, очевидно «заточений» під майбутнє використання з тачскрінами; надзвичайно спрощені версії програм у стандартному наборі, зокрема здивував поштовий клієнт; куций набір програм в репозиторіях; продуманий інтерфейс доступу до встановлених та доступних програм, налаштувань системи тощо; українська локалізація інтерфейсу; суперська ідея синхронізації контактів, календаря, задач з онлайновими сервісами…

це дуже коротко. значно детальніше буде в серії подальших дописів.

p.s. якщо є конкретні питання (що подивитися, які скріншоти показати і про що позвітувати) — пишіть в коментарях.

5 коментар(ів):

Serjart сказав...

Не люблю я таке. Мені потрібно більш функціональне типу вінди чи убунту.
Хоча всеодно моблін знайде своїх користувачів.

tivasyk сказав...

2serjart
ну… на перший погляд мені moblin дуже сподобався. але трошки погрався — і бачу, що за систему для єдиного (чи основного) комп’ютера (а для мене нетбук є саме основним) — наразі ще не стане: сире, далеко не все продумано… втім, продовжу випробу і розповім детально про враження в майбутніх дописах.

Disfinder сказав...

цікаві показники зайнятої/вільної пам'яті одразу по старті системи та із запущеним якимсь браузером із десятком-другим сторінок.

tivasyk сказав...

2disfinder
так ото ж бо… але то ще не все — див. скріншот, там вже близько 700 з гаком мб зайнято… а зроблений він через 5 чи 10 хв після старту і першого заміру (того, де було 450-500 зайнято). от я і думаю собі… о_О

tivasyk сказав...

2disfinder
а!.. вибач =) забув, що ще не опублікував, здається, той допис, для якого робив скріншот top’а =) сьогодні буде.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›