на робому ноуті прибрав третю — російську — розкладку клавіатури, залишилося дві: англійська та вкраїнська. чому?

нетбук — тепер практично єдиний особистий пк — вже майже півроку так само має лише дві розкладки: стандартну англійську та unicode-версію української. жодного дискомфорту не відчуваю. навпаки: перестав плутатися, перемикаючи мову! за необхідності час від часу надрукувати щось російською (дуже рідко) — літери ы, ъ, э легко вводяться тим же способом, як інші часто вживані додаткові символи (тире, типографські лапки та екзотика як от ° та §) — правий alt + відповідна клавіша. вже мовчу про зручний набір українського апострофа (клавіша ~ зліва від 1).

тому всіляко раджу розкладку ukrainian (unicode) — єдино правильна і найбільш зручна. 

з робочим ноутбуком трохи складніше, бо переважно тут я працюю з текстами російською (нажаль): все-таки якщо вже навчився друкувати десятипальцевим методом — досить складно перевчитися набирати, скажімо, ы не безіменним пальцем.

складно — але можливо.

а учора я вийшов на роботу після майже місячних канікул... і почав плутатися в трьох розкладках. роздратувало — видалив російську і залишив, як на нетбуці, лише дві. доречі, ukrainian (unicode) є в стандартному наборі x.org для linux, а також як інсталятор для windows та набір для macos x.


поновлення (24 червня 2014). посилання на dict.linux.org.ua не працюють — але інформація про ukrainian (unicode) та необхідні для встановлення файли можна також знайти на r2u.org.ua.

16 коментар(ів):

Юра сказав...

Unicode-розкладка виявилась для мене просто відкриттям! ;) Аж соромно за себе.

Andriy сказав...

Дякую за корисний лінк :)

tivasyk сказав...

2юра & andriy
на здоров’я — додам лише, що й сам порівняно нещодавно про цю розкладку дізнався — завдяки одному історичному допису тараса олійника в блогах «комп’ютерного огляду».

Anatoli Sakhnik сказав...

Навіть у цій немає типографських лапок для українського тексту. Учили нас у школі: “Розділові знаки — важлива тема”.

До відкриття описаного способу з рік напевне я користувався клавішою , яка, щоправда, працює тільки в X11. Алфавіт легко розширювати, тому й до цих пір використовую разом із юнікодовою.

tivasyk сказав...

2anatoli sakhnik
є — «ялинки» і „лапки“, все на місці (див. скріншот з розкладкою в дописі).

tivasyk сказав...

2anatoli sakhnik
до речі, ти якраз поставив лапки на англійський манер. у нас прийняті такі, як от у моєму коментарі вище.

MrGALL сказав...

Я вже 2 роки користуюсь Ukrainian Unicode і вже не можу без неї набирати текст — бракує тире, лапок, апострофа :)
Доречі вона стала страндартною розкладкою української мови для Убунту, ще б M$ на неї перейшла…

Анонім сказав...

2mrgall
по-моєму, у windows 7 є розкладка «українська (розширена) — і це щось подібне до української (unicode), якщо не те саме… можливо хтось із користувачів win 7 позвітує?

Андрей Дегелер сказав...

А у меня вот ровно наоборот: стоят русская и английская раскладки (Рукби, http://besisland.name/rukbi) с возможностью набора украинских букв с Alt Grey. =)

P.S. Хм. У тебя в окне комментариев почему-то не работает Paste.

tivasyk сказав...

2андрей дегелер
> в окне комментариев почему-то не работает Paste
…і навігація курсорними клавішами =(ти не перший на це вказуєш — але я «без руля», що з цим робити… писати «гвалт» до розробників?

проблему можна обійти, якщо перш ніж писатикоментар — авторизуватися будь-яким способом (blogger, openid), але це не вирішення проблеми.

Анонім сказав...

як тільки перейшла на лінукс, це вже більше 2 років користуюсь. для вінди на роботі теж використовувала.
і теж маю лише дві мови. іноді додаю французьку, але після того як закінчу роботу видаляю, бо відвикла мати більше 2 розкладок))

>>по-моєму, у windows 7 є розкладка «українська (розширена) — і це щось подібне до української (unicode), якщо не те саме… можливо хтось із користувачів win 7 позвітує?
в батьків сімка. та розширена зовсім не те, що ukrainian Unicode. хіба що там ґ додали. може ще щось, що я не помітила. але от тире — там точно не знайшла.

>>проблему можна обійти, якщо перш ніж писатикоментар — авторизуватися будь-яким способом (blogger, openid), але це не вирішення проблеми.
в мене все працює і без авторизації. може то від браузера залежить.

tivasyk сказав...

@zymova
> іноді додаю французьку, але після того як закінчу роботу видаляю

оце з’явилася потреба більш-менш регулярно друкувати щось французською — і знайшов-таки хороше рішення, що дозволяє залишити дві розкладки, не встановлювати/видаляти третю, але мати під рукою всі акценти та лігатури =)

AzzePis сказав...

на віндовс 7 в мене не працюють сполучення альт+цифри...
та і з буквами не склалося. наприклад у блокноті стандартному при натисканні альт активується верхнє меню, тому натискання інших кнопок ігнорується, так само як і кнтрл+шифт

tivasyk сказав...

@AzzePis
на жаль, немає win 7, щоби перевірити… але про всяк випадок уточню: йдеться ж про правий alt (так званий altgr), чи не так?

AzzePis сказав...

Я дуже вибачаюсь, я користувався лівим, завтра протестую на правому

tivasyk сказав...

@azzepis
то пусте, не варто вибачатися. з правим alt’ом все має працювати. успіхів!

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›