париж, париж...

гаразд, париж. звісно, міста я не бачив — я тут вперше, ще не пішла друга доба, а вечірньої прогулянки набережною каналу сен мартен та 4-годинної автобусної екскурсії центром з кількома зупинками не вистачить, щоби навіть поверхнево познайомитися — у мене лише склалося враження, що хороший екскурсовод про основні віхи історії парижа міг би розповідати нескінченно.

але людина — така вже істота, що формує якісь враження миттєво.

наразі коротко. заплутане переживо вузьких вуличок в старій частині міста — при цьому значна їх частина мають відділену велосипедну доріжку, та часто — окрему смугу для паркування. дуже багато велосипедів, які вночі прикуті всюди — навіть в досить незвичних місцях (на огорожах пішоходних мостів?) і в цікавих «позах» (див. світлину). середня швидкість руху автівок і велосипедів у центрі мало відрізняється — через вузькі вулиці, насичені світлофорами, переходами тощо. приємна стара архітектура (не скажу, чи вся вона красива в класичному розумінні) — нагадала про львів. де не де серед помпезних пам’яток минулого — жебраки і безпритульні в спальних мішках (прямо на площі), під мішками в якихось закутках, на зупинках автобуса... величезна кількість кав’ярень та ресторанчиків довкола готелю. в макдональдсі приймають платіжні карти (ще не їв там, але парочку вже проходив). мініатюрний номер в готелі — мікромініатюрний =)

ну, поки що вистачить, ще позвітую пізніше зі світлинами.

p.s. так, ейфелеву вежу бачив, але звіддалік. може, завтра буде час та натхнення ще туди навідатися.

9 коментар(ів):

fuxx сказав...

Вдало погуляти!

Доречі.
Досвідчені туристи радять не купувати у темношкірих брелочки з вежею, бо вони за шт беруть більше ніж за десяток у супермаркетах :)

tivasyk сказав...

2fuxx
> за шт беруть більше ніж за десяток у супермаркетах

гхм, дивно... бо при мені чорношкірий пропонував спершу придбати вежку за 1 євро, через ігнорування хвилину 5 шт. на євро, і ще через хвилину готовий був віддати 10 шт. за євро.

ніхто з нас в нього так і не придбав тих веж =) а сувенір я пізніше купив деінде, заплативши... 3 євро =) надзвичайно дорого, але ж якраз те, що мені треба було (гарненький магнітик з вежею).

Анонім сказав...

читаю і активно заздрю з усіх сил))))

СМ сказав...

Тебе там часом не натуралізували? :) Щось давно нема...

tivasyk сказав...

2с.манту & усі
все набагато банальніше... в останній день там промерз, гуляючи вулицями, додому приїхав уже з підвищеною температурою — і оце вже четвертий день сиджу вдома. нажаль, мої рідні теж підхопили заразу — тепер сидимо разом, лікуємося. якийсь звичайний вірус, діагноз по-науковому — орві + трахеіт, по-простому — застуда і кашель.

СМ сказав...

Шкода. Це мабуть тому що як слід не розігрівся у тому млині;)
Видужуй швидше!

ukrainets сказав...

Побільше фотографуй! Приєднуюсь до коментаря Олександри, також трошки заздрю, як це класно подорожувати...

tivasyk сказав...

фотографій трохи є, але справді трохи і не надто цікаві — через бідне освітлення та криві руки фотографа =)

Анонім сказав...

>>Приєднуюсь до коментаря Олександри, також трошки заздрю, як це класно подорожувати...
та справа не стільки в подорожах, скільки у Франції. в мене 20 років життя з нею пов’язано, а я там жодного разу не була і дуже хочу. тому дивлюсь і серце розривається

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›