перегляд «пандоруму», «дев’ятого округу» та «горизонту подій» не втамував, а лише розпалив ще більше хронічну спрагу до якісної фантастики — так що залишалося мені лише йти далі за переліком, запропонованим у цінителевім огляді чотирьох фантастичних картин.

наступним у черзі на перегляд був фільм «сонячне сяйво» (sunshine, 2007).

картина з настроєм, власною своєрідною атмосферою. наприкінці режисер — дені бойл — трошки «пригадав молодість» і з’йомки «28 днів потому», але в цілому враження від перегляду остання третина не зіпсувала. принаймні... ніякої містики тут немає — перехід до «страшилки» видався доречним, логічним.
цитата. «сонячне сяйво» принесло цілу гамму емоцій [...] співчуття, захоплення, співпереживанння, розпач, відчай, страх, гіркота, відчуття фатуму на невідворотності, надія... (далі)
резюме — справді хороший фільм, вартий зосередженого перегляду без відра попкорну.

персональна оцінка: 4/5

на десерт собі я лишив «місяць» — судячи з усього, фільм обіцяє виявитися не рядовим. а ще на imdb знайшов таку фантастику, яку найближчим часом планую переглянути:

інші пропозиції також приймаються =)

6 коментар(ів):

G3D сказав...

Бачив The Core, Дав би 3/5, хоч фільм доволі непоганий =)

fuxx сказав...

Я скоро почну дивитися все по Твоїх слідах :) (враховуючи рейтинг).

Переглянув Аватар, тепер на черзі Пандорум

tivasyk сказав...

2g3d & fuxx
якщо переглядали щось цікаве в тому ж жанрі — діліться посиланнями на imdb та персональними оцінками, буду дивитися.

Цінитель сказав...

Не радив би дивитись багато фільмів на одну ж тематику у такий короткий проміжок часу. Але якщо вже вирішив, то можу порадити по темі (говорю про космічну фантастику) ось це (на випадок, якщо ще не дивився): “Чорна діра” і її продовження “Хроніки Ріддіка”. При бажанні, можеш передивитись “Зоряний десант” Верховена ;) Є ще картина “Вторгнення” з Ніколь Кідман. Фільм доволі посередній, запам'ятався більшою мірою тим, що знято по мотивам книги, яку я читав ще років 10 тому назад. “Стар Трек” - йшов в кінотеатрах в квітні 2009 — не рекомендував би, простенька казочка..
З твого "списку чотирьох" не бачив лише "Супернову". Чекаю на рецензію :) Всі інші картини досить непогані. Навіть космічний вестерн "Місія Сереніті" можна дивитись без особливої критики.
До речі, я зараз взявся за кінокласику - “Вогні великого міста” з Чапліном, “Сім самураїв” Куросави, “Механічний апельсин” Кубрика. Є що дивитись :)

P.S Ми тут говоримо про фільми, а мені згадалась одна з найяскравіших книг по sci-fi прочитаних за останні роки: “Пам'ятай про Флеба” (автор Ієн Бенкс). Рекомендую.

tivasyk сказав...

2цінитель
дякую, я оцінив довжелезний коментар!

> Не радив би дивитись багато фільмів на одну ж тематику у такий короткий проміжок часу.
ну... напала гарячка подивитися побільше цікавого — треба користатися тим, бо знову прийде смуга кінофобії =)

за перелік фільмів до перегляду вдячний. пріквел «стартреку» я вже подивився (раніше), тож пізно попереджати... damage done =)

«супернова» — на трієчку, чи не єдиний плюс — тема жіночих грудей, решта — другий сорт з голівудського конвейєра, краще таки ще раз передивитися «пандорум».

«місія сереніті» сподобалася, на 4/5 — хоча мені й важко визначити, в якому жанрі це кіно =) твоя пропозиція (космічний вестерн?) підходить майже ідеально — але тоді «зоряні війни» треба віднести до того ж таки жанру? =)

«сім самураїв» — шедевр, без коментарів.

«механічний апельсин» не візьмуся дивитися ні за які гроші. по-перше, я читав першоджерело, і уявляю собі, *як* це можна екранізувати... по-друге — кубрік в поєднанні з *таким* матеріалом... коротше кажучи, побережу свою психіку. а книжку — рекомендую, але обов’язково в оригіналі! мова, якою воно написано — це окремий шмат вражень!

«пам’ятай про флеба» — дякую за підказку, буде чим себе зайняти завтра в літаку.

Цінитель сказав...

«механічний апельсин» не візьмуся дивитися ні за які гроші - а я от подивився... Відгук ще напишу, а зараз скажу лише, що слухати "Увертюру до опери Вільгельм Телль" від Россіні я ще довго не зможу без сміху :)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›