чи ж я не грозився завантажити і спробувати moblin 2.1? завантажив, спробував — поки що лише «наживо» в режимі liveusb, тобто на нетбук не встановлював.

перші враження — вау! оформлення системи, новий підхід до інтерфейсу мені дуже сподобалися. порівняно з цим лончери від acer та asus поверх звичайних дистрибутивів linux виглядають примітивними цяцьками без реальної аудиторії. тут — по суті нова ідея використання стільниці, вочевидь «заточена» під тачскріни. шкода, що на aspire one цього насправді не відчуєш, не спробуєш.

на моєму aspire one все працює «з коробки» — веб-камера, карт-рідер (перевіряв лише лівий), звук, бездротова мережа. не програються mp3 та mpeg4/divx/xvid — але за порадами від романа туза цій біді неважко зарадити.

отже, система мені справді сподобалася, проте… я ще не зважився замінити linux mint, який вже став рідним, на moblin для тривалого тестування. вагаюсь. до linux mint я вже звик, все рідне й знайоме.

з іншого боку — хочеться спробувати нове. moblin більш перспективний, він яскравіший і значно цікавіший у використанні.

спонукайте мене — кому цікаво було б читати більш повний огляд moblin'а зі скріншотами, і серію практичних підказок щодо налаштування та облаштування цієї системи? і найцікавіше питання: хто потенційно готовий принаймні думати про те, щоби замінити піратський (чи навіть оригінальний) windows xp свого нетбука на moblin в залежності від результатім такого тестування?

чекаю зацікавлених коментарів =)

продовження:

8 коментар(ів):

Ігор Григоренко (ZuZzZa) сказав...

я тільки "за"=)
було б цікаво=)
поки свою ліцензійну "сімку" не зміню, через те, що гратися на "пінгвіні" майже нереально...

wedmid сказав...

спонукаю тебе.
Хоч я і не маю нетбука, але вони мене цікавлять.
Цікаво буде почитати

Огляду moblin'а - так!

Andriy сказав...

Не обов'язково замінювати mint на moblin. Можна:
1) Якщо не весь хард забитий - зменшити розділ з mint-ом і створити розділ для moblin-а. Якщо стоїть LVM, то завдання істотно спрощується. ДО того ж вони можуть обоє користуватись одним swap-ом.
2) Якщо таки весь хард забитий, можна скористатись флешкою (4 або 8Гб повинно вистачити). Тобто поставити moblin на таку флешку.

Disfinder сказав...

нетбука не маю, однак цікаво було б почитати.

Роман Туз сказав...

Я на moblin уже другий тиждень. Як мультимедійний пристрій працює на всі 100%. Трішки гірше із іншим софтом - приходиться компілювати, хоча звичайному користувачеві він (софт) не потрібен.

tivasyk сказав...

> звичайному користувачеві він (софт) не потрібен

я ж не звичайний. мені потрібні — з того, чого не бачу в репах і чого нема в бінарних пакунках — хоча б fbreader. без нього ніяк.

Ігор (Brun) Броновський сказав...

Почитати гарний огляд завджи приєнмо. Та ще й українською ;-)

tivasyk сказав...

продовження теми: встановив moblin на нетбуці, коротко позвітував про перші враження — далі буде!

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›