переглянув «аватар» (avatar, 2009):

я повірив!

і добре, що пішов сам: таке кіно треба дивитися один на один з режисером. на другий перегляд можна запросити кохану =)

коротко про сам фільм — він з тих, які не хочеться критикувати. ти вмощуєшся в кріслі перед екраном, світло гасне і… наступні дві з половиною години просто випадають з життя, бо ти там, в кіно: дійство захоплює тебе повністю і не відпускає до останньої секунди.

це класно.


сценарій, актори, сюжет


сценарій? достатньо простий для того, щоби за ним можна було зняти справді динамічне кіно, і в той же час достатньо насичений деталями, щоби за ним цікаво було спостерігати — навіть попри те, що сюрпризів тут нема, всі складові кожен з нас вже бачив у кіно, мультфільмах, книжках тощо. актори? я їм повірив — кожному. ну, принаймні кожному з головних персонажів. спецефекти? о, про це взагалі мовчу.

на'ві та аватари… десь у екслера бачив посилання на критичний відгук і таку цитату:

цитата. мордашки эти рождают неприятное ощущение: сколько ни снимай, ни надевай обратно очки 3d, невозможно вычислить, где проходит та грань, за которой красота плавно перетекает в уродство, и какие пропорции человеческого лица нужно почти незаметно исказить, чтобы оно вызывало какой-то необъяснимый, нутряной ужас и желание двинуть простым и надежным земным кулаком в этот усаженный стразами инопланетный нос.

можливо, це написано на замовлення? хто зна. але якщо це власна думка авторки рецензії — можу лише припустити, що ця людина психічно хвора.

тому що тубільці прекрасні. та це не результат порівняння з людьми — звісно ж, з цієї точки зору вони можуть видатися навіть потворними (для найбільш вразливих глядачів). але в якийсь момент протягом фільму я по-справжньому закохався в них так, як закохуєшся інколи у того, кого добре розумієш, кому щиро співпереживаєш. з ким живеш.


резюме

у «аватарі» камерон з командою гармонійно поєднали фантастику з достовірністю, акшн і чарівну романтику, відчай та надію. ідеально збалансоване видовище для глядачів будь-якого віку, виготовлене з високим професіоналізмом і зі справжньою любов'ю. потужний емоційний коктейль.

персональна оцінка: 5/5

фільм вартий перегляду, і навіть повторного — принаймні я обов'язково подивлюся ще раз, у 3d.


p.s. тепер ще трошки про те, чому варто дивитися самому. burda зібрала цілком цивілізовану аудиторію для перегляду — відер від поп-корну в залі не спостерігав… але хто в біса ті дівчата, котрі постійно хихотіли в найбільш романтичних сценах? наче старшокласниці на уроці біології — не можете стримати почуттів або виражати їх по-дорослому, то навіщо взагалі приперлися в кіно? себе показати?

при цьому якби кожну з них посадити окремо — плакали б тричі за фільм, як пити дати =)

p.p.s. що пишуть інші українські блогери про «аватар»? читайте тут.

5 коментар(ів):

Цінитель сказав...

Ще не дивився, але вражень вже начитався достатньо. І що цікаво - не бачив ще жодного більш-менш мотивованого негативного відгуку. Остання надія була на тебе :) Проте бачу, що п'ять із п'яти...
Чесно кажучи, після перегляду трейлерів в мене закрались сумніви, що готується такий собі варіант других Трансформерів — з неймовірними спецефектами і порожнім сюжетом. Але, очевидно, Камерон зняв зовсім інше кіно.

"навіщо взагалі приперлися в кіно? себе показати?" - ну,судячи з усього, принаймні один глядач на них увагу таки звернув :)

jarofed сказав...

Щодо дівчат з попкорном, які хихотіли на задніх рядах. У Аймаксі зал був заповнений на 100% (жодного вільного місця ще за день до сеансу). Кілька гопокомпаній з пивом та чіпсами розсілися 2 рядами вище нас. Але їхнього хихоту і в'їдливих коментарів вистачило хвилин на 10-15 фільму. Потім стояла мовчанка. Мабуть це були не справжні гопокомпанії. Або у фільмі таки є щось магічне :)

Якщо плануєш у 3Д - дуже раджу вибрати саме Аймакс, тільки подбай про квитки - на популярний час там квитки розібрані на 2 тижні вперед.

jarofed сказав...

Щодо моментів, під час яких хочеться заплакати: коли під час фінальної бійки у повітрі з неба спускається корабель людей, розмальований у кольори Наві. Один з моментів, який залишив дуже сильне враження.

Serjart сказав...

Оце і я собі думаю глянути його на днях в кінотеатрі. Я взагалі люблю фантастику.

tivasyk сказав...

а ось таке я писав ще в жовтні у коментарях до блогу ку!, переглянувши трейлер аватара:

> круто, круто… я вже бачив цей трейлер місяць чи два тому, але це дрібниці. подивився ще раз. графіка достойна перегляду, але сюжет, здається, типово голівудський: знову і знову ОДИН поганий дядько все псує, і його треба зупинити. не ціла система цінностей сучасної цивілізації — а лише ОДИН. ПОГАНИЙ. ДЯДЬКО. і якщо його замочити — все зразу стане на свої місця. це програмування? простий і чітко окреслений ворог… бац — і всі щасливі?

коментар і досі актуальний, але… ще раз: фільм настільки захоплює, що після перегляду його не хочеться критикувати.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›