банківський сервіс а ля село

вкотре вражаюся якості банківського сервісу в україні. і може не стільки якості — зустрічаються доволі чемні касири та спеціалісти, і на своєму рівні доволі компетентні — скільки глибокій вкоріненоності совкової ідеології всієї галузі. ось вам чергова маленька історія без істерик та позовів, котра тим не менш демонструє повну середньовічність.

готуюсь до закордонної поїздки, збираю документи для оформлення візи. обов'язковий пункт — підтвердження про платежеспроможність. тобто в найпростішому випадку можна надати інформацію про баланс карткового рахунку в банку — якщо на балансі є достатня сума.

у відділенні «райффайзен/аваль» виявилося, що банк пропонує спеціальну форму довідки для посольств на такий випадок — коштує 50 грн, оформлюється на місці за наявності паспорта. ну, думаю, молодці! 50 грн за спеціальну довідку — не шкода.

далі мав бути мат. але я вже 35 років живу в україні, так що звик до совка.

по-перше, формат цієї «спеціальної» довідки — примітивний: просто стан рахунку, навіть без деталізації надходжень за, скажімо, три чи шість попередніх місяців.

по-друге, довідка видається українською мовою. для посольства доведеться… перекладати. деінде. тобто спеціалісти в одному з ведучих українських банків не додумалися додати ще й переклад англійською в ту ж форму.

ну і нарешті… ту саму інформацію можна отримати, просто взявши чек з балансом в першому-ліпшому банкоматі, або у касира у відділенні — і поставивши в того ж касира штампик на цей чек.

питання: за що 50 грн?

тут має бути друга серія матів. але… ну, ти зрозумів: нема жодного сенсу. жодного. і справа не в одному конкретному банку — країна хвора наскрізь.

6 коментар(ів):

Ігор (Brun) Броновський сказав...

Довідку про прибутки взяв на роботі. І без "спеціальних" бланків. Все було нормально. ... і безкоштовно.
Правда візу не я робив. Робили відразу групі людей.

Offspring сказав...

От саме такі моменти й примушують бажати про Фею. Памятаєш?

tivasyk сказав...

2Ігор (Brun) Броновський
> Довідку про прибутки взяв на роботі.
ні, довідка про прибутки — це інше, і вона також потрібна була.

2offspring
дуже добре пам'ятаю, і розумію. але… ну не можу я себе змусити свідомо поставити хрест на всій країні через її придурковату державу. адже країна ≠ держава.

Feuille сказав...

О, яка знайома ситуація совкового мислення наших чемних банкірів! Я минулого тижня сплачувала візовий збір. Надзвичайно "приємне" спілкування!

tivasyk сказав...

2feuille
так, читав. щоправда, заради справедливості зазначу, що якраз із ввічливістю та спілкуванням все було гаразд. але 50 грн я платив не за саму лише ввічливість — а за якусь нормальну довідку.

p.s. в результаті доведеться ще й виписку робити. підозрюю, що і вона також потягне 50 грн, не менше =/

Анонім сказав...

Выписку с р/с вы тоже из банкомата получить можете. но ведь она будет не стандартной формы и ёё не примут.
а вот когда такую же ерунду творят в налоговой и проч. вредностях, при возможном подтвеждении в двух вариантах - это называется сговор с банком.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›