десь тут була цікава ілюстрація про різницю цін на комп'ютери apple та самозбірні конфігурації… не можу знайти. як виявилося, ілюстрація досить спірна, та ще й до всього відірвана від українських реалій.

так от. просто дам скан однієї сторіночки з грудневого числа «домашнього пк». свіжачок, так би мовити (клік на ілюстрації збільшує до читабельного розуміру).

в принципі, можна було б і без коментарів залишити.

але тоді допис виявляється занадто коротким, а всі, хто полінується збільшити зображення, залишаться поза темою. погано.

отже, що тут в нас. стильний монітор apple на матриці s-ips — 1300 доларів, і альтернативна, не менш стильна (канєшна, без яблука) модель від acer з більш-менш аналогічними параметрами, але на матриці tn+film — 400 доларів.

да-да-да, зараз хтось почне мене вчить про різницю між s-ips та tn-film… завчасу раджу приберегти релігійний речитатив для когось іншого. а тих, хто може відрізнити різницю на око і кому справді потрібна така якість статичної картинки, як на ips/s-ips, я відсилаю ось сюди: від 500 доларів за ті ж 24".

для фанатів apple — а також поціновувачів вінілового звуку через лампові підсилювачі та хайфайну акустику — також маю відповідь, але як і будь-яких зилотів, їх простіше поігнорувати та й годі.

для решти спеціально виділив найцікавіше червоними рамочками. для apple потрібен буде перехідник з mini displayport на vga чи dvi (від 45-50 доларів). гарантія — коментувати? і ціна… більше як втричі вища.

це ще не враховуючи, що реально acer s243hl обіцяють продавати не за 400 доларів, а за 309,-… вчетверо?!

p.s. інше порівняння продуктів apple до… нормальних продуктів: простий вибір: гроші за повітря чи правильний ноутбук? (apple macbook air проти dell xps m1330).

15 коментар(ів):

not zombie сказав...

при покупці монітора я знав лише що він має діагональ 19" і тест у продавця не виявив ні одного битого пікселу
при покупці ноута - розмір, співвідношення сторін, led та скупа консоль лінупса (чи як той дистрибутив називався?) не показала ні одного битого. для щастя мені цього досить. а кому потрібно щось функціональніше - то те його проблеми

Ігор Григоренко (ZuZzZa) сказав...

як завжди - великі гроші за те, що можна купити на 1000$ дешевше...
Хоча, у кожного своя точка зору і свої пріоритети..
за такі гроші (ціна мака) можна купити речі, на багато кращі..

Павел Урусов сказав...

Во-первых, разницу между TN и нормальными матрицами (IPS, MVA/PVA) способен увидеть каждый. Достаточно взглянуть на монитор слегка под углом ;)

Во-вторых, в случае с монитором Apple человек платит не только за саму электронику, но и за алюминиевый корпус, идеальную заводскую настройку и очень точные цветовые профили. По сути этот монитор можно не калибровать - достаточно установить профиль с прилагаемого диска и можно заниматься любой работой с цветом.

Ну и в третьих, никто не спорит, что у Apple техника очень дорогая. Поэтому даже пламенные любители Mac OS X обычно покупают компьютеры Apple, а вот мониторы и прочие аксессуары - других компаний.

Offspring сказав...

Неправильна постановка проблеми: "Вибір простий: гроші за повітря чи правильний ноутбук". На моє глибоке переконання має звучати так: "Вибір прости: гроші за понти і гламур чи правильний ноутбук" :)

a.su.s сказав...

Offspring, прівєт савок! Вже смішно відповідати розгорнуто на такі коментарі, люди не міняються ;)

Offspring сказав...

Asus, перестань курити траву, бо ніхто не розуміє, що ти пишеш.

см сказав...

Конєшно прікольно комусь сказати - в мене ейпл... А от s-ips і tn-film не так сильно звучить ;)

tivasyk сказав...

2offspring
> Неправильна постановка проблеми
«гроші за повітря» — мала бути очевидна алюзія на назву пристрою =)

2a.su.s
> прівєт савок!
це до чого? не зрозумів. і давайте якщо сперечатися — то вже цивілізовано, без явного флейму.

tivasyk сказав...

2павел урусов
пашо, ти правий. власне, я ж і не кажу, що монітори apple не мають права на існування — мовляв, негайно згортайте продажі =) тим більше, покупець і на таке знайдеться.

> разницу между TN и нормальными матрицами (IPS, MVA/PVA) способен увидеть каждый

…якщо йому на цю різницю вказати. але переважна більшість без «підготовки» просто поігнорують цю різницю — і правильно, бо для 99% користувачів ця різниця навіть не буде суттєвою.

> человек платит не только за саму электронику, но и за алюминиевый корпус, идеальную заводскую настройку и очень точные цветовые профили

за алюмінієвий корпус мовчу — по-моєму, це вкладається в термін «понти», а про релігію я не сперечаюся: інколи правильний понт дорожчий грошей.

а от про ідеальне налаштування та точні профілі... цікаво, який відсоток користувачів, котрим це справді потрібно =)

…і ще: чим реально відрізняються цей apple та nec multisync?

Павел Урусов сказав...

NEC не такой гламурный :) А так у них и цена близкая.

tivasyk сказав...

2павел урусов
> у них и цена близкая

ну я, власне, і вибрав з переліку просто ту саму ціну, що і в apple… гламур на сторону — цікаво було, чим вони відрізняються =/

Yuri сказав...

Можу тільки порадити попрацювати вживу за еплівським монітором. Монітори дуже якісні, хоча і дорогі. А вибирати монітор спираючись тільки на тех данні з інтернету, чи на блог працівника Асер... ;-)

tivasyk сказав...

=))))))))))

Владислав Ткачук сказав...

Тарас, пожалуй, дискуссию можно было бы закончить на фразе "брендовые вещи по умолчанию сильно переоценены" :) И к продукции Apple этот тезис подходит как нельзя лучше. Что забавно, даже самые ярые фанаты надкушенного яблока понимают, что ну пусть иногда, пусть где-то их все же дурят :), но как оно часто бывает — стыдно признаться в этом даже самому себе.

Самое интересно, что "качественный" бренд имеет куда меньше общего с качеством продукта, чем с представлением о качестве продукта.

tivasyk сказав...

2владислав ткачук
кожне слово — в точку. чудовий коментар =)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›