я вже не раз писав про moblin — linux-базовану програмну платформу, створювану за підтримки intel (настільки активної підтримки, що можна говорити «створений intel'ом») і фактично спеціяльно для atom-базованих нетбуків.
днями moblin.org повідомив про вихід moblin v2.1 — нової версії дистрибутива. більшість тематичних блогів, як годиться, новину транслювали, але на бодай якусь аналітику чи огляд ніхто не спромігся: ясно, це ж не так грандіозно і цікаво, як старт продажів windows 7.

тим часом проект досить активно прогресує, і не дивно: moblin потрібен intel'ові, щоби проштовхнути свої процесори atom в ті сегменти ринку, де або традиційно панує архітектура arm, або ж arm потенційно значно цікавіший з точки зору енергоспоживання та габаритів.

в сегмент mid'ів, планшетів, смартбуків… тобто мініатюрних комп'ютерів, більш універсальних та потужних за смартфони/комунікатори з одного боку, і значно менших та автономніших за будь-які ноутбуки/нетбуки з іншого.і ось тут дивлюсь я на скріншоти та видиво moblin'а в дії, і бачу, що інженери та програмісти intel'а не даремно свій хліб їдять. система (гаразд, платформа) навряд чи була б дуже зручна на звичайному нетбуці — але для смартбука з 5-дюймовим дисплеєм саме те, що треба. єдина стрічка керування вгорі, мінімалістичні але зручні панелі для різних задач (спілкування, інтернет, музика/видиво тощо), весь екран під одну програму...

додати сюди тачскрін, хорошу віртуальну або компактну кнопочну клавіатуру, обов'язково модуль 3g — і смартбуком з такою системою можна користуватися «на ходу», буквально однією рукою.

то чи зможе atom потіснити arm'и?

не знаю, але moblin на вихідні, мабуть, завантажу і спробую на своєму аспіринчику (acer aspire one).

4 коментар(ів):

Ігор Григоренко (ZuZzZa) сказав...

Чудово зробили, але покищо на свій ноут встановлювати не буду та й не думаю, що на AMD піде......

Роман Туз сказав...

Я вже пробував цю версію. Доволі непогана.
На мою думку розробникам варто серйозно задуматись над підтримкою форматів mp3 та avi (xvid).
До речі, під час встановлення можна вибрати українську мову. Перевод корявий, в цьому моя провина: я працював над переводом всліпу і нерегулярно. В наступній версії буде вже поправлений номальний перевод.

tivasyk сказав...

роман туз
> розробникам варто серйозно задуматись над підтримкою форматів mp3 та avi (xvid)
кому? intel? навіщо? їхня задача -- створити вільну програмну платформу, доступну будь-якому виробникові без зайвих ліцензійних відрахувань. тому mp3 та mpeg/divx там не буде (.avi -- не формат, а лише контейнер, так само як .ogv)

але водночас для виробника чи контрактного укладача дистрибутива (той же linpus) не є проблемою включити необхідні пакунки. або запропонувати користувачеві можливість їх завантажити під час першого старту, або першої спроби відтворення.

Роман Туз сказав...

Доставив кодеки - mp3 та xVid запрацювали.
http://tuzr.blogspot.com/2009/11/moblin-21-mp3.html

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›