час від часу треба швиденько відмасштабувати фотографію для відправки електронною поштою, або на ілюстрацію до блогу. перший-ліпший оглядач зовражень дозволяє це зробити — якось я навіть підготував чималий допис про те, як це доволі просто зробити за допомогою xnview.

але є ще красивіший і простіший рецепт на випадок, якщо масштабувати доводиться часто й по одній чи дві світлини: налаштувати додаткову дію в менеджері файлів. і переглядач зображень навіть не доведеться завантажувати.

у випадку thunar’а (стандартний менеджер файлів для стільниці xfce в linux) роблю так: в меню thunar’а пункт правка > налаштувати особливі дії... (див. скріншоти), у віконці з переліком дій створюю нову, називаю якось зрозуміло (наприклад масштабувати для інтернету), коментар та іконку за смаком, а найшоловніше — команда:

convert -adaptive-resize '1024x1024>' -quality 85 %d/%n %d/%n_resize.jpg
для роботи потрібен набір imagemagick для редагування зображень з командного рядка — він є в більшості дистрибутивів linux. на другій закладці у віконці створення нової дії вибираю умови, за яких буде відображатися додатковий пункт меню: для зображень.


користуватися простіше простого: тепер у контекстному меню thunar’а для вибраної світлини з’являтиметься пункт масштабувати для інтернету, який створює копію зображення, зменшену до 1024 пікселів по більшій стороні, конвертовану в формат jpeg, з додатком _resize.jpg до назви файлу.

рецепт не ідеальний, бо дозволяє обробляти лише по одній світлині за раз. але вдосконаленням за допомогою скрипта займуся вже якось за іншим разом.

оновлення (5.11.2011): додати один параметр для підвищення чіткості після масштабування:
convert -adaptive-resize '1024x1024>' -quality 85 -unsharp 0x1 %d/%n %d/%n_resize.jpg

3 коментар(ів):

ivanko сказав...

Тарасе, а для гнома можна якось зробити?

tivasyk сказав...

2ivanko
більш ніж певен, що можна, проте сам я nautilus’ом не користуюся, навіть не маю встановленого, тож поекспериментувать нема з чим.

підглянути, як в принципі це робиться, можна ось тут — команда та сама, тільки треба уважно почитати десь, які ідентифікатори використовувать замість %n (в thunar’і позначає один вибраний файл).

ivanko сказав...

Дякую. Розберуся :) . Давно пора було скрипти приручити.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›