електронна книжка чи нетбук?

нещодавно товариш звернувся з проханням допомогти з вибором електронної книжки, тож довелося переглянути пропозиції на hotline.ua: ціни від 225 доларів за «азбуку» до 500 за sony. звісно ж, я не міг не задуматися над тим, чи я придбав би собі такий пристрій.

зробив висновок: наразі ні.

надто дорого, щоби купувати ще одну електронну забавку на додачу до нетбука заради фактично однієї функції — перегляду книжок. звісно, e-reader’и мають суттєві переваги: ергономічніший екран, фантастична автономність, менші розміри та вага порівняно з нетбуком. проте є такий недолік, поруч з яким про інерційність екрану просто забуваєш: це ще один пристрій, котрий теж треба носити з собою (а інакше навіщо?), і котрий за функціональністю та гнучкістю налаштувань навіть не наближається до мобільного комп’ютера.

цікаво, що для людини, котра не користується комп’ютером взагалі, або ж принаймні не є мобільним користувачем ноутбука — електронна книжка була б ідеальним супутником в дорозі. але...


...є один цікавий нюанс використання електронних книжок, принаймні в наших теренах: вони не є самостійними пристроями, бо вимагають використання комп’ютера для завантаження текстів! в більш цівілізованих краях онлайнові бібліотеки та електронні книжки з доступом до інтернету через стільникові мережі (пригадуємо amazon kindle) вирішують цю проблему, але ж не в нас?

втім, з такими от онлайновими бібліотеками також є важливий момент: виробник не може відмовити собі у спокусі «прив’язати» покупця електронної книжки до єдиного — свого — сервісу. і брати за це гроші (при тому, що сама читалка коштує чималеньких грошей). в майбутньому ситуація, мабуть, змінюватиметься в тому ж напрямку, що і мобільний зв’язок: «залочені» під конкретний сервіс читалки будуть продаватися за копійки...

але по-перше не зараз, і не в нас. а по-друге завжди знайдуться люди, для котрих свобода вибору, гнучкість у використанні та передбачуваність витрат будуть важливіші за попсовий глянець і доступ до платних бібліотек.

коротше кажучи, поки що я вибираю нетбук. в наступному дописі буде про використання нетбука з linux в якості електронної книжки.

(продовження)

9 коментар(ів):

см сказав...

Я знаю, що це питання скоріш не до тебе... Все рівно, як ти думаєш - чого ебуки так дорого коштують?

tivasyk сказав...

2с.манту
так, справді, не до мене... але я маю версію. тому що дисплеї e-ink порівняно дорогі, і тому що хочеться не в збиток продавати пристрої, попит на які доволі невисокий. з часом ситуація зміниться: цим іграшкам красна ціна 100 доларів максимум.

Святослав Денисенко сказав...

дуже сумнівне твердження, я розумію як КПК чи комунікатор можуть бути альтернатівою рідеру, а до чого тут нетбук? як стоячи в метро чи на зупинці маршрутки читати з нього книжки???
та і автономність, у рідера тижні а у нетбука години...

tivasyk сказав...

2святослав денисенко
яке саме твердження сумнівне? я пишу про власний досвід:

а) поміняв кпк на нетбук (саме в якості читалки) і не шкодую;
б) рідер купувати не збираюся (про причини написав).

можна не погоджуватися: кожен сам собі вибирає забавки =)

Andriy сказав...

Усім, хто цікавиться е-читалками, варто також пам'ятати про їхню одну дуже важливу функцію: віддалене вилучення контенту.
Зазвичай нарід довідується про цей прикол уже після того, як відчує його на собі :)

tivasyk сказав...

2andriy
правда! чудове, доречне нагадування — бо я зовсім забув про той скандал з amazon kindle! хоч випадок поки що поодинокий, але варто пам’ятати, що як і у випадку з drm-захищеною музикою, постачальник сервісу прагне контролювати користувача, тож не продає книжку, а... фактично здає її в оренду на дууууже цікавих умовах =)

Святослав Денисенко сказав...

2андрій
цікаво, як можна віддалено вилучити книжку скачану з лібрусеку та читаєму на ПокетБуку360 чи ЛБуку-в5??? аж самому цікаво стало)))

tivasyk сказав...

2святослав денисенко
ну, по-перше цілком можна, якщо задатися такою метою під час роботи над операційкою. але взагалі-то мова йшла саме про онлайнові сервіси на кшалт amozon’івського kindle’а — історія скандалу ось тут, приміром.

Andriy сказав...

2 Святослав Денисенко:
Раджу на дозвіллі подумати над такими питаннями:
1) чому Вісту робили так довго?
2) чому вона аж так гальмує?

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›