в захваті від командного рядка

що ближче знайомлюся з пінгвіном, то в більшому захваті від командного рядка. останні приклади, які по-хорошому вразили і змушують далі досліджувати цю тему:
wget -r -k -L -np [адреса веб-сторінки]
...рекурсивно завантажує веб-сайт для локального пергляду, лише нижчі рівні ієрархії, до 5-го рівня вкладення.
convert -adaptive-resize '1024x1024>' -sharpen 0.1 -quality 85 [зображення] [результат]
...зменшує велике зображення до 1024 пікселів по ширині/висоті, зберігаючи співвідношення сторін, підвищує різкість і зберігає з якістю 85% (jpeg).

12 коментар(ів):

Павел сказав...

Я сам в восторге от скриптов, которые позволяют пакетно обрабатывать большое количество файлов. Типа вот такого: http://pavelurusov.livejournal.com/tag/linux

tivasyk сказав...

2павел
дякую, конвертування тегів mp3 --- вічно актуальна тема. тільки от чи працює, якщо частина колекції вже в utf8? треба досліджувати... але це за іншим разом: зараз я пруся від imagemagic =)

Юра сказав...

Щоб завантажити багато файлів, один за один, зі списку:

wget -i список.txt

Anatoli Sakhnik сказав...

З прозрінням! З самого початку Unix привабила ентузіастів простотою інтерфейсу. Є набір простих дій (список, сортування, завантаження тощо) та проста можливість їх об’єднувати (|, xargs).
Дуже раджу книгу Реймондса “Філософія Unix”, там немає програмування чи технологій, зате дуже багато розумних і красивих слів.

tivasyk сказав...

2anatoli sakhnik
> з прозрінням!
дякую =) іронія детектед? =) насправді до цієї закоханості в командний рядок просто треба дозріти... мій час прийшов =)

tivasyk сказав...

2anatoli sakhnik
> раджу книгу реймондса “філософія unix”
книжки такої не знайшов... знайшов the art of unix programming, а в ній перший розділ philosophy. почитаємо на дозвіллі.

jin сказав...

Тарасе, я wget-ом користуюсь багато років (прямо зараз у мене качається фільм ;)), причому це ніяк із "пінгвіном" не пов'язано - працює чудово і у FreeBSD з Solaris (правда я останнім часом цими системами не користуюсь), і у HP-UX, і навіть у вінді (це мій випадок - прямо зараз запущений wget у командній стрічці вісти)

tivasyk сказав...

2jin
юро, хто ж сперечається? але текст треба якось починати, щоби не було схоже на статтю з енциклопедії чи технічного довідника =)

свого часу я користувався ms dos, адже починав знайомитися з комп'ютерами ще за часів ibm 8086, а отже командний рядок не вперше в житті бачу.

проте саме зараз, саме в linux, відчув смак =)

tivasyk сказав...

the art of unix programming --- файл pdf (лінк на сторінці) для читання локально.

Disfinder сказав...

так, вінда багато втрачає від недолугості свого cmd. особливо гостро це відчувається, коли заходиш на сервер по GPRS - ssh на таких швидкостях працює прийнятно, а "Віддалений робочий стіл" тупо висить, і зробить щось вкрай важко.

jin сказав...

2Disfinder: тут "палка з двома кінцями", оскільки ssh не заміняє RDP. Мені часто доводиться працювати з GUI віддалено, то конектитись своїм X-сервером до віддаленого клієнта по GPRS просто неможливо, а от RDP зносно, але працює (а на відновій машинці, куди ти зайшов по RDP уже можна запустити X-термінал - рузультат на голову кращий аніж спроба "прямого з'єднання до UNIX-машинки). Навіть порівняно із VNC RDP працює значно краще

jin сказав...

я тут за останні два дні "підсадив" на командну стрічку колегу-віндузятника (командна стрічка у вінді), уже самостійно (час від часу щось у мене перепитуючи) користується wget та mplayer ;) я сам ними користуюсь у вінді уже дуже давно

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›