що, і ти також підтримуєш закон 404?

«хто готовий проміняти частину свобод на безпеку — скоро позбудеться і того, й іншого».
бенджамін франклін
наразі в тенетах назріває незадоволення тим, як українські законотворці намагаються вирішувати проблеми етичного характеру, зокрема розповсюдження дитячої порнографії. принаймні під гаслом боротьби з образом дитини в порно народився і рекордними темпами проходить узгодження в парламенті законопроект про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів україни (щодо протидії розповсюдженню дитячої порнографії), який вже отримав розголос як закон 404.

тим часом знаходяться окремі блогери, котрі закидають усим незгодним дивакувацтво, панікерство, називаючи їх крикунами:
цитата. народ, а ви читали законопроект 404, офіційно “проект закону про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів україни (щодо протидії розповсюдженню дитячої порнографії)”? наш народ взагалі якийсь дивний. не було можливості обмежити доступ до сайтів з дитячою порнографією. зараз є! що поганого? не було механізмів боротьби для мвс, а зараз є. шонєясно? завелося купа крикунів...
замість когось у чімось звинувачувати, я просто відкрию текст законопроекту і процитую деякі фрагменти. судіть самі, чи мають рацію ці захисники законопроекту 404 — а чи справді треба бити на сполох.
цитата. [...] продукція порнографічного характеру, створена за участю дитини або з використанням її образу – будь-які матеріальні об'єкти, предмети, друкована, аудіо-, відеопродукція, в тому числі реклама, повідомлення та матеріали, продукція засобів масової інформації, електронних засобів масової інформації, змістом яких є будь-яке зображення у будь-який спосіб дитини чи особи в сценічному образі дитини, що здійснює реальні або змодельовані сексуальні дії, або будь-яке зображення статевих органів дитини.
звертаю увагу на виділені фрагменти. чи є дитячою порнографією звичайна, «доросла» порнопродукція, в якій фігурують дорослі моделі в ролі дітей чи підлітків? чи є дитячим порно сімейна фотографія, на якій видно маму, татка і голу маленьку дитину на пляжі біля моря? згідно закону 404 — так!

вже цього було б достатньо для того, щоби звинуватити авторів законопроекту у безпрецедентному дилетантстві, але ходімо далі.
цитата. [...] споживачі телекомунікаційних послуг зобов'язані у разі виявлення в інформаційно-телекомунікаційних системах, в тому числі в мережі інтернет, інформації та даних, пов'язаних з насильством, порнографію, проявами расової і національної нетерпимості та тероризму, пропагандою наркотиків, порушенням прав інтелектуальної власності повідомляти про це провайдерів телекомунікацій і/або правоохоронні органи.
роз'яснення потрібне? якщо ти бачиш в онлайновому фотоальбомі подружки фотографію з моря, на якій вона, її чоловік і гола мала дитина... ну, ти зрозумів, куди телефонувати.

ще? ходімо далі.
цитата. на підставі мотивованого подання правоохоронних органів провайдери телекомунікаційних послуг зобов’язані вживати заходи з обмеження доступу своїх клієнтів до ресурсів, через які здійснюється розповсюдження незаконного інформаційного наповнення (контенту). провайдери комунікацій зобов’язані зберігати інформацію про всі з’єднання свого клієнта з ресурсами, доступ до яких надається зазначеним провайдером. термін, порядок та повний перелік такої інформації встановлюється кабінетом міністрів україни.
про це найбільше галасу. фактично, ця стаття дає право закрити доступ хіба що не до будь-якого інтернет-ресурсу: наприклад, вікіпедії? зауважте, що перелік інформації, яка має надаватися правоохоронним органам, тут не наведений, і може бути будь-яким! це при тому, що неможливо однозначно пов'язати з'єднання комп'ютера з тенетами і певну особу — твоїм комп'ютером може (теоретично) скористатися будь-хто, а проблеми виникнуть у тебе як власника пк чи підписанта угоди про надання послуг тощо.
цитата. ввезення в україну творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру з метою збуту чи розповсюдження, або їх виготовлення, перевезення чи інше переміщення з тією самою метою, або їх збут чи розповсюдження, а також примушування до участі в їх створенні — караються штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією...
тут вже не йдеться про дитячу порнографію! скажімо, якщо одного дня наш суд або якась там комісія з питань моралі визнає скандальну картину густава курбе порнографічною — тоді навіть її електронна репродукція, переслана комусь електронною поштою (розповсюдження!), підпадатиме під визначення в цій статті!

ну то як, ти також підтримуєш закон 404? якщо попередження бенджаміна франкліна в епіграфі не змушує задуматися — можу лише поспівчувати.

оновлено. ось тут, у блозі патрона красиво розписано, чому 404 є кака. читати й думати, розсилати (не)знайомим.

15 коментар(ів):

Юра сказав...

якщо ти бачиш в онлайновому фотоальбомі подружки фотографію з моря, на якій вона, її чоловік і гола мала дитина...

Якщо закон справді допомагатиме, то помилкове звинувачення у дит. порнографії - зовсім мала ціна за таку вигоду.

Як сприймати питання? "Чи є ти проти дит. порнографії"? Чи, все таки, "Чи вважаєте ви що депутати ніфіга толкового, як завжди не хзроблять".

Відповіді на обидва питання - очевидні.

P.S.
Система коментування відмовляється приймати мене по openID.

tivasyk сказав...

> Якщо закон справді допомагатиме, то помилкове звинувачення у дит. порнографії - зовсім мала ціна за таку вигоду

якщо диктатура справді наведе лад в країні, то розстріл незгодних -- зовсім мала ціна за таку вигоду?

> Як сприймати питання? "Чи є ти проти дит. порнографії"?
я намагався показати, що спекулюючи на темі дитячої порнографії, влада приймає закон, котрий легалізує інструмент контролю над цифровим інформаційним полем взагалі.

хіба це не очевидно? порнографія (і дитяча зокрема) -- лише зрозумілий символ для керування суспільною думкою.

Offspring сказав...

Нотатки юриста: Тівасик цілком правий. Законодавче визначення порнографії, яке дане в законі, нікуди не годиться з вище названих причин (не буду їх повторювати, автор все сказав якнайкраще). Взагалі, визначення порнографії - невдячна справа. На сьогодні не існує чіткої межі між порно і еротикою. Саме тому законодавчого визначення порнографії сьогодні немає (принаймі сьогодні), оскільки закон не прийнятий.
А щодо "малої ціни", то хотілося б Юри спитатися чи буде він так думати, коли йому дадуть так років з 5 позбавлення волі та ще й по такій статті (знаєте, що там з такими роблять?) за те, що він покаже фотки зроблені з моря з своєю голою дитиною, наприклад, своїй мамі (бабці дитини). Бо згідно цього закону - це вже розповсюдження дитячої порнографії.

Sandy сказав...

Я от не ро­зу­мію яка різ­ни­ця, як ви­зна­че­но сло­во «пор­но­гра­фія»?! В Ін­тер­не­ті не мо­же бу­ти об­ме­жень ні­яких, як­що до­три­му­ва­ти­ся пре­зум­п­ції не­ви­ну­ва­тос­ти і пра­ва на та­єм­ни­цю ко­рес­пон­ден­ції. Лю­ди­на по­вин­на ма­ти пра­во ка­ча­ти хоч ди­тя­чу пор­но­гра­фію прос­то то­му, що ні­хто не має пра­ва пе­ре­ві­ря­ти, що во­на ка­чає!

А са­ди­ти не­об­хід­но тих, хто ґвал­тує ді­тей. І за­ко­ни для цьо­го дав­ним дав­но на­пи­са­ні. Та по­ки що пе­до­фі­ли в нас си­дять у пар­ла­мен­ті і ви­да­ють за­ко­ни про бо­ро­ть­бу з пор­но­гра­фі­єю...

Ну а лю­би­те­лі щось за­бо­ро­ни­ти зав­жди хо­чуть за­бо­ро­ни­ти це ко­мусь. І зав­жди ду­ма­ють, що їм осо­бис­то хви­лю­ва­ти­ся не­ма чо­го...

tivasyk сказав...

2sandy
згоден... інтуітівно відчуваю, що доступ до будь-якої інформації має бути вільний (якщо ця інформація вже доступна; пардон, але тавтологія тут вимушена): навіть до дитячої порнографії чи планів ядерної бомби... бо межу між "забороною доступу до потенційно небезпечної чи неетичної інформації" та "тотальним контролем інформаційного простору" можна провести лише умовно --- "десь посередині". варто лише мовчазно погодитися на маленьке обмеження --- і післязавтра неможливо буде прочитати і слова правди, ніде.

Disfinder сказав...

ну, ці всі недолугі закони приведуть, на мою думку, до більш широкого розповсюдження криптостистем у домашньому господарстві.
тобто однозначно проблемун не вирішать, а інструмент наклепу чи усунення неугодних - дадуть.
мояд думка - закон однозначно неприйнятний.

tivasyk сказав...

2disfinder
дякую за коментар. p.s. а продовження "вечного сіянія..." буде? тема ж "моя" =)

Offspring сказав...

Продовжуючи тему. До речі, чим не дитяча порнографія http://file.mediamob.co.kr/fds/blogcontents/data1/img3/Fuck%2520You%2520Yankees.jpg Дитина "змодельовує сексуальні дії".

Offspring сказав...

Упс. Тільки що, здається, розповсюдив матеріал порнографічного характеру.

tivasyk сказав...

2offspring
я не можу вирішити, чи це справді порнографія... а отже, незрозуміло, чи муситиму я, згідно нового закону, повідомляти про тебе до органів... =D

Offspring сказав...

Пропоную прирівняти до розповсюдження дитячої порнографії неповідомлення в правоохоронні органи про БУДЬ ЯКІ дії повязані з розповсюдженням БУДЬ ЯКИХ матеріалів БУДЬ ЯКИМИ особами... (дальше по тексту).

Disfinder сказав...

так, зафлудить органи, хай перевіряють кожен біт!
(коли вже в нас в державних органах працюватимуть хоч трохи компетентні люди...)

2tivasyk
блог переїхав на ЖЖ :)

tivasyk сказав...

2disfinder
> блог переїхав на жж
лінк в студію!

Disfinder сказав...

http://disfinder.livejournal.com/

Анонім сказав...

Не схвалюю порнографію, але не все так просто.

http://mirror.wikileaks.info/wiki/An_insight_into_child_porn/

Цитата:

...the public is cheated by the greedy politicians who CANNOT DO ANYTHING against child pornography but use it as a means to justify total monitoring.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›