продовжуємо знущатися над хворим нетбуком. перепрошивка ssd на aspire one пройшла… без проблем, практично миттєво. переходимо до встановлення linux mint. для історії — а також для пам'ятки собі, щоби нічого не забуті і не наплутати — коротко занотую процес покроково з ілюстраціями. можливо, комусь стане в нагоді.

підготовка liveusb

найперше — завантажую linux mint 7 xfce rc1 (файл iso, 693 мб) і unetbootin для windows (файл exe, 3 мб). форматую usb-флешку на 1-2 гб і записую туди образ liveusb.

процедура така сама для будь-якого з популярних дистрибутивів, і я вже її описував детальніше, коли встановлював kubuntu, а ще детальніше вона розкрита в юри новоставського.

після цього завантажую з веб-сайту kuki.me кастомне ядро linux для нетбука aspire one (два файли deb, разом 10 мб), і записую в окрему теку на ту ж флешку.

встановлення linux mint 7 xfce

флешку в usb, включаю нетбук і тисну f12 (на всіх нетбуках/ноутбуках acer), вибираю usb як джерело завантаження, в меню linux mint 7 ігнорую пропозицію завантажити систему в режимі livecd/liveusb — переходжу одразу до встановлення.


процедура встановлення — теж мало відрізняється в більшості сучасних «графічних» дистрибутивів linux, нема сенсу пережовувати. лише три важливих застереження:

  • на пропозицію вибрати мову інсталятора — вибираю українську;
  • за типову розкладку клавіатури вибираю англійську (сша);
  • диск розбиваю на розділи в ручному режимі (7 гб корінь, 1 гб домашня тека, без свопа).
одразу після встановлення linux mint 7 xfce виглядає привабливо, бажання змінити тему виникає не одразу =D


оновлення системи

одразу після першого завантаження підключаю мережевий кабель і встановлюю всі доступні оновлення системи через стандартний аплет поновлення linux mint.

стандартне ядро версії 2.6.28 нормально розпізнає і підключає wifi на aspire one, проте кабель — швидше і надійніше.


заміна ядра

відкриваю термінал, шукаю два deb-файли на флешці (завантажені з kuki.me), по черзі встановлюю:

sudo dpkg -i linux-image-2.6.31-rc7-kuki-20090825_2.6.31-rc7-kuki-20090825-10.00.Custom_i386.deb
sudo dpkg -i linux-headers-2.6.31-rc7-kuki-20090825_2.6.31-rc7-kuki-20090825-10.00.Custom_i386.deb

...і акуратно перезавантажую linux mint на нетбуці: в меню загружчика вибираю перший пункт з новим ядром.

на цьому етапі маю повністю робоче залізо. наступний етап — налаштування зовнішнього вигляду та поведінки системи, після того — уточнення необхідного набору програм.

(читати продовження)

15 коментар(ів):

Анонім сказав...

Не зовсім зрозумів що краще: ядро kuki чи раніше Вами запропоноване (при інсталяції Kubuntu) ядро від sickboy ? Можете просвітити ламера =)

tivasyk сказав...

2анонім
sickboy — прізвисько одного з учасників форуму aspireoneuser.com: у 2008 році він придбав aspire one l110 і за якийсь час заходився самотужки збирати ядро linux, спеціально адаптоване для «аспіринчика» — про деталі можна почитати в нього на сайті.

тим часом проект kuki linux — це спроба невеликої групи ентузіастів створити спеціальний повнофункціональний і «легкий» дистрибутив для «аспіринчика» на заміну linpus linux’ові, котрий стояв на молодших конфігураціях aspire one. kuki базується на ubuntu, але використовує не стандартне ядро — а спеціальну версію від sickboy’я =)

тобто по суті, коли я казав «ядро kuki» або «ядро від sickboy» — я посилаюся на одне й те ж саме.

але! поточна версія ядра на сайті sickboy базується на ядрі linux 2.6.29.1. тоді як ядро на сайті kuki = на ядрі 2.6.31-rc3… звідси висновок: цілком можливо, що поточну версію ядра для kuki робить не sickboy?

ну, приблизно так.

tivasyk сказав...

2анонім
тобто відповідь на твоє запитання (що краще…), мабуть, така: не знаю, але схильний думати, що краще пробувати пізнішу версію з сайту kuki.

Анонім сказав...

дякую! Будемо пробувати =)

tivasyk сказав...

2анонім
бажаю успіху — а що на що ставимо (ну, поза ядром), якщо не секрет?

Анонім сказав...

Власне на Aspire One 8Гб SSD буду пробувати поставити кубунту за Вашими рекомендаціями. Колись давно не знаючи про оці чудо-ядра поставив Ubuntu Netbook Remix але швидкість роботи була геть неприйнятна. Аж ось надибав Ваш блог =)

tivasyk сказав...

2анонім
ні, не роби цього — буквально сьогодні встановив kubuntu 9.10 на братів нетбук: система симпатична (особливо якщо замінити стандартну тему оформлення на щось пристойне) — але не для нетбука, досить «тяжко» крутиться на нетбуці =(

наполегливо раджу відмовитися від дистрибутивів на kde 4.x, і хоча б спробувати щось на xfce 4.x (linux mint 7 xfce, xubuntu або fedora 12).

mint стоїть зараз на моєму нетбуці — терпимо, хоча хочеться вже linux mint 8 спробувать =) fedora пробую на тестовій машинці — також дуже позитивні враження, в т.ч. в плані «живості» інтерфейсу.

Анонім сказав...

Добре. А от скажіть, оце ядро Кукі буде працюватии якщо я скажімо поставлю звичайну Ubuntu 9.10 чи воно писане спеціалізовано під KDE інтерфейс?

tivasyk сказав...

2анонім
дякую за інтерес і запитання!

по-перше: беру назад свої слова про те, що не варто ставити kubuntu на нетбук. процес інсталяції справді повііііільний — але далі машинка «чухається» досить живо. написав відповідний допис у блозі сьогодні.

по-друге: ядро kuki буде працювати і з kubuntu, і з ubuntu/linux mint. наразі в мене якраз linux mint 7 з ядерцем kuki на базі 2.6.31 — поточне, доступне на веб-сайті kuki.

але! реальної необхідності його використовувати зараз вже, можливо, і нема… більша частина проблем, котрі були з більш ранніми ядрами gnu/linux, в поточних версіях стандартних ядер вже виправлено. от лише не знаю, як там щодо оптимізації швидкодії…

Анонім сказав...

Дякую за Ваші відповіді! Тут у мене назріло ще одне питання: наразі у мене встановлено лише 500мб оперативної памяті. Чи достатньо це для роботи Ubuntu або ви все ж радите попередньо додати ще 1Гб (звичайно не дуже хотілося б розбирати "маленького" але якщо треба то треба)?

tivasyk сказав...

2анонім
правильне запитання. деякі надлегкі дистрибутиви будуть непогано почуватися в 512 мб, але… перш ніж ставити будь-який з сучасних дистрів зі стільницею kde, gnome чи (навіть!) xfce — дуже раджу додати планку 1 гб. ціна питання — від $25.

розбирати aspire one таки доведеться. дуже раджу цю процедуру залишити комусь, хто це вже хоча б один раз робив. якщо мешкаєш у києві — маякни в пошту, поможу.

Анонім сказав...

Дуже дякую за швидку відповідь! Мешкаю у Києві тому буду не проти якщо допоможете. Зараз спробую таки дистрибутив Ubuntu 9.10+Kuki ядро, якщо буде гарно бігати то не буду поспішати з апгрейдом... Побачимо =)

tivasyk сказав...

2анонім
> дистрибутив Ubuntu 9.10+Kuki ядро
на 512 мб — можливо, краще пробувати xubuntu?

Disfinder сказав...

в мене при запущеному ФФ та відкритих парі десятків вкладок зайнято до 700 мб пам'яті. (скріншот додати не осилив, http://clck.ru/xMU )
якщо дуже не знущаться - то можна жити і на 512.

звісно, додатковий гіг додасть швидкодії.

tivasyk сказав...

2disfinder
судячи зі скріншота, чимало з’їли служби kde (сумарно), gwenview та dropbox… та й «пара десятків вкладок» у вогнелисі — це залік, завантажив ти нетбук =)

додати 1 гб потрібно вже хоча б для того, щоби не створювати розділу підкачки (!) — на молодшому «аспіринчику» з ssd це актуально через досить обмежений ресурс накопичувача.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›