файл-сервер для домашньої мережі

учора забрав у артура оруджалієва (aka arturclancy) nas — тобто мережевий накопичувач. модель western digital mybook world edition. всередині жорсткий диск на 1 тб, підключається в локальну мережу через ethernet.

фактично поміняв на свій dell axim x51v, котрий з осені минулого року лежав без діла в шухляді: кпк братові, гроші в гаманці… аж тут така нагода додати в домашню мережу 1 тб сховища. довго не думав =)

вдома підключив пачкордом на одну з двох точок доступу. вибрав ближчу до столу. nas в режимі клієнта dhcp одразу отримав ip-адресу і показав свій веб-інтерфейс: симпатично і акуратненько, хоча й повільно (думаю, проблема веб-сервера всередині). найперше — поміняв пароль адміністратора (стандартно логін admin, пароль admin).

найскладніше виявилося підключитися до nas'а з нетбука… а ще ж мав відносно небагато часу на експерименти (вечір, купаємо малечу та вкладаємося спати). врешті-решт знайшов у тенетах простий рецепт, котрий тимчасово згодиться:

sudo mount -t cifs //[ip адреса nas'а]/PUBLIC /media/mybook -o user=[логін],pass=[пароль]

оновлено. правильне монтування, що вирішує проблему кириличних назв файлів, описане тут.

cifs (раніше називалося smb) — сервіс мережевого оголошення/обслуговування файлових ресурсів, на mybook включений стандартно. решта сервісів — nfs, ftp — можна включити, але початково відключені. з ходу я зміг побачити в мережі ще ftp, але thunar, стандартний файл-менеджер стільниці xfce, в актуальній версії не вміє працювати з ftp-серверами, а стороння утиліта — можливо, варіант для мене, проте не для миленької.
швидкість… поки що не вразила: зміг отримати до 1,2 мб/с максимум на диск і стільки ж вниз. думаю, проблема в повільному радіоканалі між двома домашніми точками доступу: одна фактично роздає мережу, інша (повільніша) просто працює wifi-клієнтом для стаціонарного пк… і от на цю другу я тимчасово «повісив» nas замість комп'ютера. втім, щось інше будувати просто не було часу — пограюся на вихідних.

9 коментар(ів):

Псих сказав...

А для чого взагалі вони потрібні ці nas? Як їх можна використовувати?

jin сказав...

2Псих: NAS - це дуже кльова штука, коли у будинку/квартирі більше аніж один комп'ютер, і просто чудова річ, якщо серед них немає ні одного стаціонарного ;) Фактично це "розшарений" у домашній мережі зовнішній диск, "шаритись" можу по протоколах Samba (Windows-мережі) та NFS (стандартний протокол для UNIX-подібних ОС)

tivasyk сказав...

2псих & jin
доповню… стаціонарний пк не включаю вже від зими, мабуть. на ньому пара чималих hdd, там купа фільмів, музики, світлин — проте вони не доступні через мережу з нетбуків, а будувати програмний файл-сервер на цій машині не збираюся: вона велика, «гаряча» (хто пам'ятає ще відео про те, як на схожих атлонах смажили яєшню?), надзвичайно шумна.

тепер nas: тихий, економний, може бути постійно включений. доступний (в перспективі — як налаштую просте монтування) з кожного нетбука і, за необхідності, з великого пк через мережу.

мрія =)

Артур Оруджалиев сказав...

Хорошо, что все заработало:-)

tivasyk сказав...

2артур оруджалієв
ще далеко не все запрацювало, чого хочеться... але ми над цим працюємо =) зокрема, юра новоставський (aka jin) підюжує поставити на mybook торент-клієнт і спробувати завантаження в автоматичному режимі =)

ZuZzZa сказав...

не погано=)
Але як на мене 1гб - малувато буде=)
я розумію 1тб=)

tivasyk сказав...

2zuzzza
1гб - малувато буде =) я розумію 1тб =)
дякую, пофіксив =)

Цінитель сказав...

Отримав запрошення від твого імені відвідати сервіс Dropbox. І навіть пройшов по реферальному лінку :)
Це звичайна альтернатива drop.io чи має якісь переваги?

tivasyk сказав...

є нюанси. dropbox вміє синхронізувати вміст однієї теки на твоєму пк з онлайновим сховищем (до 2 гб). і більше того... може синхронізувати цю ж теку між кількома пк.

працює так: на одному пк копіюєш якийсь потрібний тобі файл в цю спеціальну теку. він у фоновому режимі завантажується в твій dropbox. пізніше включаєш інший комп'ютер -- і знову-таки цей же файл у фоновому режимі копіюється на цей пк. якщо файл видаляєш -- видаляється також на всіх пк.

по-моєму, зручно.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›