вільне читання

після повісті «the 2080s» я «розпробував» вільне чтиво, і пасусь в літературному каталозі веб-сайту creative commons. а трапляються дууууже непогані речі, до яких усіляким сучукрлітським дослідникам українського сексу — як до неба рачки. суб'єктивно, звісно =)

останнім часом прочитав таке…

марсіянка

подумки «перемотайте» історію на 50 років уперед і уявіть світ, в якому демократія досягла такого розвитку, що світом, де факто, правлять медіакорпорації, а редактор новинарського каналу має більший вплив, ніж президент сполучених штатів. в цьому світі близького майбутнього ціна вдалої «теми» настільки висока, що покладатися на природу, чекаючи від неї катастроф та інших інформаційних приводів — недопустимо: новини треба створювати, і лише журналіст, здатний переступити через власну совість, зможе не просто бути успішним, але й вижити.

повість mars girl (jeff garrity) розпочинається як оповідь про непросту роботу тележурналіста, але досить скоро сюжет набуває карколомної динаміки і перетворюється на справжній детектив національного масштабу, який розвивається непередбачувано і тримає в напруженні до останньої сторінки.

якщо читаєте англійською — дуже рекомендую. книжка вільна, доступна в різних форматах, включаючи epub (відкривається fbreader'ом), pdf та html.

прискорення

віртуальна реальність — іграшка для підлітків, або основа для чергового сюжету а ля матриця. але... уявімо, що одного дня ми навчимося зберігати свою пам'ять на електронних носіях, а згодом — навіть «вивантажувати» всю особистість і відтворювати її віртуальну модель в комп'ютерах, а планета, чи навіть уся сонячна система, перетвориться на конгломерат мікрокомп'ютерів, здатних підтримувати існування цілої віртуальної цивілізації…

…і що далі? чи залишиться в цьому світі місце для людини з м'яса та крові?

accelerando (charles stross) — збірка оповідань, поєднаних у новелу сюжетною лінією та командою персонажів. читати інколи нудно, але в цілому це досить добротна «проблемна» фантастика.

книжка вільна, доступна в різних форматах, включаючи текст, pdf, html тощо.

6 коментар(ів):

Цінитель сказав...

Ніколи не обмежував себе в літературі по "ліцензійним ознакам" :) Власне кажучи, якщо книгу випустили на папері - це перша ознака якої-неякої якості та мінімальної прийнятності тексту.
Можна згадати російський сервіс "Самиздат" звідки біль-менш відомі автори переходять "в руки" сучасних літературних видавництв.
Ясно, що можуть бути книги з вільними ліцензіями через свій вік (як от згадувані тобою "Пригоди Тома Сойєра"). Але поєднання Цікавості, Успішності І НЕКОМЕРЦІЙНОСТІ в cучасній літературі особисто для мене - під великим питанням.

tivasyk сказав...

2цінитель
> Ніколи не обмежував себе в літературі по "ліцензійним ознакам"

я також. і не обмежую. але цікавість змусила мене спробувати… спершу музику — і виявилося, вільної & якісної музики хоч і не "завались", проте достатньо для того, щоби слухати. пізніше книжки — і теж, виявляється, є що почитати.

> поєднання Цікавості, Успішності І НЕКОМЕРЦІЙНОСТІ в cучасній літературі особисто для мене - під великим питанням

"успішність" тут лишня: подібні проекти залишаються в статусі інді, бо немає людей, котрі б їх популяризували, реклямували тощо. ну то й що? я спробую порекламувать!

прочитай mars girl, приміром =) воно того варте.

Сергій Манту сказав...

"Бекер сказав... Бекер сказав..." - наш союз письменників за таке б розстріляв)

tivasyk сказав...

2с.манту
не забувай, що інші мови --- це зовсім інші системи мислення, побудови фраз та оцінки їх якості =) приміром, в івриті використання поспіль кількох однокореневих слів, що належать до різних частин мови, вважається "високим штилем", а для нас на слух це тавтологія =)

втім, я вже згадував, що не намагаюся оцінювать англ. тексти за стилем: для цього я надто погано знаю мову =)

Анонім сказав...

Наразі воно доступне в форматі 404 not found.
І буду вдячним за можливість писати великі літери в коментарях.

івась тарасик сказав...

+thepiktor
> Наразі воно доступне в форматі 404 not found.
якісь зміни в блозі автора, тепер воно тут. дякую, пофіксив у дописі.

> І буду вдячним за можливість писати великі літери в коментарях.
не сприйми за неповагу — просто маленький «пунктик», якому вже років п’ятнадцять… я з ним зріднився.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›