хоча б раз в житті у кожного з нас виникає необхідність відновити файли на флешці чи «usb-свистку», котрі давно там займали місце, а щойно їх видалив — раптом знадобилися, і то чи не саме життя тепер залежить від можливості їх відновити =)

знайомо?!

програм для відновлення таких файлів у тенетах — повно. переважно платних: люди люблять заробляти гроші, особливо коли для цього майже нічого не треба. спраді: процедура відновлення «видалених» файлів у програмному плані тривіальна, і не вимагає від програміста практично ніяких глибоких знань системи.

і от починається епопея з пошуком спершу програми, яка «зробить неможливе», а тоді — серійних номерів, кряків, ключів тощо... бо тільки дурень платитиме за програму, яка знадобиться лише один (сподіватимемося) раз в житті, так?

але стривай! якщо процедура насправді елементарна — де ж безкоштовні й вільні програми?

є вільні програми. можливо, вони не такі красиві, як платні (хоча це спірний момент), і, можливо, трохи загубилися в цілому морі програмного сміття. ось непоганий варіант: testdisk та photorec.

testdisk
доволі потужний інструмент для діагностики та лікування дискових розділів та файлів, серед іншого вміє відновлювати видалені файли у файлових системах fat16/fat32, ntfs, ext2/ext3.
photorec
якщо testdisk не допоміг — можна спробувати більш спеціалізовану photorec, яка призначена для відновлення файлів окремих видів (зокрема, зображень), але впорається з цією задачею краще.


обидві програми вільні (ліцензія gpl), є версії для windows, linux, macos.

окрім того, програми включені до декількох «живих» дистрибутивів — наприклад, є в складі parted magic (livecd).

ще почитати

інші практичні дописи, що можуть стати в нагоді:

9 коментар(ів):

Serjart сказав...

В минулому в мене зависла камерка кенон і одночасно з цим затерла знімки на флешці. Було дуже абідно тому що, там покоцалось пару десятків концертних фоток. Допомогла програма Easy Photo Recovery. Як виявилось згодом, вона ще реанімує будь які інші файли.

tivasyk сказав...

це та, котра "download a free trial and preview recoverable photos before you buy!" --- і коштує $29,95, тобто сьогодні 255 грн?

але ж я проти неліцензованого використання програмних продуктів =)

Serjart сказав...

tivasyk, ти проти, а я ні. :D

Анонім сказав...

Доброго дня. Прочитав ваші коментарі. На даний момент розкручую таку статтю про відновлення. Якщо коментар пройде модерацію, то ось, будь ласка. І до речі, програму також можна скачати - при чому дуже просто (самі розумієте як)

http://samsebeadmin.ucoz.ua/publ/remont/jak_vidnoviti_fajli_kak_vosstanovit_fajly/12-1-0-67

Анонім сказав...

я інсталював Віндовс 7 на свій комп, і в мене була втикнута флешка мого тата. В нього там супер-важливий реферат, над яким він працював ДУЖЕ довго. заходить він на флешку, а там стоїть папка Віндовс(не розумію, адже ставив я Віндовс на диск С, перед тим я його форматнув). Надіюсь, ця програма допоможе відновити реферат???

tivasyk сказав...

+анонім на жаль, не підкажу: не працював із win 7 ніколи =) варто порадитися з кимось, хто має досвід використання флешок із win 7.

Анонім сказав...

дякую tivasyk приємно що є такі люди!

івась тарасик сказав...

+анонім прошу, і дякую за відгук ;-)

Анонім сказав...

Скажітья скачала,що далі робити?

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›