нарешті їдемо до житомира!

здається, прийшов нам час народжувати. майже =) ще позавчора вранці миленька зголосилася вже їхать до житомира --- але я тягнув час: рано. вчора вранці те саме: поїхали, мовляв, бо "тягне" живіт. це передвістники, але ранні, і до якихось більш серйозних сигналів можна було відпочивати собі на свіжому повітрі (курси для вагітних батьків --- хороша школа для майбутнього татка).

втім, найголовніше --- то психологічний комфорт миленької, тому ми закинули в автівку вже зібрані й спаковані речі для пологів (п'ять чималих торбочок), неспішно поснідали та й поїхали. ще на пару годин затрималися в києві у справах, а тоді виїхали на житомирську трасу, і трошки більше як за півтори години вже були в пологовом у будинку.


як і слід було чекати, огляд в примальному відділенні виявив, що приїхали ми на початку тренувальних переймів --- тобто коли вони ще слабкі й нерегулярні. таки можна було спокійнісінько лежати в жезлонгах на дачі. але коли вже приїхали заздалегідь, то миленьку прийняли до відділення патологій вагітності: звучить страшно, але в нашому випадку це означало тільки те, що чекати справжніх пологів вона буде в окремій палаті "люкс" вже там, в житомирському пологовому будинку.

щодо палат та цін... "люкс" в житомирській патології --- це окрема одномісна палата з душем, холодильником і телевізором (антена, гхм, кімнатна, про якість не йдеться), раніше це вартувало 80 грн за добу, з липня --- вже 100 грн. загальні палати --- теж доволі охайні, але на кілька роділь, в т.ч. і справді з патологіями, --- теж подорожчали від 30 до 50 грн. за першу добу просять сплатити одразу, решту --- під час виписки в пологове відділення, залежно від того, скільки довелося чекати пологів.

процес "заселення" доволі тривалий(чи це нам так "поталанило"?), головним чином через неспішну, добродушну сонливість персоналу. кілька простих аналізів, кардіограма, бесіда з лікарем --- і старша медсестра провела нас до палати.

кумедний елемент пост-совєцького стаціонару: на реєстрації миленькій видали папірець із переліком дрібнчок, які треба придбати для пацієнтки відділення: цілком очікувані кілька оглядових комплектів, паперові рушники, сміттєві пакети тощо, але на додаток... 10 (!) аркушів паперу А4 =) я збирався спитать медсестру, чи можна увесь цей "піонерський табір" замінити простим грошовим внеском приблизно в розмірі вартості набору (а що, думаєте, без кількох днів таткам є час бігати по магазинах і шукати оті десять аркушів?) --- але вона дуже швидко реабілітувала мою довіру до пологового будинку: мовляв, не переймайтеся цим, бо на ті пару днів, що миленька збиралася затриматися у віділленні, усе необхідне знайдеться.

одразу після поселення ми з миленькою закрили палату на ключик і... поїхали вечеряти в "чумацький шлях". тут ми вже бували, коли приїжджали до житомира знайомитися з пологовим будинком. цього разу нас порадували фантастично смачними дерунами з грибочками (28 грн), великою порцією вареників з картоплею і шкварками (24 грн), а ще живим і навправду магічним українським жіночим вокалом під акомпанемент бандури! тож ось вам незаангажована реклама від задоволеного клієнта: якщо хто проїздить через житомир дорогою з києва до львова чи назад --- в жоднім разі не варто зупинятися на перепочинок біля місцевих "каропляної хати" чи "макдональдса", а краще завернути на котовського, 5 до корчми!

нажаль, у відділенні патології татка не можуть жити разом з майбутніми роділями =( тож попри те, що я у відпустці, довелося о восьмій (вхід до будівлі закривається) прощатися з миленькою і повертатися до києва.

4 коментар(ів):

m-yarix сказав...

А чому вирішили народжувати саме в Житомирі?

Цікаво, у вас вимагали в жіночій консультації знайти двох донорів аби ті здали кров "на всякий випадок"? Та ще й сказали що не нададуть документів для оформлення декретної відпустки якщо цього не зробити.

Feuille сказав...

Чула від знайомих, які нещодавно їздили до Житомира до школи відповідального батьківства, про те, що там найсучасніший в Україні пологовий будинок з хорошим оснащенням і методами проведення пологів.

tivasyk сказав...

2m-yarix
чому вирішили народжувати саме в Житомирі?
про це я вже трохи писав, пізніше ще додам оповідь про власне пологи.

> знайти двох донорів
не вимагали нічого подібного... мені здається, в києві медперсонал подібним шантажем створив би собі серйозні проблеми =/

> не нададуть документів для оформлення декретної відпустки
я б спробував прийти разом з майбутньою роділею (або прислав би когось психічно стійкішого, бо насправді не люблю конфліктів), і спробував би тихо-тихо, але впевнено-впевнено пояснити цій людині (медсестра? лікар?) наодинці, що документи на декрет я все-одно отримаю, хоч через завідуючого, хоч через суд, а в процесі у когось можуть виникнути певні проблеми з роботою --- тож краще без лишнього бикування зробити свою роботу.

якщо ж не вийде --- тоді й справді, без зайвих зволікань і вмовлянь, до завідуючої тощо.

але це якщо консультація -- за місцем прописки, мабуть... інакше хто зна, чи є шанси поставити когось на місце й добитися потрібного результату. можливо, тоді краще пошукати альтернативу?

2feuille
> найсучасніший в Україні пологовий будинок з хорошим оснащенням і методами проведення пологів
я в свою чергу чув, що ще подібний пологовий будинок є у луцьку, і що насправді деякі київські пологові також поступово виправляються на краще: не просто дозволяють, але й вітають партнерські пологи, можуть дозволити вибрати позу для пологів або одразу пропонують стільчик тощо... втім, головне не обладнання, і навіть не методи --- а загальне ставлення до клієнтів не як до пацієнтів і джерела баксів, а як до людей, котрі приїздять в очікуванні найщасливішої миті в своєму житті.

в житомирі нам сподобалося (ми вже народили, подробиці згодом).

m-yarix сказав...

2tivasyk

спробував би тихо-тихо, але впевнено-впевнено пояснити цій людині (медсестра? лікар?) наодинці, що документи на декрет я все-одно отримаю - та хотів так зробити, але дружина була проти, адже їй ще не раз сюди приходити, зараз потрібно відвідувати лікаря раз в два тижні. В райцентрі тільки одна лікарня і всі змушені сюди ходити. Я і не знаю таких випадків, щоб хтось протестував (хіба що вдома обурюються та розповідають один одному). Приводити двох донорів від всіх вагітних вимагають. Хтось приводить, а хтось вирішує питання за "благодійні внески". Щоб зробити УЗД в райлікарні - плати, за аналізи плати, щоб завели медичну карту - також плати... А ти кажеш пояснити... Якби не потрібно було б туди більше повертатись - тоді можна було б щось і доказувати. А так ще й народжувати там доведеться. Трохи страшнувато з таким відношенням лікарів до вагітних.

Нажаль, Житомир далековато - 380 км., а то б поїхали народжувати туди.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›