сьогодні acer розповсюдив нову прошивку для ssd-накопичувачів, якими оснащені нетбуки aspire one a110/l110, а також відповідний сервісний циркуляр, який більш-менш детально описує процедуру. згідно анотації, нова прошивка має вирішувати проблему низької швидкості доступу до ssd.

як насправді — не знаю, ще не мав змоги випробувати. можливо, візьмуся наступного тижня (буду у відпустці, матиму час).
увага! важливо! як виявилося, прошивка призначена виключно для ssd виробництва samsung! Ранні партії aspire one a110/l110 оснащувалися накопичувачами intel, ці ssd після перепрошивки можуть перестати функціонувати. пам'ятайте: будь-які процедури з комп'ютером поза сервісним центром ви виконуєте на власний ризик.
ще одне важливе застереження: процес поновлення прошивки знищує всю інформацію на носії, бажано подбати про резервну копію.

андрій дегелер у блозі tech it easy опублікував детальну інструкцію з перепрошивки ssd на aspire one російською мовою, з ілюстраціями. обов'язково перегляньте, перш ніж взятися до справи!

файли виклав на drop.io:
більш детальної інформації про прошивку (що саме виправляє і т.п.) наразі немає, і в тенетах не знайшов.

поновлення (6 липня 2009). утиліта для створення liveusbв комплекті з прошивкою... не працює. про це повідомив андрій дегелер (а я перевірив). не біда, він пропонує і рішення: цією ж утилітою експортувати файли для флешки в окрему теку, і за допомогою hp usb disk storage format tool (шукайте в тенетах) створити загрузочний liveusb з системними файлами msdos. тепер чекайте на звіти про результат.

16 коментар(ів):

Роман Туз сказав...

Чудова новина. Хоча я використовую SD-карту в якості домашнього каталогу і швидкість у мене нормальна (для роботи хватає).

dlinnonogij сказав...

Бажано б лінк на офіційну сторінку де він її розповсюдив...

tivasyk сказав...

2dlinnonogij
ще не бачив. якщо побачу десь у відкритих джерелах -- додам апдейтом у допис.

Роман Туз сказав...

Вчора перепрошив свою машину. Ніякого ефекту я не помітив... :(

tivasyk сказав...

2роман туз
> Ніякого ефекту я не помітив...
апдейт, зрозуміло, не acer'івський -- а від виробника ssd'шок (intel?) що саме він патчить та виправляє насправді -- годі сказати, детальнішої інформації аніж та, котрою я поділився, в сервісному повідомленні не було. знову ж таки, наразі не бачив ще жодної інформації поза корпоративною перепискою, тож так само чекаю розгадок =)

сам ще не прошивав -- виключно через те, що не маю доступу до тенет для того, щоби поновити linux mint після перевстановлення =/

Роман Туз сказав...

@tivasyk

Можна командою dd зняти образ SSD, а після прошивки відновити назад. Я так і робив.

tivasyk сказав...

2роман туз
> Можна командою dd зняти образ SSD
так, юра новоставський рекламував мені цей варіант, проте я ще не приділив часу, щоби поексперементувати з цим...

dlinnonogij сказав...

Я перепрошив свій нетбук, й можу сказати, що цю прошивку можна рекомендувати до використання, ....кількість зависань значно зменшилась, а робота накопичувача стала більш стабільною...
завдяки цій прошивці стало можливим застосовувати файл підкачки, що значно полегшить життя тим хто не збільшував розмір оператівної пам'яті.
п.с.
Що до технічної сторони самого процесу перепрошивки ... автоматом прошиватись не вдалось й довелося через загрузочну флешку зходити в відповідні папки та послідовно запускати спочатку очистку, а потім перепрошивку...

tivasyk сказав...

2dlinnonogij
дякую за коментар!

Ivan Chika сказав...

Вчора ввечері перепрошив свій нетбук з SSD від Samsung. Було так страшно - а виявилося - дуже просто! Юзайте інструкцію з поновленням 6 липня 2009 від Андрія Дегелер. Хоча там і написано що процес прошивки займає біля 30 секунд - не вірте! В мене все було виконане успішно за 10 секунд! Я в захваті! На перший погляд - реально швидше поxало все працювати! Особливо Firefox ))) Хоча я прихильник Google Chrome!

Отже, рекомендую до використання! Авторам великий респект! З повагою, RF_REFLEX!

tivasyk сказав...

2ivan chika
дякую за відгук, успіхів!

Nick Shaforostoff сказав...

чи не могли б Ви вказати звідки отримали файли?

P.S. перепрошив, систему встановив з ext4, буду спостерігатии (бо ж ATA TRIM в ext4 ще експериментальне)

tivasyk сказав...

2nick shaforostoff
> чи не могли б Ви вказати звідки отримали файли?
міг би — проте не в коментарях, і в омін на відповідь на питання «звідки інтерес до джерел?» якщо на таких умовах ще цікаво — пиши в пошту або google talk (tivasyk на gmail.com)

Анонім сказав...

битий лінк на файл з прошивкою. можна мені на ksvlv (песик) gmx (крапка) net ?

tivasyk сказав...

2don-castelano
щойно перевірив — лінк наче працює… принаймні з вікна drop’у можна добитися звантаження. проте зашлю поштою, мені не шкода =)

tivasyk сказав...

drop.io вже давненько «скис», файли не перевикладав — та й навряд чи вони зараз ще комусь потрібні.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›