рік 2080-тий: пригодницьке читання

сьогодні хворію, лежу вдома під ковдрою =/ інтернет є, тому нетбук відкритий і робить процес боротьби з хворобою більш... інформаційно насиченим: маю час переглянути новини, почитати книжку.

останнє, що дочитав днями — jeff hannah, «the 2080s». таке собі інді-чтиво — не шедевр, мабуть, але... мені сподобалося. сюжет захоплює не одразу, поступово... щоби з якоїсь миті перетворитися на доволі динамічну пригодницьку історію, цілком достойну голівудського сценарію!

фабула: 2080й рік, людство готується до нової льодовикової ери, дехто переселяється на марс. сім'я зака картера також придбала квитки на зорельот до марсу, але сам зак має інші плани: він мріє стати професійним гравцем у віртуальні ігри, для цього йому необхідно залишитися на землі. тобто... втекти перед самою посадкою на зореліт. проте не все йде за планом, і вже на кораблі зак починає підозрювати, що дехто з пасажирів готується силою захопити комічний лайнер. чи це лише хлопцева фантазія?

написано як для підлітків, тож вкраїнською я б цю книжку навряд чи взявся читати, а от англійською можна. щодо художньої якості твору: я вже зізнавався колись, що читаючи англійською, я навряд чи можу оцінити цю якість, тож не дуже переймаюся.

персональний рейтинг: 3/5

книжка цікава вже хоча б тим, що доступна вільно в тенетах (окремо по сторінці, або увесь файл pdf) за умовами ліцензії creative commons. власне, я й знайшов її в переліку художніх творів на сайті creative commoms, і там ще багато різного чтива, яке обов'язково продовжу гортати. позвітую =)

8 коментар(ів):

papusha сказав...

Приємного лікування! :)

tivasyk сказав...

о так, дякую =) якби не головний біль -- було б таке собі продовження уікенду...

ivanko сказав...

бажаю здоров'я, швидкого одужання, та більше вільного часу - книжки приємніше читати на ясну голову :) .

m-yarix сказав...

Швидше одужуй!

Чудово, коли вмієш вільно читати англійською. Розмовляєш також вільно? Де вчився? Напевно, щоб добре вивчити іноземну мову, потрібно деякий час прожити за кордоном та постійно спілкуватись.

tivasyk сказав...

2m-yarix
> ...щоб добре вивчити іноземну мову, потрібно деякий час прожити за кордоном та постійно спілкуватись
це окрема тема... проте за кордоном я не жив, а мову -- не дивуйся, -- вивчав лише в школі. втім, після школи довелося інтенсивно перекладати для іноземців, тож мав таку собі "стресову практику". мабуть, далося взнаки. розмовляю доволі вільно -- хоча й гірше, ніж хотілося б. таки бракує практики. але читати час від часу щось англійською полюбляю.

Цінитель сказав...

Якщо цікавишся фантастикою (sci-fi, фентезі) – звертайся, можу дуже багато чого порекомендувати, оскільки цей жанр певно мій найулюбленіший в літературі. Хоча щоб щось порекомендувати, треба хоча б орієнтовно знати смаки. Скажімо, дивлячись на опис вищенаведеної книги на думку в якості рекомендації спадає прекрасна «Гра Ендера» від Орсона Скота Карда.

Анонім сказав...

Судячи з того, що "літом поїхати на відпочинок не вдасться" се твій шанс полежати спокійно під ковдрою.) Набирайся сил...

tivasyk сказав...

2всі
дякую за теплі слова: зігріває, вже скоро одужаю =)

2цінитель
я вже стільки всього перечитав, що якби спробувати пригадати й записати -- отримав би переліки по жанрах на цілі сторінки... інколи починаю щось читати -- і за якийсь час усвідомлюю, що це вже колись брав до рук =)

от зокрема і "гра ендера"... принаймні першу частину трилогії читав у оригіналі. наразі не пригадаю, чому не продовжував: мабуть тому, що мав завантаженою лише її, коли "пробував" на смак твори зовсім різних авторів, вибираючи, що продовжувати читати.

але! вдячний, що нагадав про цей твір -- тре буде взятися за нього ще раз. якщо знайду англ. варіант.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›