і шо ви думаєтє?! такі да, moblin!*

не встиг я написати про те, що перспективи в linux на стільницях все-таки є, і вони доволі райдужні завдяки розвитку проекту moblin — як ось читаю дуже цікаву новину на сайті mobility: «linpus продемонстрирует свою версию операционной системы moblin v2 для нетбуков». дивіться самі:
цитата. на виставці computex, що пройде в тайбеї (китай) з 2 по 6 червня, linpus проведе демонстрацію своєї нової операційної системи для нетбуків — moblin v2 linpus linux lite у версіях linpus ui та intel ui. (далі)
пробачимо редакції mobility неточність в назві: moblin v2 «своєю версією ос» від linpus'а, а тільки новим (першим?) дистрибутивом, збудованим на базі платформи moblin v2. в статті подано скріншоти користувацького інтерфейсу intel ui — якраз його й можна було бачити у відео в попередньому дописі. варіант інтерфейсу linpus ui виглядатиме дещо інакше — мабуть, так, як і попередні версії дистрибутиву linpus lite.

до чого ж я веду. офіційних повідомлень немає, але здається, я здогадуюся, яка альтернативна ос буде на тих нетбуках acer, котрі не задовольнятимуть обмеженням, що запропоновані microsoft'ом =)

* читати з характерною одеською вимовою

3 коментар(ів):

jin сказав...

До речі, і Linpus і Moblin побудовані на RedHat

tivasyk сказав...

2jin
тут потрібен коментар =/ для пересічного користувача базованість на іншому популярному дистрі означає дві речі:


а) побудова довкола менеджера пакунків rpm чи deb --- і це питання технічне і для користувача не є ключовим ну аж зовсім;

б) доступність "батьківських" репозиторіїв --- а у цім плані що linpus lite, що moblin не радують, за просто так працювати з актуальними репозиторіями redhat не вийде.

тому базованість linpus & moblin на червоній шапці --- справа чисто технічна, цікава хіба що історикам дистробудування чи пропаленим техногікам (як от ти, юро, хихи).

Сергій Манту сказав...

Офтоп. Якщо комусь цікаво, то розкрив відповіді на свої конкурсні загадки.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›