moblin виглядає класно

нещодавно в дописі про кризові новини ринку it я ділився думкою, що завдяки зусиллям intel (і спільноти розробників) перспектива колись побачити linux на кожній стільниці виглядає доволі реально. мова про moblin — проект, що ставить за мету створити готову, розвинену і якісну linux-платформу для будь-якого виробника нетбуків, котрий захоче постачати товар на ринок без обмежень, нав'язаних microsoft'ом.

так чим же такий класний той moblin, і чому він повинен «розставити все по місцях»?


ну, технічні деталі — окрема непроста тема, про це нехай пишуть спеціалісти для справжніх техногіків. доступність платформи для виробників — вже цікавіше мені, але про це якось іншим разом. а от юзабіліті та привабливість для користувачів, які раніше нічого крім краденого windows'а з вірусами-антивірусами не бачили... подивіться самі простеньке відео з веб-сайту moblin'а.


мені подобається. затримка лише за локалізацією та доступністю додаткового програмного забезпечення через якісь загальнодоступні репозиторії.

наразі друга версія moblin доступна усім на випробу: достатньо завантажити образ (перехрестіться: 666 мб), залити на диск cd або носій usb і спробувати в режимі live. юра новоставський зацікавився — почекаємо його звіт зі скріншотами!

5 коментар(ів):

jin сказав...

Я й справді виявив зацікавлення, але спробував лише ввечері, оскільки вдень був далеко від свого білого нетбука.

Що ж спробував Monlin 2.0 beta, який (образ) важить 666МБ (!!!) :) Що скажу - симпатично, але:

1. недороблено
2. не для мене (наразі) набір софта.

Зразу кинулось у очі, що ОС написано для задоволення потреб "рядового інтернетчика" - із коробки отримуємо браузер (на базі firefox 3.0.10), клієнти для jabber, last.fm та twitter ;) Офісного пакету "у корбці" не виявилось, як не виявилось і кодеків, окрім того браузер "підвисає", і не дає можливості запостити щось у блог на блогерсі. Пошук за змовчуванням - яху :)

за 5-7 хв користування вичитав стрічку ідентифікації браузера:

Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.9.2a1pre) Gecko/20090518
Firefox/3.5 MoblinWebBrowser/0.0

Також виявив (напевне про це пише в документації, але ж хто її читає ;)), що Moblin побудовано на базі RedHat/Fedora, у якості графічної оболонки використовується дуже закоастомізований XFCE, хоча у системі дуже багато "гномівських" утіліт

ukrainets сказав...

Ай лайк іт ! От би насправді попробувати цю ОС :)

tivasyk сказав...

2jin
> у системі дуже багато "гномівських" утіліт
це закономірно, бо xfce наразі дуже мало інтегроване середовище, з доволі бідним набором власних віджетів, утиліт і софта тощо. чи помітив ти, зокрема, що в xfce-версії linux mint (для прикладу) gnome-служби стартують разом зі стільницею одразу, а kde-служби -- ні, хоча теж можна включити =)

2ukrainets
От би насправді попробувати цю ОС
спробувати можна: завантажуй і заливай на usb. а от користуватися, схоже, ще рано: сирувате. проте потенціал у цієї платформи значно більший, ніж у кастомних дистрах виробників, наприклад у linpus linux'а на aspire one'ах.

jin сказав...

2ukrainets: у такому варіанті як вона є зараз, вона лише умовно придатна до серйозного використання. Але виглядає красиво (і працює на нетбуці настправді швидко)

Анонім сказав...

Цей Моблін класно буде виглядати на поаншетних UMPC

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›