перемога україни як держави?

читаю в черговому опусі про перемогу футбольного клубу «шахтаря» в змаганнях за кубок уефа, про довгий шлях президента клубу пана ахметова до цієї перемоги, і про те, що...
цитата. ...це не лише його перемога, перемога тренера румуна мірчі луческу та футболістів «шахтаря», — а й перемога україни як держави! (джерело)
ну... я іноді просто не знаю, як прокоментувати такі от писульки. буквально одібрало мову. найдоречніший вигук складається з двох нецензурних слів: п..ць, б...дь!

скажіть мені, яким боком це перемога україни? і то україни як держави? я цього не розумію, просто не в змозі осягнути зв'язку.

пан ахметов запросто міг би бути цукровим магнатом з островів фіджі або нафтовим королем з саудівської аравії. усі тоті бразильці, серби, румуни, хорвати, поляки, мексиканці, болівійці — а разом з ними й українці! — могли поїхати грати за його команду хоч на берег слонової кістки. після перемоги могли обгорнутися хоч бразильськими прапорами, хоч туалетним папером з логотипом рідного клубу.

я ні в кого не хочу забрати радість перемоги чи применшити заслуги самих футболістів, їхніх тренерів та менеджменту клубу — молодці! але де тут україна як держава?

таки п..ць б..дь, бо роздратувало це словоляпство: їм, бачте, за прапор прикро...

статистика

українці складають «аж» 60% командного складу «шахтаря», решта — легіонери, переважно з бразилії (17%).

з чотирнадцяти гравців (включаючи заміни), котрі грали фінальний матч проти «вердера», було п'ятеро бразильців (36%); українців також п'ятеро (36%).

обидва голи у ворота «вердера» забили бразильці — 100%.

14 коментар(ів):

papusha сказав...

Таке гіперболізоване почуття справедливості Україні тільки шкодить. Сусідні країни не гребують хвалитись напівсвоїми успіхами, а часто приписувати собі чужі. Особисто мені не вистачило мудрості та щедрості духу вболівати за Шахтар. Але нації маловірів потрібні перемоги. Слава Богу вони є...

tivasyk сказав...

2papusha
> гіперболізоване почуття справедливості Україні тільки шкодить.
мабуть, так... проте мені особисто не потрібна така україна. і збудована за взірцем країн, які не гребують — також =/

знаю, такий максималізм навряд чи симпатично виглядає, але ось так.

papusha сказав...

Ну така вже в нас неідеальна ситуація. Відкинути легше, ніж виправити (це я максимолізмом на максималізм)

tivasyk сказав...

2papusha
> Відкинути легше, ніж виправити
о, це ще один мій недолік: коли йтиметься про спроби виправити обставини, я візьмуся. але якщо виправляти треба людей... відкидаю.

бо виправляти людей можуть лише вони самі.

papusha сказав...

Не дуже бачу в цій історії межу між людьми та обставинами, а лише безпросвітну кучу національних комплексів. І відверто не знаю, що з ними робити.

tivasyk сказав...

2papusha
> безпросвітну кучу національних комплексів
а я не бачу... але це нормально: збоку завжди видніше. навіть прислів'я якесь таке є, принаймні в сусідніх країнах =)

jin сказав...

практично те саме можна сказати і про братів Кличків (як боксерів). Народились у Молдові, розмовляють російською, тренувались і працювали у Німеччині, але українці ними гордяться(-ились)

tivasyk сказав...

> але українці ними гордяться

...і тут встає воронін, або (що ще огидніше) якийсь лівий журналіст з молдови — і каже, що успішний «творчий» шлях кличків є не лише їхньою перемогою, але й перемогою молдови як держави =/

не смішно? певно, це мої особисті національні комплекси, панове.

papusha сказав...

p.s
кучу комплексів я приписувала цитованим журналістам...

tivasyk сказав...

2papusha
е... пардон. поспішно прийняв на свою адресу =)

Цінитель сказав...

Дуже люблю футбол, вболівальницький стаж – десь 15 років і з такою постановкою питання не погоджусь «категорично» ;)
Перемога Шахтаря – це перемога України! Рахувати процентне відношення представників країни, з якої виступає команда в сучасному КЛУБНОМУ футболі – нонсенс. Мені чомусь не доводилось читати скарги на кількість англійців в Челсі чи Арсеналі або іспанців в Реалі чи Барсі. Звичайно ж хотілося б бачити більше «наших» в основі, але якщо цього немає – то це ще не привід применшувати справжнє футболне щастя, яке в пенвній мірі несподівано впало на любителів футболу України.
Мені було радісно спостерігати, коли Шевченко піднімав над головою «вухастого» (так жартома називають Кубок Ліги Чемпіонів) або Тимощук минулоріч – Кубок УЄФА. Але це не називали перемогою України, це було звитягою цих окремих футболістів. А от тріумф УКРАЇНСЬКОГО клубу – хто б не був його володарем та скільки бразильців там би не грало – це справді тріумф України.
П.С. про те, що Віталій та Володимир народились в Молдові(!) чую вперше :)

SM сказав...

У світі не існує такого поняття, як національний клуб. Коли виграє "Мілан", то усі знають же це італійський "Мілан" і всі лож...ли на Кака, чи Зеєдорфа. Тому не потрібно применшувати достоїнств "Шахтаря" - це українська команда. А те що це "перемога укр. держави" це жодній Італії не взбреде в голову. Тому таке говорять "мізери" і таким хвилюватися повірте не варто.

С.Манту сказав...

Хто про шо, а я про старе. Товаріщі загадувачі, щось пишіть (не те, зовсім не те, холодно, гаряче...), а то скоро конкурс завершиться і я так і не встигну все відгадати.
p.s. Плюс завдання для Тараса оновити таблицю "вгадано - не вгадано".

tivasyk сказав...

2усіа баба яга проти!

2с.манту > ...оновити таблицю "вгадано - не вгадано"обов'язково погляну до конкурсу сьогодні.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›