неттопи — настільні комп'ютери ультрамалого літража (кумдено, але сьогодні справді модно вимірювати об'єм корпуса в літрах) на базі ультракомпактних материнок, процесорів intel atom та чіпсетів з підтримкою full hd.

одним з перших таких комп'ютерів на платформі intel atom + nvidia ion стане acer aspire revo, про який я згадував. мені дуже цікаво буде подивитися, що ж це за звір: чекаємо в україні на початку літа за ціною 400 доларів. але мова про інше.

на фоні невпинного падіння продажів «дорослих» пк через кризу і популярність ноутбуків/нетбуків, виробники першої п'ятірки покладали чималі надії на отакі неттопи.

в наших теренах до ситуації долучаються традиційно сильні позиції локальної зборки пк, через що ні у dell'а, ні в hp свого часу не вийшло відвоювати бодай більш-менш помітну долю на ринку споживацьких комп'ютерів, та й в корпоративі все доволі погано.

неттопи начебто дарують а-брендам новий шанс. але...

компоненти стардартні й доступні давно. платформи також стандартизуються — і тепер з'являються повідомлення про їх доступність за дуууже цікавими цінами. і все це надзвичайно швидко. локальному виробникові залишається тільки визначити точку пробудження попиту саме на такі системі — і продовжити пропонувати «те саме, але дешевше».

і ніякого приходу а-брендів в сегменті настільних пк не відбудеться.

3 коментар(ів):

podarok сказав...

Не поставлять хрест...
Я також про це розмірковував...
Мислив, що якщо Атом в шість разів слабший за чотириголовий К'ю,, але за ціною в 20 разів дешевше, то тим К'юшкам - хана...
Але ні... Сам Інтел не доспустить, щоб з цього боку був підрив бізнесу, адже, якщо впаде Делл, або впаде ХП - тоді і в інтела впадуть "яйця", бо на стабільному ринку простіше прогнозувати і продавати, чим на тому, де постійні скачки і синусоїда...

tivasyk сказав...

андріє, ані hp, ані dell не впадуть через масовий попит на неттопи: можливо, і похитнуться, але пристосуються, адже продаж процесорів (попри штрафи, хаха) контролює intel, який в першу чергу забезпечує попит ключових клієнтів. а це трійко лідерів світового ринку пк: hp, dell, acer.

до того ж неттоп на atom'і не буде в 20 разів дешевшим за дорослу машинку. хіба що в 2 рази (і то в кращому випадку).

і попри це — пророкую, що вже протягом року, максимум півтора, неттопи з підтримкою full hd дуже серйозно вгризуться в продажі традиційних настільних пк.

зокрема сам intel (за повідомленнями на digitimes) оцінює, що неттопні atom'и (230й & 330й) складуть разом до 60% поставок усіх десктопних процесорів компанії вже в 4му кв. поточного року.

по-моєму, це таки хрестик.

не надгробна плита, звісно — так швидко великі десктопи нікуди не підуть, але тенденція серйозна.

tivasyk сказав...

ну і для повноти картини: перший хрестик поставили портативні комп'ютери.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›