вранці дорогою в офіс звернув увагу на цікавий білборд з тим, що у нас прийнято називати соціальною рекламою: «важко підняти? ще важче розірвати!»

зразу не зрозумів, про що мова, але мав змогу вчитатися в текст, поки стояв на світлофорі: «підніми питання про шлюбний контракт до одруження».
анекдот. в магазине «барби и кен».
— моя дочка обожает барби. я хотел бы купить ей какой-нибудь набор...
— у нас широчайший выбор. пожалуйста: «барби в деревне», «барби
на гавайях», «барби на горных лыжах», «барби разведенная»...
— а какие цены?
— все по 100 долларов, только «барби разведенная» — 200.
— почему так?
— ну как же, у нее ко всему еще дом кена, машина кена, бассейн кена...

зрозуміло, що бувають ситуації, коли укладена шлюбна угода рятує когось від фінансового банкрутства. але чи рятує від банкрутства романтичного: чи рятує шлюб? в зв'язку з цим я не можу здихатися такої думки:

шлюбний контракт — це підготовка до розлучення.

чому немає такої соціальної реклами? принаймні, вона була б чесна, на мою думку.

питання до одружених і заміжніх: як ви ставитеся до шлюбних контрактів? і окремо те саме питання до неодружених та незаміжніх. чи варто починати шлюбне життя із завчасного розподілу майна, житла, майбутніх дітей? чи сумісні, на вашу думку, необхідний для цього прагматизм — і справжнє кохання?

коротше: конкретно ти будеш укладати шлюбний контракт?

p.s. вибачте за грубість, хамство і маніпулятивні техніки, але... якщо котресь бабисько має гіпертрофований комплекс власної непривабливості, вільно себе почуває у чоловічих позах (див. білборд) і хизується агресивним, не-жіночим кредо «я сильна!» — то контракт, мабуть, показаний клінічно.

я інколи думаю/пишу про фемінізм:

21 коментар(ів):

jin сказав...

це реклама Євгенії Червоненко з її проектом "Я - Сильна"

tivasyk сказав...

2jin & all
я свідомо не називав імен і не показував пальцем, щоби залишити собі право на маленьке задоволення дописати отой постскриптум про бабисько =) думаю, він цілком передає моє ставлення до цього конкретно і усіх подібних проектів.

jin сказав...

ну контракт - не обов'язково підготовка до розлучення :) можна там наприклад написати "жінака зобов'язується ... не менше 5 разів на тиждень протягом першого року шлюбу, 2 разів на тижень протягом перших 10 років, і за домовленістю сторін надалі", якісь моменти прибирання та догляду за дітьми, тощо. Якщо буду одружуватись вдруге (втретє), то обов'язково потурбуюсь про шлюбний контракт

jin сказав...

Тільки я їм'я сплутав, здається не Євгенія, а Маргарита.

PS: саме рекламне зображення і гасло - дуже непривадбиві

Offspring сказав...

Я за. Цілком погоджуюсь з Jin. Шлюбний контракт - це ЗОВСІМ не підготовка до розлучення. З таким же успіхом можна сказати, що профілактика захворювань (вживання вітамінів, теплий одяг тощо) це підготовка до хвороби. Або одяганя ремнів безпеки в автомобілі - це підготовка до аварії.

Анонім сказав...

Усім читати уважніше сам текст!
"...шлюбна угода рятує когось від фінансового банкрутства. але чи рятує від банкрутства романтичного: ‹b› чи рятує шлюб? ‹/b› "

Як на мене - шлюб потрібно рятувати кожного дня.

Анонім сказав...

кутики набрати з клавіатури!
ха-ха, перше за клямку, а потім читаю же зачинено)

Анонім сказав...

А саме виконання рекламе - уродське. І чому не згадувати хто на хвотці? Що мінтранспорту до цього жодного відношення немає?

tivasyk сказав...

2offspring
З таким же успіхом можна сказати, що профілактика захворювань (вживання вітамінів, теплий одяг тощо) це підготовка до хвороби. Або одяганя ремнів безпеки в автомобілі - це підготовка до аварії.

профілактика — трохи невдалий приклад, бо шлюбний контракт не є профілактикою розлучень. а от паски безпеки — таки справді є свого роду підготовкою до аварії: вони для цього придумані =)

власне, як і шлюбний контракт — він придуманий якраз на випадок розлучення (що б там не говорили), і вступає в дію (чи я щось не так розумію?) в ситуаціях, коли про кохання вже аж ніяк не йдеться.

tivasyk сказав...

2jin
> Тільки я їм'я сплутав, здається не Євгенія, а Маргарита.

це вказано на самому білборді, якщо придивитися.

> саме рекламне зображення і гасло - дуже непривадбиві

думаю, що це відносно. для певної групи жінок (обійдуся без епітетів) гасло виявиться, мабуть, дуже привабливим.

"всі мужики -- козли!" чомусь спадає на думку.

але мені з такими пані не по дорозі в житті — попри те (чи навіть через те), що я себе вважаю феміністом.

jarofed сказав...

Якісь подвійні відчуття викликає у мене цей запис. А взагалі, якби моя дружина сказала мені перед одруженням - "а давай но складемо шлюбний контракт" я б, мабуть, почав ставитись до неї якось інакше. А зараз живу душа в душу і щасливий, що так склалося. Втім, нам і ділити не було що - все що нажили - дійсно наші спільні набутки.

Шлюбні контракти, мабуть, потрібні тільки старим нафтовим магнатам, які одружуються із молоденькими топ-моделями. А у нашому простому житті нехай вже краще буде банкрутство фінансове, ніж банкрутство романтичне! Звісно - це тільки моя думка. Нікому не нав'язую.

Offspring сказав...

То Тівасик: шлюбний контракт — він придуманий якраз на випадок розлучення.
Така фраза є перекручуванням фактів. Питання, що ставляться "на випадок розлучення" - це лише одна група питань. КРім того, в контракті можуть бути передбачені й інші майнові та не майнові питання, що виникають під час подружнього життя. При цьому, як на мене, таких питань більшість. Зокрема, якщо у Вас є діти від першого шлюбу і Ви вступаєте в інший шлюб, то можете за цими дітьми залишити право на користування чи вилодіння своїм майном.
А щодо профілактики чи одягання ремня безпеки вважаю приклад вдалий. Одягання ремня безпеки це не підготовка до аварії, а підготовка НА ВИПАДОК аварії. Бо якщо Ви не одягнете ремінь безпеки, то це не значить що Ви в аварію не попадете. І навпаки. Якщо Ви уклали шлюбний контракт - то це не значить, що через деякий час Ви розлучитесь.
А негативні почуття до цього виду контрактів розумію: совдеповське виховання (любов купити не можна!!!, а тим більше не можна вписати в рамки контракту). Однак, як показує зарубіжна практика, такий вид контрактів досить успішно функціонує протягом десятиліть, якщо не століть.

tivasyk сказав...

2offspring
> Питання, що ставляться "на випадок розлучення" - це лише одна група питань. [...] в контракті можуть бути передбачені й інші майнові та не майнові питання, що виникають під час подружнього життя.

зізнаюся, я ніколи не бачив шлюбного контракту. тому щодо змісту не можу сперечатися. та й в дописі про це не згадую.

щодо решти коментаря... мабуть, ми поки що трохи не розуміємо одне одного. можливо, я недостатньо повно дав зрозуміти, що саме викликає в мене презирливе ставлення до такого феномену.

спробую-но ще раз.

нехай в контракті немає жодного пункту на випадок розлучення =) а виключно умови, яких подружжя має дотримуватися протягом спільного життя у шлюбі, гаразд?

така угода — це юридичний документ, і у випадку, коли одна зі сторін має претензії до іншої стосовно виконання згаданих умов, вона...

а) показує копію контракта своєму партнерові, тицяє пальчиком у відповідний пункт, і каже «цигиль-цигиль, ай люлю» — а партнер відповідає: «да, винний, виправляюся»... або

б) один оформлює свої претензії юридично в суді, а другого викликають туди як відповідача?

який варіант відповідає задачам контракту як юридичного документу?

сподіваюся, тут вже зрозуміло, куди я хилю, але щоби таки уникнути можливого непорозуміння, я продовжу.

коли ти застібаєш пасок безпеки — ти допускаєш, що аварія може трапитися. не з кимось-там, а саме з тобою, в цій конкретно автівці, через 10-15-20 хвилин. тому то ти й застібаєш того паска — не для краси, а щоби мінімізувати шкоду собі від аварії, котра може трапитися. ти готуєшся до неї.

коли ти укладаєш шлюбну угоду — ти, абсолютно аналогічно, допускаєш можливість виникнення тієї ситуації, в котрій цей документ знадобиться як юридичний інструмент для вирішення суперечки. в цей момент ти готуєшся до неї.

чи я щось десь перекрутив?

але все це стосується, мабуть, лише майнових питань. і саме на роздуми про офррмлення таких угод мене навів плаказ зі слоганом «я — сильна».

а от щодо немайнових контрактів — тут я наразі не маю що сказати. готовий слухати і вчитися.

Martiana сказав...

Яка ж цнотлива хутірська філософія столичних романтиків! Буде у нас середній клас - будуть шлюбні контракти. Інакше ми недоєвропейці.
Вражає, що "жінка - сильна" для вас поняття несумісні. Але цей ідеал знали і наші пращури, а тим більше він утверджується сьогодні в умовах повальної фемінізації чоловіків.
І даремні дорікання щодо естетики реклами, безсумнівно, її автор-художник сам постраждав від шлюбного контракту.

tivasyk сказав...

2martiana
> Вражає, що "жінка - сильна" для вас поняття несумісні.

дякую за відгук, але... так само, як я опоную в цьому дописі, насправді, своєму уявленню про шлюбний контракт (дякую offspring'ові за натяки), а не конкретній людині, так і ти* опонуєш не моїй точці зору, а своєму уявленню про неї =)

для мене поняття «жінка» і «сильна» цілком сумісні. несумісні «жінка» і маскулінність, «жінка» і по-чоловічому агресивне протистояння світові, «жінка» і жіночий сексизм.

> цей ідеал знали і наші пращури

чоловіки (не-фемінізовані) розберуться зі своїми ідеалами, а от жінок, для котрих це ідеал, мені завжди трохи шкода =/

> тим більше він утверджується сьогодні в умовах повальної фемінізації чоловіків.

практично кожен чоловік вже дитиною, підлітком проявляє свою агресивну (у широкому сенсі, мова не лише про бажання буцатися між собою) чоловічу натуру. і частенько цю поведінку сучасний соціум «виправляє» (читай фемінізує), часом доволі жорстко.

не секрет, що мами, з різних причин, мають більший вплив на виховання дітей, в садочках вихователі -- майже завжди жінки, в школах вихователі -- ... =/ і нерідко це жінки доволі змаскулінізовані непростим життям, правда?

до чого я веду? жінка робить з чоловіка чоловіка, і на протязі всього життя виховує його. фемінізація чоловіків — це, на мою думку, багато в чім наслідок маскулінізації жінок.

тож якщо сьогодні в соціумі не потрібні, не зручні маленькі бешкетники -- звідки взятися лицарям?

> даремні дорікання щодо естетики реклами, безсумнівно, її автор-художник сам постраждав від шлюбного контракту.

тут ніц не скажу, не знаю.

p.s. ще раз щиро дякую за коментар. я свідомо зробив зусилля, щоби зігнорувати можливу різницю у віці й не "викнути" — сподіваюся, це не буде сприйнято за образу: інтернет =)

Martiana сказав...

За Вашою логікою фемінізація чоловіків - наслідок маскулінізації жінок, тобто вони жертви "бабиськ". Я ж тримаюсь протилежної думки: жінка змушена маскулінізуватись, бо не бачить серед протилежної статі лицаря, захисника. Це суперечка про те, що було перше: яйце чи курка. Насправді, двостатевий світ біполярний, але бачення жінки ще певний час за інерцією буде виштовхуватись на маргінеси.
А бешкетники в сенсі "бунтівники" завжди потрібні суспільству, точніше його поступу, втомились чоловіки - цю роль візьмуть на себе жінки.

tivasyk сказав...

2martiana
> За Вашою логікою фемінізація чоловіків - наслідок маскулінізації жінок, тобто вони жертви "бабиськ".

ну, десь майже так =)

тільки от жертвами бабиськ я б не вважав чоловіків взагалі. скоріше, їхні жертви -- це їхні ж діти -- маскулінізовані дівчатка і фемінізовані хлопчики.

> Я ж тримаюсь протилежної думки: жінка змушена маскулінізуватись, бо не бачить серед протилежної статі лицаря, захисника.

ну, то треба краще пошукати? =) ми (всі) взагалі схильні бачити довкола саме те, що підсвідомо шукаємо. і я також не просто так виділив того білборда серед десятків інших, побачених дорогою =)

але я не даремно згадав про те, що саме жінки більшою частиною виховують хлопчиків. тим, кому пощастило на початку життя частіше зустрічатися з не-маскулінізованими жінками, виростають лицарями, я переконаний.

> Насправді, двостатевий світ біполярний, але бачення жінки ще певний час за інерцією буде виштовхуватись на маргінеси.

це два твердження, які, на мою думку, дещо суперечать одне одному =/ для нормального чоловіка природньо бути більш агресивним за жінку, тому зрозуміло, що у світі, де чоловіча половина змушена щодень частіше зустрічатися з жіночою (в професійних сферах, а не лише ввечері вдома) -- вони конфліктують і чоловічий світогляд, як більш агресивний, "витісняє" жіночий кудись там...

але саме жінки відіграють визначну роль у вихованні, тому не дивно, що з часом, повільно але неухильно, чоловіча половина фемінізується. а от причиною маскулінізації жінок, на мою думку, є не "розм'якшування" чоловіків, а бажання жінки (чи окремих жінок, які отримують значний вплив на решту) агресивно конкурувать в тих галузях, які умовно вважаються "чоловічими".

про цю конкуренцію чудово, по-жіночому написала helenka у своєму блозі.

> А бешкетники в сенсі "бунтівники" завжди потрібні суспільству, точніше його поступу, втомились чоловіки - цю роль візьмуть на себе жінки.

неуважно =) чоловіки не втомились. ще раз: їх поведінка багато в чому визначається тим жіночим оточенням, в якому вони виростають. чи ні?

tivasyk сказав...

2all
знайшов у тенетах доволі цікаву оглядову статтю про шлюбний контракт в україні, там є і типовий шаблон угоди.

Terra сказав...

Контракт це для тих, кому є що втрачати (в матеріальному плані), або тих, кого гіркий досвід навчив підстраховуватись законом, а не тільки любов*ю і довірою до партнера.
Покинута жінка, що весь час була матеріально залежна від чоловіка, так як виховувала малих дітей навряд чи стане на бік високих почуттів і заперечуватиме доцільність шлюбного контракту.
А нам, молодим і наївним, ну просто грішно! закопувати любов і довіру "лопатою сухого розрахунку"

tivasyk сказав...

2terra
дякую за розсудливий коментар.

2martiana & all
я максималіст, а ще дуже сильно залежу від першого емоційного враження... тому, мабуть, — такий гострий відгук на ту рекламу.

і мені справді була цікава думка зовсім різних людей.

дякую всім-всім за коментарі.

jin сказав...

Шлюбні контракти, мабуть, потрібні тільки старим нафтовим магнатам, які одружуються із молоденькими топ-моделями. А у нашому простому житті нехай вже краще буде банкрутство фінансове, ніж банкрутство романтичне! Звісно - це тільки моя думка. Нікому не нав'язую.Ярославе, от візьмімо мене, я покищо не нафтовий магнат, і найближчим часом не збираюсь одружуватись із неповнолітньою фотомоделлю, але коли буду одружуватись вжруге - обов'язково подбаю про шлюбний контракт

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›