дякую, всі вільні

тема смерті паперових комп'ютерних видань отримала продовження: сьогодні штат редакції та комеційних відділів видавництва «коміздат» розсилають повідомлення про те, що видавництво (тов «дєкабрь») припинило випуск своїх журналів:
хто наступний? підозрюю, що найбільш ймовірним претендентом може бути видавництво «софтпресс»... втім, це вже не аналітика, а «експертна думка» (тобто інтуіція).


ризикну ще раз проговорити те, що так чи інакше можна було зрозуміти з попередніх моїх дописів на цю тему (бо, мабуть, лише зараз чітко сформувалася думка): криза сама по собі нічого не ламає, вона лише каталізує давно набряклі зміни в галузі: читацька аудиторія спеціалізованих, зокрема комп'ютерних видань в останні роки значно звузилася, і достатня для підтримки лише одного-двох проектів. для решти перехід онлайн був би порятунком, якби цей варіант не був утопічним: «паперові» редакції не вміють працювати в тенетах, миттєвий перехід неможливий, заробітки там значно нижчі, та й конкурентне середовище місця не залишає.

тому підозрюю, що в результаті матимемо два-три справді комп'ютерних видання («комп'ютерний огляд», «домашній пк», «chip») і кілька умовно комп'ютерних (гаджетовий глянець).

а ти що читаєш?

17 коментар(ів):

Анонім сказав...

"64"

Манту сказав...

І ще цей журнальчик :)

Цінитель сказав...

З вищенаведених журналів мабуть не буду жалкувати за жодним. Особливо за журналом «Шпіль», стиль якого м’яко кажучи не подобався.

Який журнал мені і справді шкода – так це «Мой компьютер». Щоправда, з цим виданням негаразди розпочались ще з середини минулого року. На протязі 2001-2008 років я був його постійним читачем, а інколи навіть автором :) Журнал вигідно відрізнявся від інших свої оригінальним «почерком» та теплою атмосферою. Але, схоже фінансові проблеми не оминули в свій час і «МК»…

tivasyk сказав...

2цінитель
> фінансові проблеми не оминули в свій час і «МК»

гхм, зізнаюся, не дуже добре знайомий з тим, як трапилося, що часопис перейшов у портфель "софтпресу"... можливо, власники просто одного дня вирішили продати проект -- а виявилося вчасно? новий же власник -- "софтпрес", -- схоже, виявився нездатен використати потенціал видання.

самому цікаво, як воно було. проект був цікавий, це правда -- хоча у колі продавців-айтішників (тих, що працюють в офісах дистриб'юторів, виробників тощо) було доволі зверхнє ставлення до нього =/

tivasyk сказав...

2цінитель
ага, і ще... "мк" за стилем роботи та "форматом" був, на мою думку, найближче до вебдвануля... якби вчасно та з ентузіазмом взятися -- проект міг би досить плавно перетекти до тенет. не склалося.

tivasyk сказав...

2анонім (aka с.манту)
> 64

це той, що "шаховий огляд"? вау.

Анонім сказав...

угу.
Жадаю за чимось схожим в Україні (і є потреба, і є підстави). Колись була спроба, звалася "Вертикаль". Основний плюс "рижский" формат. Але він скоро загнувся. Тепер єдине що є? "Ладья". Донецьке твориво, а хочеться чогось хоч трішки галіцманського...

tivasyk сказав...

2анонім (aka с.манту)
цікавий розвиток теми паперових змі =) для традиційної редакції перехід в тенета -- це шокова терапія, ймовірність позитивного результату наближається до нуля. а навпаки?

хтось із письменників (желязни?) колись сказав таке: коли я хочу почитати щось цікаве -- сідаю і пишу (ну, якось так...)

далеко заходжу ось до чого: створити шаховий веб-порал, зібравши невелику спільноту однодумців, має бути не так складно, як одразу запустити паперовий часопис?

Анонім сказав...

Та їх існує ціла купа. Але. Шахова термінологія у нас російська, традиції школи совєтської, більшість топових гравців володіє російською...
Пролізти, на хоча б задовільний рівень, "чомусь" українському на голому ентузіазмі можливо?

tivasyk сказав...

2анонім (aka с.манту)
як на мене, справжній ентузіаст найперше отримує задоволення від процесу незалежно від досяжності чи недосяжності якоїсь там мети --- тому може пролізти куди завгодно!

Анонім сказав...

Ну тоді все діло в некомпетентності. Просто важко (і чи потрібно?), приміром, видавати фізичний журнал одному, закінчивши лише фізико-математичний ліцей.

tivasyk сказав...

2анонім
> чи потрібно [...] видавати фізичний журнал одному, закінчивши лише фізико-математичний ліцей.

це питання аудиторії. академіки таку "фізичну мурзилку" не читатимуть -- але знайдеться чимало зацікавлених людей того ж рівня, для яких і варто робити проект.

прикол вебдвануля: він не стільки "пише для", скільки об'єднує спільноту.

Анонім сказав...

Буду мати менше робіт - можливо і повернусь до ідеї створення галіцманського шахового блогу.

jin сказав...

останнім часом на папері читаю (негрегулярно) лише business class, playboy, maxim :) там інколи теж компютерні теми бувають :)

tivasyk сказав...

2jin
> читаю [...] playboy, maxim

можу запропонувати ще xxl в колекцію, я його називаю виключно "хахаль" =)

(юро, сприйми за жарт) мені доводилося зустрічати людей, котрі вважали читання (саме читання, а не розглядання) плейбою елементом певного стилю, статусу...

ги. я полюбляю якщо розглядати, то щось одвертіше, а якщо читати — то щось інтелектуальніше. playboy = попса для мажорів =)

але це а) імхо і б) наполовину жарт.

ZuZzZa сказав...

Чесно кажучи, у останній час читаю лише "Домашний ПК" й "Компьютерное Обозрение"...
СНІР вже давно не читаю...
Моє ІМХО, що залишаться лише найкращі видання і жумаю будуть на рівні вишчому за теперішній!

tivasyk сказав...

2zuzzza
> ...залишаться лише найкращі видання і думаю будуть на рівні вищому за теперішній!
як саме? що менше їх залишається, то слабша конкуренція =/

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›