криза — каталізатор змін

читав сьогодні чергову статтю про віртуалізацію (до речі, цікава), і вичитав банальну, але влучну й актуальну фразу:
цитата. криза — дуже хороший каталізатор змін.
це була приказка, слухайте казку. вчора видавництво sk ukraine повідомило про повний перехід до онлайнових публікацій. хто не знає: sk ukraine спеціалізується на виданнях в галузі інформаційних технологій: pc week (україна), crn (україна), next. в березні вийдуть останні паперові часописи з цими назвами, продовження треба шукати онлайн.

тут мав би бути абзац про те, які чудові часи настали, як змінюється світ довкола, як засоби масової інформації поступово мігрують в цифрові простори тенет, скільки дерев тепер уникнуть вирубання бла-бла-бла. так?

якщо ви чекали цього — значить, мало знайомі з поточною ситуацією на ринку друкованих змі. рекламні бюджети зменшилися, значна частина рекламодавців навіть відмовилися від реклами в 1 кварталі. в результаті наклади зменшились, ряди штатних журналістів дещо порідшали (ряди блогерів, відповідно, поповнились), а працівники редакційних відділів реклами заметушилися в пошуках бодай якихось фінансових крихт.

декотрим виданням вже довелося закритися, іншим — ще доведеться. найгірше доводиться тим проектам, які заробляли не продажем накладів, а виключно рекламою. розпізнати їх неважко: як правило, друкують вони повну х...ню вузькими колонками поміж блискучих шпальт з рекламою годинників, лімузинів і парфумів — а в окремих, найтяжчих випадках навіть яхт і літаків. в професійному колі це називається «ґлянєц», і буває кількох різновидів: «развлєкатєльний», «жєнскій», «мужской», ба навіть «бізнес-ґлянєц».

ну і лихо з ним, тим глянсом. але ситуація складна не лише для таких проектів, без реклами і без накладів лишаються журнали й в інших сегментах.

схоже, що саме це трапилося і з проектами sk ukraine? звісно, анонс переходу в режим онлайн звучить трохи оптимістичніше, але... більша частина команди, котра робила журнали pc week, crn та next, звільнилася і шукає роботу в інших видавництвах. хто робитиме онлайн-проекти sk ukraine — неясно.

таку значно менш оптимістичну картину дає в своєму блозі анатолій гришин, в дописі з яскравою назвою «загибель богів». анатолій з 2005 по 2007 працював шеф-редактором в sk ukraine, тож досить добре знає «кухню». цікаво почитати.

а твій улюблений журнал ще не закрився?

8 коментар(ів):

MustangUA сказав...

"Домашній ПК" ще вроді тримається. Тьху-тьху нівроку. :)

Роман Туз сказав...

Наймуть веб-лансерів і ті будуть штампувати статті... Здебільше нікому не потрібні...

Сергій Манту сказав...

Мій магазин ледь дихає. Навіть невдобно якось з/п отримувати :)
Чув десь на днях таку от бувальщину: Канторка закривається. Дірєктор каже працівникам: "Слухайте, а може я вам замість зарплати бенкет влаштую?"...

tivasyk сказав...

2сергій манту
> Мій магазин ледь дихає

що продаєте?

Анонім сказав...

магазин = журнал

tivasyk сказав...

2с.манту
а! не зрозумів одразу =) що за журнал?

Анонім сказав...

Неа. Ще власник буде шукати, що про нього пишуть... і тут в коментах прочита "ледь дихає" lol.
Краще скажи, чого про мою нову замітку не поновило на блогах гугля, далі пише "1 день тому"? Як працюює це "Мої сусуди"?

tivasyk сказав...

2анонім (aka с.манту)
> чого про мою нову замітку не поновило на блогах гугля, далі пише "1 день тому"?

гхм, не знаю. справді, дивно.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›