хмарки з логотипом google?

вчора прочитав невеличкий допис на itc.ua про те, що онлайновою поштою gmail тепер можна користуватися і офлайн: себто, відкривати gmail у браузері й переглядати повідомлення, писати відповіді навіть коли комп'ютер не підключений до тенет; під час наступного підключення всі локальні зміни будуть синхронізовані з сервером.

прочитав, і розшарив новину в googel reader'і з таким коментарем:
tivasyk: google на прямій дорозі до того самого міфічного cloud computing'а. решта всі в дупі... =/ а як же конкуренція?
юра новоставський (aka jin), котрий періодично виступає моїм візаві у технічних питаннях (і то доволі грамотно, бо в нього загалом значно більший багаж технічних знань), відповів:
jin: який cloud computing? google до нього якраз доволі близько, але потрохи відходить — спочатку google gears дозволив користуватись google reader у оффлайні, тепер — gmail, наступний етап — google docs? ми разом від гуглом ідемо від «хмарних обчислень» до звичайного офісного пакету.
тепер моя черга.

ідея споживацького cloud computing'га як повної протилежності офлайну — коли «хмарковий» комп'ютер має 100% часу бути підключеним до тенет, — це утопія, по-моєму. що насправді потрібно для нормального cloud'а — це прозора синхронізація документів, пошти, контактів... усього! — і відв'язка від платформи (перехід до браузер-центрованої ос і програмного набору).

а тепер скажіть, що google не на правильному шляху?

ідея google chrome'а ж совсім не в тому, щоби дати світові ще один браузер — для цього google'ові чудово підходив firefox. ідея в можливості контрольовано, надійно й ефективно (по швидкості) запускати додатки як плагіни до браузера.

посперечайтеся зі мною =)

p.s. календар google тепер також доступний офлайн. наступний крок — документи google?

19 коментар(ів):

jin сказав...

от тут я і зрозумів різницю, ти говориш про хмаркові обчислення у споживацькому сегменті, а я ж переконаний, що хмаркові обчислення значно цікавіші у офісі. і для крупного корпоративу гугль не годиться, тут повинні бути власні сервери та куплена платформа (ibm? можливо). а гугль - для малого бізнесу, і тут гугль уже пропонує дуже цікаві рішення, у вигляді google apps, яке дозволяє скористатись персоніфікованою поштою (на базі гмейла) із широкими можливостями груп розсилки, гугль докс із можливості розмежувань доступу до документів та спільної роботи на ними і багато іншого. отце і є уже реальні хмаркові обчислення, на бідь-які платформі. а от google gears слід сприймати (принаймі зараз) - для "затягування" окремих споживачів

tivasyk сказав...

2jin
> гугль уже пропонує дуже цікаві рішення [...] і багато іншого

так от і я ж про що: імхо корисність всього цього без можливості роботи онлайн і прозорої синхронізації була близька до нуля. тепер же google насправді наближається до юзабельної моделі cloud computing'а для пересічного користувача.

> я ж переконаний, що хмаркові обчислення значно цікавіші у офісі

е... для офісу cloud computing, по-моєму, давно реалізується і без google'а, тільки називається трохи інакше. ні?

jin сказав...

...тепер же google насправді наближається до юзабельної моделі cloud computing'а для пересічного користувача...

власне, для пересічного користувача, відходячи при цьому від "класичної" моделі хмаркових обчислень, але гугл накладає обмеження на браузер (ie, firefox або chrome) та систему (windows, linux, macos x, android), оскільки будь-яка локальна програма не може бути платформонезалежною

tivasyk сказав...

2jin
> але гугл накладає обмеження на браузер (ie, firefox або chrome) та систему (windows, linux, macos x, android)

підозрюю, що з часом офіційно підтримуватиметься лише chrome, mozilla свого вогнелиса самотужки "підтягуватиме", а ie залишиться за бортом (виключено через неповороткість ms). щодо системи --- підозрюю, що в майбутньому плагіни "відірвуть" від системи.

оскільки будь-яка локальна програма не може бути платформонезалежною

а java? коротше, до цього йде, вірте чи ні =) якщо google вдасться задумане, виконання плагінів буде цілком віртуалізоване від ос. браузер стане царем десктопу =)

podanenko сказав...

Приэмно читати ваш позитивний спір...

tivasyk сказав...

2podarokua
позитивний --- себто без пордобою? =)

jin сказав...

ідилії у сівті не буває, так що не ображайся тарасе, доведеться тобі натовкти пику :)

а тепер до справи:
а java? коротше, до цього йде, вірте чи ні =)
java - хороша задумка, але більшість її реалізації платформозалежні, щось останім часом усе більше і більше... може то мені просто непраильний софт попадається?

tivasyk сказав...

2jin
> може то мені просто непраильний софт попадається?

імхо, платформоЗАлежна java — це часткова кастрація ідеї, і в такому вигляді вона програЄ (і прогрАє) свої позиції в майбутньому (якщо її не порятує, можливо, якраз google?) будемо бачити, що покаже майбутнє =)

jin сказав...

> підозрюю, що з часом офіційно підтримуватиметься лише chrome, mozilla свого вогнелиса самотужки "підтягуватиме", а ie залишиться за бортом (виключено через неповороткість ms).

не думаю що ie "відійде", гугль ж орієнтується на массову аудиторію, а це на 90% - windows та на ~45% - internet explorer

tivasyk сказав...

2jin
гиги, 45%? а де ж ті 80%, що ie мав ще два роки тому?

в європі цікаві новини час від часу публікують. то до чого йдеться?

whirlwind сказав...

філософська у вас суперечка виходить :) Термін cloud computing не має чіткого визначення, тому писати можна шо завгодно. Це просто набір тенденцій, як свого часу у терміну web 2.0 теж не було свого визначення.

> по-моєму. що насправді потрібно для нормального cloud'а — це прозора синхронізація документів, пошти, контактів... усього!

не тільки збереження документів, а ще й обробка їх, обчислювальні завдання. В принципі, для офісу це на так актуально, там важких задач майже не трапляється, тому пофіг, де їх виконувати -- на клієнті чи на сервері. Хоча, на моїй старій машині конвертування odt->pdf займає до півгодини... там би невеличкий cloud став би у пригоді


> в європі цікаві новини час від часу публікують.
боян тема, вони це вже років десять намагаються зробити. Але, якщо вже на те пішло, може запропонуєте версію, чому всі інші операційні системи поставляються з браузерами, а одній це заборонено?

whirlwind сказав...

ага, і ще, сорі за офтоп, як текст курсивом позначити?

tivasyk сказав...

2whirlwind
> Термін cloud computing не має чіткого визначення, тому писати можна шо завгодно

це лише тому, що ми відійшли від центральної теми — гугл і офлайновий доступ до веб-пошти як передвісник "споживацького" cloud computing'а (що б це там не означало в книжках).

> на моїй старій машині конвертування odt->pdf займає до півгодини

це дуууже довго для звичайного документу (2-4 ст. тексту). якби я мусів розбиратися, чому — найперше запитав би про конфігурацію машинки (проц/оперативка) і про об'єм документу.

> боян тема, вони це вже років десять намагаються зробити

не зовсім так. спершу намагалися заборонити комплектувати windows програвачем windows media player. і врешті-решт таки заборонили. тепер черга ie. добре це чи погано, правильно чи неправильно — я не знаю, але мова була не про сам факт як такий, а радше про тенденцію: так чи інак, ie втрачає долю, а ms втрачає (принаймні в європі) вплив.

> як текст курсивом позначити?

стандартні html-теги: ‹і›...‹/і› (тільки тут, звісно, кутики та і не «справжні»).

whirlwind сказав...

насправді, ідея видалення IE зі стандарнтної поставки була основною ще під час першої справи Американського Антимонопольного комітету проти MS . Вікіпедія пише, що то було у 1998.

tivasyk сказав...

2whirlwind
дякую, почитаю.

tivasyk сказав...

а ось так працює офлайновий доступ до gmail: елементарне налаштування, потім перша синхронізація (проблемний момент, якщо пошти накопичилося багато, у мене 500+ мб) -- і можна користуватися.

jin сказав...

статистика з гучних імен за січень 2009:

MS Internet Explorer 42.9 %
Firefox 27.2 %
Opera 25.3 %

інші - відчутно менше, по операційних системах - Windows 95.6 %

Думаю, що принципово інші результати будуть лише у технічних чи спеціалізованих ресурсів

tivasyk сказав...

свіженька узагальнена статистика: ie тримає 67%, за рік втратив 7%...

tivasyk сказав...

чергова новина: слідом за gmail, календар google тепер також доступний офлайн! на черзі -- документи google? якщо пригадаєте, що в природі існує "заточена" під сервіси google операційна система (gos на базі linux) -- отримуємо, фактично, першу "живу" cloud-систему.

мої вітання =)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›